Об’єднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

Зміст статті:

 • Поєднання кухні з лоджією – планування та організація техпроцесу
 • Особливості дизайну кухні з лоджією – використовуємо простір по максимуму
 • Оздоблення кухні, поєднаної з лоджією
 • Освітлення кухні поєднана з лоджією – важливий етап
 • Варіанти використання кухні, об’єднаної з лоджією
 • Кухня, об’єднана з лоджією – красиво, зручно, сучасно

У середньостатистичної міській квартирі дефіцит квадратних метрів – звичайна справа. А адже, якщо підійти до планування та дизайну свого житла осмислено і креативно, можна в значній мірі розширити корисну площу, поєднавши користь з гарним візуальним ефектом.

Дизайн кухні, поєднаної з лоджією, завжди виглядає цікаво і незвично. Насамперед, це пов’язано з тим, що часто об’єднують ці два приміщення поиндивидуальным проектів, тому кінцевим результатом стає затишний простір, який, без перебільшення, є одним з найулюбленіших місць у будинку в його господарів.

Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

Поєднання кухні з лоджією – планування та організація техпроцесу

Після ухвалення рішення про доцільності перепланування життєвого простору кухні, очевидно, що всі роботи будуть розпочаті лише після звернення до БТІ, де можна з’ясувати технічні характеристики будинку. Якщо стіна, що відокремлює лоджію від кухні, не є несучою,можна сміливо починати оформляти документи, а потім вже приступати безпосередньо до ремонтних робіт.

У разі якщо господарі квартири не з чуток знають, що таке ремонт кухні, і які існують в цьому заході «підводні камені», втілити в життя сміливу ідею перепланування у них вийде самостійно. Проте, враховуючи факт віднесення подібних функціонування трудомістким, потребує наявності спеціалізованих інструментів і певних знань, для багатьох людей стане виходом із ситуації звернення в спеціалізовані будфірми.

Зрозуміло, спочатку доведеться прибрати головну перешкоду до «світлого майбутнього». Міжкімнатна стіна, яка розмежовує кухню і лоджію, може фактично бути прибрана двома способами.

 • Перший спосіб менш витратний у всіх відносинах – видаляється вікно разом з прилеглими шматками стіни. Простору стає більше, однак залишається шматок фасаду, який з успіхом можна використовувати для самих різних цілей, від простого розміщення аксесуарів і квітів до застосування його в якості імпровізованого столика.
 • Другий альтернативний спосіб, полягає в повному зносі стіни, закриває вільний прохід з кухні на лоджію, з усіма витікаючими звідси наслідками і можливостями. Слід пам’ятати, що такий варіант вимагає обов’язкового узгодження з різними госслужбами.
 • Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  Після знесення міжкімнатних стіни, наступним етапом має стати утеплення. Будь-яка людина розуміє, що без належного утеплення, простір на лоджії неможливо буде використовувати в якості повноцінної житлоплощі. Найчастіше для цих цілей застосовують такі матеріали, як:

  • мінеральна вата;
  • пенофлекс;
  • пінополістирол;
  • пінопласт та інші.

  Об’єднання кухні і лоджії, практично обов’язково, виявляє необхідність заміни вікон на сучасні металопластикові склопакети, винятком в даному випадку може служити лише, може бути, наявність хороших дерев’яних рам, особливо якщо вони виготовлялися на замовлення. Як би там не було, для багатьох людей користування металопластиковими вікнами набагато комфортніше, та й, чого гріха таїти, поставлений потрійний склопакет дасть не тільки естетичну насолоду, але і прекрасно збереже тепло, а саме це, в першу чергу і потрібно – не варто забувати, що у нас лоджія стала частиною квартири!

  Швидше за все, господарі захочуть провести на лоджію світло і встановити розетки. Розміщення електроточек буде залежати від загального стилю майбутнього приміщення.

  Особливості дизайну кухні з лоджією – використовуємо простір по максимуму

  При розробці дизайну кухні, об’єднаної з лоджією, в последнюючасто переносять їдальню. Це означає, що на колишній лоджії буде розташовуватися обідній стіл зі стільцями. Такий підхід вирішує відразу кілька завдань: наприклад, збільшується простір для «маневру» на території власне кухні, крім того, місце приймання їжі стає добре освітленим. А новий вид, що відкривається з лоджії, може змусити господарів по-новому дивитися на свою, вже до дрібниць знайому, квартиру.

  Важкі меблі, а саме – кухонний гарнітур, холодильник, різні комоди, та інше – краще залишити в кухні. Це пов’язано з тим, що спочатку лоджія розроблялася і пристроювалася як додаткове нежитлове приміщення, що має свої обмеження по вазі. Ще однією причиною, по якій недоцільно переносити габаритну побутову техніку в зону лоджії, є відсутність каналізації. Така проблема, в принципі, вирішувана, але аж надто вона трудомістка, тому,в більшості випадків, це недоцільно.

  Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  Розробка плану ремонту і подальшого дизайну нової, вже розширеної кухні, як правило, обертається навколо декількох основних моментів. Це:

  • зручність приготування та вживання їжі;
  • якість зберігання продуктів, посуду, різних побутових предметів;
  • доступність всіх часто використовуваних предметів і послуг»;
  • хороша освітленість приміщення.

  Тобто, функціональність – це відправна точка в плануванні і розробці інтер’єру. Як правило, два сектори – мийка і робоча зона – у проекті знаходяться поруч один з одним, оскільки вони взаємопов’язані.

  Не варто забувати і про витяжці, без якої будь-яка, навіть сама затишна кухня стане не самим приємним місцем для посиденьок. Дуже важливо, щоб будь-які запахи, які не можуть не бути присутнім на кухні, своєчасно віддалялися якісною системою вентиляції.

  Оздоблення кухні, поєднаної з лоджією

  Сучасні підлоги на кухнях найчастіше виготовляють з підлогової плитки, під якою, за бажанням замовника, може бути облаштований тепла підлога. Також досить популярні паркет або ламінат. Крім того, що ці матеріали створюють привабливий інтер’єр, їх легко мити. Така схема може бути застосована і для лоджії, яка стає продовженням кухні. Тим не менш, часто навмисно використовують контрастні схеми, коли підлога в кухні відрізняється від підлоги на лоджії.

  Такий же прийом часто використовують і у відношенні стін. За аналогією з робочою зоною на кухні, стіни лоджії часто декорують незвичайної плиткою або каменем, залишаючи ту ж колірну гамму. Таке рішення дозволяє візуально виділити «нарощену» територію, тим не менш, залишаючи її в однаковому з кухнею стилі.

  Деякі люди йдуть далі, використовуючи в обробці лоджії вітражі, різні колірні схеми, зонуючи простір для досягнення оригінальних, сміливих ефектів.

  Освітлення кухні поєднана з лоджією – важливий етап

  Що стосується освітлення зазвичай відштовхуються від того, де розташовується основне джерело світла. Оскільки кухня в основному призначена для приготування їжі, освітлення повинно падати на робочу зону так, щоб воно не відкидало тінь на робочу поверхню при приготуванні їжі. Варто зазначити, що безліч сучасних гарнітурів мають у нижній частині навісних шаф вбудовані маленькі світильники, які добре освітлюють місце на столі, де готується їжа. Крім того, вельми ефективно з функцією освітлення справляються софіти, вбудовані в стелю.

  Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  У моду поступово входить також приховане підсвічування, яка виконується з допомогою довгих світлових трубок. Вона дозволяє дати багато м’якого розсіяного світла, робочий простір столу відмінно висвітлюється, при цьому витрата електроенергії мінімальний.

  Варіанти використання кухні, об’єднаної з лоджією

  Зрозуміло, одним лише винесенням обідньої меблів на лоджію, дизайнерські екзерсиси зовсім не обмежуються. На сьогоднішній день, фантазія фахівців в оформленні поєднаної кухні і лоджії, без перебільшення, практично не знає кордонів. Причому, що особливо дивно, дизайнерів не бентежать такі «дрібниці», як, наприклад, сильний недолік робочого простору.

  Варіантів існує, як не дивно, безліч. Дизайн кухні, поєднаної з лоджією, дійсно, може бути дуже різноманітним.

  Багато хто зупиняються на обладнанні лоджії як куточка для себе. Тут можна буде випити кофейка в тиші і спокої. Невеликий столик (можливо, навіть відкидної, захований в стінній ніші, коли не використовується) і затишне крісло здатні зняти накопичене денне напруження. Тут можна робити все, що душі завгодно:читати, усамітнитися від усього світу, пробудити в собі приховані сили для нових звершень або просто грітися на сонечку.

  Зелені насадження і, зовсім вже сміливо, невеликий акваріум, додадуть цього місця ще більше теплоти і затишку.

  Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  Нерідкі випадки використання лоджії, об’єднаної з кухнею, в якості бару. Звичайно, така перебудова потребує деяких додаткових вкладень, як розуму і грошей, так і ретельного планування на початковому етапі будівництва, адже це може вимагати проведення додаткових комунікацій.

  Деякі люди навіть переобладнують лоджію в самий справжній зимовий сад. Це неймовірно красиво виглядає, до того ж, абсолютно гармонійно вписується в загальний інтер’єр. У будь-якому випадку, звичайно ж, лоджія повинна бути дуже добре утеплена, незалежно від того, чи використовується вона для відпочинку, або тільки для прийому їжі. Втім, про це подбали з самого початку.

  Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  Кухня, об’єднана з лоджією – красиво, зручно, сучасно

  Таким чином, лоджія об’єднана з кухнею, може бути перетворена в:

  • продовження кухні;
  • обідню зону;
  • зону зберігання;
  • зону відпочинку;
  • зимовий сад.

  Бувають і такі, на перший погляд, екзотичні варіанти, як робочий кабінет. Однак, при найближчому розгляді, можна зрозуміти, що для сучасної людини складно знайти найкраще місце для роботи: тут світло, зручно і приємно працювати.

  Обєднання кухні з лоджією – рішення проблем життєвого простору

  Кухня на лоджії – безумовно, оригінальне рішення оптимізувати простір і зробити його більш функціональним.

  Дуже часто, після об’єднання лоджії з кухнею, зону лоджії оформляють тематично, що, природно, зажадає додаткових витків польоту фантазії. Втім, це себе окупає, як гарним настроєм господарів будинку, так і захопленими вигуками здивованих гостей будинку.

  Що ж стосується загальної стилістики кухні, об’єднаної з лоджією, то тут все зводиться до індивідуальних переваг мешканців квартири. Хтось віддає перевагу стриману класику в оформленні кухонного інтер’єру, а комусь до душі екстравагантність і буйство кольорів.

  Крім квітів, милих фіранок, оригінально розміщеної посуду і цікаво розставлених дрібничок і аксесуарів, варто пам’ятати і про неминущу моді на живі квіти. Саме вони пожвавлюють інтер’єр і додають йому відчуття затишку і «обжитості».