Часто для того, щоб краще всього пояснити будівельникам який саме ви хочете ремонт і як повинна проходити перепланування краще надати їм креслення. Вони, будучи універсальним технічним мовою, точніше все пояснять ваші плани і побажання.

Але робити креслення вручну складно, особливо не маючи відповідної підготовки, тому проста програма для проектування допоможе вам пояснити будівельникам те, що ви хочете без посередництва дизайнерів або проектувальників.

Нижче наведені найбільш популярні інженерні продукти:

 • ArCon;
 • VisiCon;
 • MyVIRTUALHome;
 • FloorPlan 3D;
 • Google SketchUp;
 • Програма Будинок-3D;
 • CyberMotion 3D-Designer 13.0;
 • Total 3D Home Design Deluxe;
 • Home Plan Pro;
 • Xilinx Planahead;
 • Envisioneer Express;
 • The Ultimate Dream Home;
 • Sema;
 • Програми та програми для розрахунку:
 • Розрахунок тепловтрат;
 • Розрахунок несучої здатності і прогину дерев’яних балок;
 • Розрахунки будівельних матеріалів, будівельні калькулятори і конструктори;
 • Калькулятор витрати фарби.

ArCon

Зміст статті

 • 1 ArCon
 • 2 VisiCon
 • 3 MyVIRTUALHome
 • 4 FloorPlan3D
 • 5 Google SketchUp
 • 6 Будинок-3D
 • 7 CyberMotion 3D-Designer
 • 8 Total 3d Home Deluxe
 • 9 Home Plan Pro
 • 10 Xilinx PlanAhead
 • 11 EnvisioneerExpress
 • 12 The Ultimate Dream Home Home
 • 13 Sema
 • 14 Додатки і програми для розрахунків
 • 15 Відео

Тривимірна візуалізація в програмі ArCon

ArCon — це платний програмний комплекс, який дозволяє створювати плани будівлі і візуалізувати спроектовані 2D креслення в 3D режимі. Створивши план, ви відразу побачите, як об’єкт буде виглядати насправді. ArCon дозволить здійснювати віртуальні «прогулянки» по проектованому об’єкту.

У роботі ця CAD-система дуже проста, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом (не потрібне тривале навчання). ArCon може використовуватися для дизайну і внутрішнього планування приміщень (є можливість регулювати колірні палітри, освітлення).

ArCon підтримує величезну бібліотеку готових 3D-об’єктів (формат aco), до того ж програма може зберігати креслення в різних форматах (dwgи інші) і сама може відкривати велику кількість електронних креслень.

VisiCon

VisiCon Pro має велику бібліотеку 3D об’єктів

VisiCon — це спочатку платний дизайнерський комплекс. Він використовується для дизайн-проектування приміщень будь-якого призначення: виробничих, комерційних або житлових. VisiCon Pro має величезну бібліотеку 3D об’єктів, які використовуються в процесі проектування. Оператор спочатку працює в 3D режимі. Проект може зберігатися в растрових файлах jpg або bmp. У користувача є можливість створювати власні об’єкти, так і завантажувати їх з мережі.

MyVIRTUALHome

Проектування в MyVirtualHome

На відміну від попередніх програм MyVIRTUALHome повністю безкоштовна і дуже популярна на Заході. Це простий 3D редактор для тих, хто хоче спроектувати власний будинок. MyVIRTUALHome можна завантажити на myvirtualhome.com вона дуже проста навіть для недосвідченого користувача. Однак відсутність російськомовного інтерфейсу для багатьох може стати перепоною.

FloorPlan3D

FloorPlan3D використовується архітекторами і дизайнерами. Має дуже зручне меню і безліч автоматизованих операцій. Вона дозволяє з високою деталізацією створювати об’ємні зображення. У підсумку ви можете підбирати матеріали для оздоблення стін, стель, дверей і вікон.

FloorPlan 3D дозволяє з високою деталізацією створювати об’ємні зображення

Проектуючи в 2D кресленнях, ви можете миттєво переглядати 3D результат. Головна її відмінність: фотореалістичні зображення високої деталізації (FloorPlan3D ідеально підходить для дизайнерів). Версія FloorPlan 3DDesignSuite 11.2.60 RUS дозволяє вести підрахунок кількості будівельних матеріалів: цементної кладки, фарби, шпалер, плиткового покриття, лінолеуму.

Програма підходить як для розробки дизайну котеджів або ландшафтів, так і для планувальних робіт на земельній ділянці (встановлення та розрахунок огорожі, воріт, доріжок). FloorPlan3D точно вважає площі та розміри. Дозволяє автоматично створювати окремі елементи і користуватися готовими (з бібліотеки). Крім проектування складних об’єктів програма сама вважає його вартість, виводячи відомість матеріалів.

Google SketchUp

Google SketchUp допомагає зображати елементи рослинного світу, будівельні матеріали

Google SketchUp є доступною заміною такими програмами, як Cinema4D, 3DSMax. Вона повністю безкоштовна і на відміну від Paint дозволяє зображати елементи рослинного світу, будівельні матеріали.

Меню і алгоритм роботи дуже простий, інтуїтивно зрозумілий, навчання займе кілька годин. Вона підходить для людей, які хочуть навчитися 3D моделювання.

Будинок-3D

Моделювання в програмі Будинок-3D

Будинок-3D — це софт для проектування меблів і приміщень у 3d режімі. Це російське, пропонується безкоштовно, без обмежень по термінах застосування або функціональності. Будинок-3D розрахований на непідготовлених користувачів і буде занадто простий для професіоналів.

Ідеально підійде людині, якій потрібно приблизно уявити, як буде виглядати кімната після його перепланування.

CyberMotion 3D-Designer

У програмі CyberMotion 3D-Designer об’ємне зображення будується тільки після створення креслень

CyberMotion 3D-Designer — це професійний софт для якісного просторового моделювання. Ця програма має дуже зручний інтерфейс, багато шаблонів і продуману довідкову систему, яка дає вичерпні питання і зрозуміла навіть новачкові. Примітно, що об’ємне зображення будується тільки після створення креслень: виду зверху, збоку і спереду, тільки після цього 3D об’єкт буде представлений. CyberMotion 3D-Designer це радше зручний інструмент 3D анімації та об’єктів.

Total 3d Home Deluxe

Total 3d Home Deluxe дозволяє створювати фотореалістичні зображення приміщень

Total 3d Home Deluxe являє собою професійний софт для створення проектів по переплануванню приміщень. Програма допоможе вам створити ідеальне житло, приклавши мінімум зусиль. Головною її особливістю є висока деталізація: побудова фотореалістичних зображень приміщень. Вона користується популярністю у любителів і професійних дизайнерів. Проблемою може стати лише той факт, що безкоштовно надається лише обмежений термін користування 30 днів, а далі потрібно платити за ліцензію.

Home Plan Pro

Креслення в Home Plan Pro

Для створення 2D креслень краще використовувати Home Plan Pro. У мережі зустрічаються переважно англомовні версії, що ускладнює навчання. Проте останнім часом з’явився русифікатор, створений російськомовним ентузіастом з Німеччини. Зазвичай в мережі присутні зламані версії цієї програми.

Її відмінність від інших — вузька спрямованість на будівельне проектування, вона не являє собою ArhiCad, але, тим не менш, має велику бібліотеку готових об’єктів і просто ідеально підходить для фахівців — будівельників, проектувальників, архітекторів. Головною її особливістю є робота в декількох системах вимірювання та будівельних стандартів, простота інтерфейсу і низькі системні вимоги до ПК. Home Plan Pro використовує як власний стандарт для креслень, так може відкривати файли Autocad і експортувати свої креслення в растрові зображення з розширенням JPG; BMP або GIF.

Xilinx PlanAhead

Xilinx PlanAhead — вузькоспеціалізована програма, розрахована на користувачів з досвідом і стажем

Xilinx PlanAhead на думку багатьох архітекторів краща програма для проектування будівель і споруд.

Xilinx PlanAhead розрахований на користувачів з досвідом і стажем, тобто це вузькоспеціалізована програма, в якій новачкові, без знань в архітектурному справі буде вкрай важко розібратися. Незважаючи на те, що вона має велику кількість готових проектів, працювати з ними зможе тільки справжній дизайнер або архітектор.

Інтерфейс дуже зручний і простий, ви швидко зможете включитися в роботу, приймаючи ефективні проектні рішення, виправляючи недоліки. Безліч автоматичних функцій економить час і зусилля оператора, витрачаючи мінімум часу на створення готового проекту. Завдяки модульній роботі ви можете вносити зміни лише окремі елементи конструкції, не змінюючи проект в цілому. Завантажити офіційну платну версію можна тут: xilinx.com.

EnvisioneerExpress

3-D модель в EnvisioneerExpress

Графічний редактор для 3D-дизайну EnvisioneerExpress не вимагає особливих навичок і спеціальної освіти, доступний початківцю. За допомогою цього CAD програми будь-яка людина зможе побудувати план будинку без особливих зусиль (навіть багатоповерхового).

Крім планування ви зможете зайнятися дизайном інтер’єру. Тут навіть людям без досвіду в комп’ютерному моделюванні буде просто створити проект своєї квартири або будинку (із зміною текстур і кольорів).

Після створення плану приміщення програма сама перетворить його в 3D модель (з прозорими стінами і об’єктами або «залитими текстурами обробки»). Додаток EnvisioneerExpress ідеально для домашнього проектування власного житла. Завантажити його можна на envisioneerexpress.com.

The Ultimate Dream Home Home

The Ultimate Dream Home Home — узкоспециальизированное для створення дизайн-проектів інтер’єру

The Ultimate Dream Home Home — це вузькоспеціалізоване для дизайнерів і простих користувачів бажаючих створити дизайн-проект інтер’єру квартири або котеджу. Софт дуже простий в обслуговуванні, навчитися працювати зможе навіть недосвідчений користувач.

Sema

За допомогою програми Sema можна проектувати покрівлі різних конструкцій

Додаток Sema розрахована на проектувальників і дозволяє створювати складні проекти будівель та окремих їх елементів з мінімальними витратами часу. Система допоможе створювати досить складні проекти дахів, мансардних приміщень. Основний напрямок застосування — проектування покрівель різних конструкцій.

Комплекс Sema дозволяє виводити на друк окремі елементи, перетворюючи їх у готові креслення згідно ГОСТ. Зі своїми масштабами, штампами, крім того програма може вважати накладні витрати на проектування, оптимізувати витрати, робити замовлення матеріалів, вважати витрати пиломатеріалів.

Додатки і програми для розрахунків

Розрахункова програма Valtec

Додаток Valtec здатне швидко розраховувати тепловтрати в будинку чи системи опалення. Софт не вимагає інсталяції, завантажити його можна на vodotopim.ru.

Альтернативою може служити утиліта KAN OZC, завантажити її безкоштовно можна на ua.kan-therm.com.

На сайті domostroy38.ru є можливість скачати готові калькулятори з розрахунку дерев’яних балок на прогин і крутіння, а також загальних розрахунків будівельних матеріалів для будівництва.

Розрахунок дерев’яних балок на прогин і кручення

Кращі будівельні калькулятори і конструктори Рунета можна знайти на zhitov.ru.

Калькулятори витрати фарби кожен виробник пропонує свої. На www.zebra.ua або rolax.ua є непогані варіанти.

Калькулятор витрати фарби

Відео

Подивіться відео-уроки моделювання в різних програмах