Основна характеристика монітора – це.. що найважливіше в моніторі?

Основна характеристика монітора   це.. що найважливіше в моніторі?Без сильного монітора все, що ви робите на комп’ютері, буде здаватися тьмяним, граєте в ігри, дивіться фотографії, відео або навіть текст.

Виробники моніторів добре обізнані про те, як змінюється взаємодію ПК з різними дисплеями, і наповнили ринок багатьма опціями. Але які характеристики найбільш цінні для використання вашого монітора?

Нижче наведено характеристики монітора

Зміст статті

  • Нижче наведено характеристики монітора
  • Корисне
  • Час відгуку

Розмір як одна з важливих функцій. Найбільш важливим аспектом монітора є його розмір. Розміри екрану вимірюються в діагональних дюймах, відстань від одного кута до іншого протилежного кута по діагоналі.

Дозвіл. Дозвіл монітора показує, наскільки щільно упаковані пікселі. Піксель — це скорочення від елемента зображення. Піксель — це окрема точка в графічному зображенні. Екрани показують картинку, розділяючи екран дисплея на безліч пікселів, розташованих у рядках і стовпцях. На кольоровому екрані всі пікселі фактично складаються з трьох точок, а саме: червоного, зеленого і синього кольору. На якість дисплея монітора в чому впливає його дозволу.

Частота оновлення. Частота оновлення — це кількість разів, коли зображення відображаються в секунду, тому теоретично при установці частоти 120 Гц зображення відображається в два рази частіше.

Точка на дюйм. Вимірюється для фактичної різкості зображення на дисплеї. Залежить від дозволу, так і від розміру зображення. Практичний досвід показує, що екран меншого розміру має більш чітке зображення при тій же роздільній здатності, що і великий екран. Це пов’язано з тим, що для відображення однакової кількості пікселів потрібно більше точок на дюйм.

Точковий крок. Вимірювання, яке вказує вертикальне відстань між кожним пікселем на екрані дисплея. Вимірюється в міліметрах. Крок точок є однією з основних характеристик, що визначають якість екранів.

Основна характеристика монітора   це.. що найважливіше в моніторі?Збіжність. Відноситься до того, наскільки чітко відображається окремий кольоровий піксел. Кожен піксель складається з трьох точок, а саме: червоного, зеленого і синього кольору. Якщо точки сильно не збігаються, піксель буде розмитим.

Дозвіл монітора — це кількість пікселів на екрані. Це різкість зображення на екрані дисплея. Це виражається у вигляді матриці. Дозвіл 640 × 480 означає, що мається на 640 пікселів по горизонталі і 480 пікселів по вертикалі. Фактичний дозвіл визначається відео контролером, а не монітором. Більшість моніторів мають дозвіл 640× 480, 800 × 600 і 1024 × 768.

Типи матриць. LCD (Liquid crystal display) — рідкокристалічний дисплей, електронне пристрій, яке працює, прикладаючи змінне електричне напруга до шару рідкого кристала, тим самим викликаючи зміни його оптичних властивостей. Такий тип матриці відрізняється невисокою вартістю, але кути огляду – не сильна частина такого дисплея. Коли ви дивитеся на такий екран прямо, дисплей буде добре підсвічуватися, але якщо ви подивитеся на цей екран трохи збоку, то кольори потьмяніють. Матриця, мабуть, найважливіша функція.

ДОВІДКА! IPS — це технологія, яка використовується в ЖК — дисплеях (рідкокристалічних дисплеях), в тому числі в багатьох комп’ютерних моніторах і телефонах. Він означає «перехід у площині».

Корисне

Сьогодні технологія IPS частіше зустрічається на дисплеях більш високого класу, хоча також існують деякі недорогі монітори з панелями IPS. Фотографи, художники та графічні дизайнери часто воліють ці монітори, тому що серед інших причин — вони дають постійні кольору при широкому діапазоні кутів огляду. Вони також дозволяють більш точну передачу кольору в першу чергу. Часто ви бачите монітори з IPS, які називаються просто «IPS — монітори».

TN дисплей є одним з найбільш поширених типів РК — моніторів в даний час на ринку. Вони побудовані з рідкого кристала, який знаходиться між двома листами поляризованого скла.

Практично на кожному РК — дисплеї, який ви зустрінете сьогодні на ринку, є панель TN.Матриця VA (вертикальне вирівнювання) — це тип, який використовує рідкі кристали та електричний струм. Можливо, найсильніша сторона матриці VA — її здатність блокувати світло від задньої підсвічування, коли вона не потрібна.

Основна характеристика монітора   це.. що найважливіше в моніторі?Як досвідчені користувачі вже розуміють, однією проблемою з РК – дисплеями є світло від підсвічування. Коли ЖК – дисплей хоче відображати чорний колір, кольоровий фільтр буде розташований таким чином, щоб дуже мало світла від задньої підсвічування просочувалося. У той час як вони намагаються робити розумну роботу, їх фільтри не завжди ідеальні, тому вони не здатні зробити чорні глибокими, якими вони повинні бути.

ВАЖЛИВО! На щастя, матриці VA чудові в цій задачі. І завдяки тому, що вони схильні помутнениям або патьоки по краях екрану, екрани часто розглядаються як ідеальні кандидати для любителів кіно і підходять для роботи загального призначення.

Матриці VA також мають поліпшені кути огляду і гарну передачу кольору. Їх відмінні кольору роблять монітори ідеальними пристроями для роботи з критичними квітами або для геймерів, які хочуть грати в свої ігри з максимально можливою якістю зображення.

Істотним недоліком матриць VA є її низький рівень реагування, коли пікселі переходять з одного стану в інший. Це може викликати більш помітне розмиття при грі.

На щастя, більш сучасні версії матриць VA використовують чудову функцію перевантаження пікселів, яка не схильна до проблем більш ранніх версій. Що стосується ціни, матриці VA коштують дорожче, ніж панелі TN, і приблизно на рівні панелей IPS.

Час відгуку

Основна характеристика монітора   це.. що найважливіше в моніторі?Час відгуку — це швидкість, з якою кольоровий піксель на екрані стає білим, а потім кольоровим. Відгук у 6 мілісекунд краще, ніж у 8. Сучасні дисплеї мають час відгуку 2,5 мілісекунди. Чим менше час відгуку пікселя, тим якісніше і плавніше буде картинка на екрані телевізора або монітора.

Всі характеристики, наведені в статті, дуже важливі для монітора. При покупці монітора або телевізора варто враховувати всі пункти статті, але особливу увагу варто приділити вирішенню і типу матриць, оскільки від них буде залежати основні враження від картинки.