Гіпсокартон – крихкий матеріал, особливо якщо конструкція досить складна. Іноді проблемою стає зробити акуратним внутрішній кут, так і зовнішній часом роблять так, що збити його стає легко. Без відповідної кутовий обробки не обійтися.

Пластиковий куточок

Пластиковий куточок дозволяє оформити зовнішні кути. Попередньо знявши фаску, вийде поглиблення, завдяки чому пластикові куточки добре ляжуть. А під шпаклівкою помітити їх і зовсім буде неможливо.

Установка куточка вирішує важливе завдання – зчеплення двох сторін ГКЛ поліпшується. Тобто, якщо випадково зачепити листи в місці утворення кута плечем, вони не раскрошатся.

Куточками можна не тільки вирівняти і закріпити матеріал, вони відмінно підходять і для декоративного оформлення. Дверні прорізи, ніші, арки і подіуми – популярні об’єкти, для обробки куточками.

Кутовий профіль (перфорований)

Кутовим профілем (позначається як перфорований) називається оцинкована стрічка, зігнута під кутом в 90 градусів. Використовується це пристосування для обробки зовнішніх і внутрішніх кутів. Металеві деталі, які закріплюються на розі, бувають декількох видів.

Також рекомендуємо прочитати:Обробка кутів ніші в стіні з гіпсокартону
Як зробити кут з гіпсокартону
Як приклеїти металевий профіль і вирівняти кут (відео)
Чому бізнес вибирає LED

Види кутового профільних виробів:

  • Прямий зовнішній захисний кут: це оздоблювальний міцний куточок з антикорозійним покриттям. Його вирізняє складна модель отворів, яка призначена для того, щоб шпаклівка через куточок проникла на стіну. Простий у використанні, закріпити до стіни не представляє проблем.
  • Прямий внутрішній захисний кут. Розроблений так, що зробити чіткі внутрішні кути стає просто. Найчастіше їм відбуваються стінові ніші. Мають самовыравнивающими властивостями.
  • Прямі арочні кути. Служать для обробки вигнутих конструкцій, дозволяють перейти від внутрішнього радіуса 25 см до радіусу зовнішнього 45 див. Щоб арочні язички приклеїти до стіни, використовується спеціальний клей-розпилювач.

Є ще універсальні внутрішні кути, а також профіль для нестандартних зовнішніх кутів.

Як зробити кут

Є кілька способів монтажу зовнішнього кута. Візьміть на озброєння один із найпростіших.

Монтаж зовнішнього кута:

  • З’єднують металеві UW профілі, з одного вироби ножицями по металу вирізаєте чотирьохсантиметрову фрагмент, з іншого – такої ж, але зробити це потрібно так, щоб вирізки зістикувалися один з одним.
  • Потім деталі фіксуються на підлозі, а потім дзеркально на стелі, вийде кутовий варіант без обмежувача.
  • На кінцівку кута виставте профіль UW, внутрішня частина фіксатора повинна виходити до стіни кімнати, а бічна – в прохід, або в бік до куті.

Є й інші способи, але вони трохи складніше.

Зовнішній кут

При спорудженні, приміром, ніші, можна двома профілями дати завдання створити кути. Тобто, таким чином, ви обійдетеся без покупки спеціальних пристосувань.

До одного профільного виробу саморізами в перпендикулярному положенні приєднується друге. Вийде каркас кута з двох рейок, які скріплені один з одним через кожні 20 см спеціальними саморезами по металу.

Кутові місця при ремонті потрібно зробити невразливими для випадкових деформацій. Щоб не боятися, що на розі конструкції щось трапитися, скористайтесь пластиковими або металевими куточками. Їх можна купити, а можна зробити самому.

Опорядження зовнішніх кутів (відео)