Гіпсокартон дозволяє ідеально вирівняти стелю в короткі терміни і виконати оригінальне декоративне оформлення поверхні. Обробка стелі з гіпсокартону може бути виконана з різних матеріалів в будь-якому стилі.

Обробка підвісних стель гіпсокартоном. На що звертати увагу?

Монтаж гіпсокартону на стелю своїми руками найчастіше являє собою збірку підвісної стелі. Переваги такої конструкції в тому, що вона дозволяє приховати комунікації (проводку або вентиляцію), вмонтувати вбудовану підсвітку і вибрати оптимальну для висоту приміщення. Стельові роботи включають в себе безліч нюансів, які не здаються перешкодою перед початком робіт, а в процесі можуть стати перешкодою. Кріплення ГКЛ, проводка, стики листів, закладення швів – все це вимагає особливої уваги.

Проводка. Як правильно змонтувати?

Монтаж стелі з підсвічуванням не може обійтися без пристрою електропроводки. Проводка прокладається після установки каркаса за заздалегідь складеною схемою освітлення. Проводка закладається в гофро-труби, вибір товщини яких буде залежати від перерізу проводів.

Якщо робиться облицювання дерев’яного стелі, електропроводку слід прокладати в металевій трубі.

Труби для електропроводки кріпляться безпосередньо до чорнової стелі за допомогою кліпс.

Також рекомендуємо прочитати:Закладення швів гіпсокартону своїми руками
Підйомник для гіпсокартону своїми руками (креслення)
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Дизайнерський стелю з гіпсокартону в коридорі

Облицювання гіпсокартоном. Що потрібно врахувати?

Кріпити гіпсокартон до каркаса стелі своїми руками – завдання непросте, особливо, якщо всі роботи проводяться без помічника.

Поради фахівців:

 • Цілий лист гіпсокартону зручніше піднімати до стелі за допомогою підйомника.
 • Працюючи без фіксаторів, починати кріпити ГКЛ до стелі слід по черзі з усіх боків, щоб крихкий матеріал не лопнув.
 • Стики листів слід розташовувати по центру профілю.
 • Щоб не пошкодити матеріал під час закріплення, для регулювання правильної глибини занурення саморіза в ГКЛ краще використовувати спеціальну насадку на шуруповерт.
 • Стики листів гіпсокартону слід розміщувати між зрізами, або між кромками, для зручності у закладенні швів.
 • Без насадки, підйомника фіксаторів обійтися можна в тому випадку якщо домашній майстер володіє деяким досвідом в роботі з гіпсокартоном своїми руками.

  Чорнова обробка. Що потрібно знати?

  Декоративне облицювання стелі своїми руками проводиться після чорнової обробки. Чорнова обробка поверхні ГКЛ являє собою штукатурні роботи із закладенням швів. Без визначених навичок впоратися з ними складно, тим більше на стелі, тому деякі поради фахівців не завадять.

  • Закладення швів – початковий етап чорнової обробки гіпсокартонної стелі.
  • Перед оштукатурюванням, стики грунтуються, наноситься шар стартової шпаклівки, в обов’язковому порядку використовується армуюча стрічка для швів гіпсокартону.

  Закладення швів підвісної стелі необхідна для створення міцної і надійної конструкції.

  Обшивка стелі гіпсокартоном і подальша обробка включає в себе безліч нюансів на кожному етапі робіт. Найскладнішим вважається підняття листів гіпсокартону до стелі, їх кріплення своїми руками, а також штукатурні роботи із закладенням швів матеріалу. Освоєні на кожному етапі робіт труднощі з часом перестають здаватися перешкодами.

  Вдалого ремонту!

  Обробка стель гіпсокартоном своїми руками (відео)

  Галерея: обробка стель гіпсокартоном своїми руками (20 фото)