Підвищена вологість — ворог багатьох будівельних матеріалів. Підлогове покриття не є винятком. Дерев’яні підлоги, наприклад, під впливом води починають гнити, а бетонну основу зазнає поступового руйнування. Як уникнути подібних неприємностей? Існує цілий комплекс заходів, кінцевим результатом яких є якісна захист приміщення від випадкового попадання вологи з навколишнього середовища. Це — гідроізоляція підлоги. Вона вимагає відповідального і грамотного підходу до кожного етапу процесу.

Гідроізоляція підлоги — ефективний захист від вологи

Зміст

 • Де необхідна гідроізоляція підлоги
 • Види гідроізоляції підлоги
 • ? Де необхідна гідроізоляція підлоги

  Пристрій гідроізоляції підлоги проводиться в обов’язковому порядку в місцях, що піддаються негативному впливу вологи. До основним «зон небезпеки» відносяться ванні кімнати, туалети, кухні, підсобні приміщення. Також захист від вологості може знадобитися в квартирах (приміщеннях), які розташовані на першому поверсі, у дерев’яних будівлях.

  Гідроізоляція підлоги в квартирі, будинку — обов’язковий захід, яке проводиться в будівлях, що знаходяться на території з підвищеною вологістю і великим річною кількістю опадів.

  ? Види гідроізоляції підлоги

  Захистити підлогове покриття від вологи можна кількома способами. Виділяють наступні основні види гідроізоляції:

  • фарбувальна;
  • обклеювальна;
  • лита;
  • просочувальна;
  • засипна;
  • ін’єкційна.

  Фарбувальна гідроізоляція

  Самим доступним і поширеним способом захисту підлоги від вологи є фарбувальна (обмазувальна) гідроізоляція. Вона може виконуватися з полімерних лаків, бітуму, штукатурних розчинів.

  Фарбувальна гідроізоляція підлоги

  Фарбувальна гідроізоляція на основі полімерних лаків являє собою довговічний, зручний, якісний і сучасний метод. Полімерні лаки володіють хорошою стійкістю до хімічних і механічних впливів. Така мастика для гідроізоляції підлоги може включати в свій склад бітум.

  Гідроізоляція на основі бітуму відрізняється простим нанесенням на поверхню і демократичною ціною. Але у цього матеріалу є кілька недоліків. Фарбувальна гідроізоляція підлоги своїми руками, виконана на основі бітуму, з часом втрачає еластичність, тріскається, що призводить до погіршення захисних функцій. Оптимальний термін служби такої гідроізоляції становить близько п’яти-шести років.

  Штукатурна гідроізоляція підлоги підходить для нерівних поверхонь, дозволяючи легко заповнювати порожнечі. До складу розчину входять: цемент, полімерні добавки, наповнювачі. Всі матеріали для гідроізоляції підлоги даними способом характеризуються високим рівнем екологічної безпеки, міцністю і надійністю.

  Задумалися над питанням, як зробити гідроізоляцію підлоги фарбувальним способом? Виявляється, все досить просто. Вона виконується у вигляді багатошарового тонкого покриття, що досягає при фарбувальною способі товщини 0,2-0,8 мм. обмазувальна Гідроізоляція підлоги наноситься шаром товщиною 2-4 мм Відомо, що бітумні покриття володіють певними недоліками, впливають на терміні їх служби. Тому краще використовувати поєднання бітуму з полімерними матеріалами, що забезпечує хорошу надійність і ефективність гідроізоляційного покриття.

  На першому етапі з поверхні необхідно видалити всі сліди, жирові плями, ретельно зачистити корозійні ушкодження. Потім у два шари наноситься грунтовка з невязкой бітумної мастики і підлогу підлягає фарбуванню пензлями або валиком.

  Фарбування дерев’яної підлоги слід проводити в три етапи. Між двома першими етапами витримують перерву в два-три дні, а між другим і третім етапами — п’ять-шість днів. Суть такого способу ґрунтується на тому, що просочення відновлює властивості дерева, а гідроізоляція буде ефективно виконувати свої функції протягом більш тривалого терміну. Для сухої деревини може знадобитися нанесення більшої кількості шарів мастики чи фарби.

  Штукатурну гідроізоляцію проводять у наступній послідовності:

  • підготовка піщано-цементного розчину в співвідношенні 2:1;
  • нанесення першого шару на суху, чисту основу;
  • перерва для висихання 15 хвилин;
  • нанесення ще трьох-чотирьох шарів в аналогічній послідовності.

  Протягом перших діб поверхню необхідно зволожувати через кожні три години. Потім протягом двох тижнів ще зволожують два-три рази. Повне висихання штукатурної гідроізоляції відбувається протягом перших двох діб. У цей період часу необхідно уникати будь-якого механічного впливу на поверхню.

  Штукатурна гідроізоляція займає досить багато часу на її пристрій. Крім того, приміщення в цей період не повинно експлуатуватися, що приносить додаткові труднощі при суміщенні проведення ремонту та одночасного проживання в будинку.

  Штукатурна гідроізоляція підлоги

  Обклеювальна гідроізоляція

  Обклеювальна гідроізоляція підлоги являє собою багатошарове покриття, виконане з рулонних або листових матеріалів. Таким способом виконується захист від вологи дерев’яних та бетонних поверхонь, гідроізоляція підлоги балкона. Покриття для гідроізоляції виробляють з бітумно-рулонних, бітумно-полімерних, полімерних матеріалів.

  Обклеювальна гідроізоляція підлоги

  Рулонна гідроізоляція підлоги виконується методом приклеювання матеріалів до підлоги при використанні бітумної мастики. Вона розподіляється по всій поверхні товщиною близько півтора міліметрів, а потім зверху розкочується гідроізоляційний матеріал. Процедура повторюється кілька разів до досягнення необхідної кількості шарів.

  Обклеювальна гідроізоляція підлоги завершується обробкою кромок рулонів гідроізоляційної шпаклівкою, що містить полімерні домішки.

  Важливо дотримуватися температурного режиму при проведенні робіт, так як листи слід клеїти з допомогою теплової обробки. Бітумні і полімерні матеріали розм’якшуються лише при температурі 45-55 градусів. Укладання таким способом неможлива без використання спеціальних інструментів і певного досвіду.

  Однією з умов збереження обклеювальної гідроізоляцією захисних властивостей стає захист поверхні від механічного пошкодження цегляними, бетонними, залізобетонними конструкціями, зсувів. У ситуації, коли забезпечення такого захисту неможливо, від даного способу гідроізоляції краще відмовитися.

  Обклеювальна гідроізоляція наноситься при температурі навколишнього середовища, захисних матеріалів і робочої поверхні вище 10 градусів.

  Перед початком виконання робіт слід розглянути детально, як проводиться обклеювальна гідроізоляція підлоги: відео екскурс дозволить отримати загальне уявлення про етапи.

  Лита гідроізоляція

  Лита гідроізоляція вважається найбільш надійним способом захисту підлоги від зайвої вологи. Вона виконується методом суцільної заливки поверхні шаром водонепроникних розчинів, мастик. За допомогою даного способу проводиться гідроізоляція теплої підлоги, яка пред’являє високі вимоги до надійності і ефективності захисту від вологи.

  Лита гідроізоляція підлоги

  Можна виділити два методи її пристрою:

  • холодна гідроізоляція;
  • гаряча асфальтова, асфальто-полімерна гідроізоляція.

  Одним з найважливіших умов застосування литої гідроізоляції є наявність жорсткого монолітного підстави. Тому цим способом зазвичай виконується гідроізоляція бетонної підлоги.

  Лита гідроізоляція гарячим способом виконується в кілька етапів:

  • очищення поверхні від бруду, пилу, сміття;
  • вирівнювання підлоги;
  • просушування поверхні гарячим повітрям, інфрачервоним випромінюванням, газової пальником;
  • розведення бітуму до рідкого стану і нанесення на поверхню грунтовки;
  • монтаж захисних огорож по периметру висотою 30-40 см;
  • нагрівання мастичного розчину до 140 градусів і його заливка;
  • вирівнювання мастики шкребками.

  Результатом виконання робіт є освіта водонепроникного суцільного шару. Литу гідроізоляцію можна додатково посилений металевою склотканиною, сіткою.

  Просочувальна гідроізоляція

  Просочувальна гідроізоляція забезпечує ефективний захист від вологи. Вона відрізняється високою стійкістю до механічних впливів. Поверхня підлоги просочується спеціальними полімерно-бітумними, полімерними розчинами, які при проникненні всередину пористої поверхні ретельно заповнюють всі пори.

  Просочувальна гідроізоляція підлоги

  Засипна гідроізоляція

  Засипна гідроізоляція проводиться методом заповнення сипучими гідроізоляційними матеріалами водонепроникних порожнин і верств, які захищаються опалубкою. За своєю конструкцією цей тип гідроізоляції нагадує литу, але характеризується значною товщиною і більш високою надійністю в плані вологостійкості.

  Сипучі гідроізоляційні матеріали — основа засипний гідроізоляції

  Ін’єкційна гідроізоляція

  Ін’єкційна або рідка гідроізоляція підлоги являє собою основний спосіб, що дозволяє створити покриття, надійно захищає поверхню від негативного впливу вологи. Вона виконується методом нагнітання в’яжучого матеріалу в шви, тріщини підлоги. Найчастіше рідка гідроізоляція підлоги в квартирі виконується при ремонті існуючої системи захисту поверхні від вологи та води.

  Ін’єкційна гідроізоляція підлоги

  Пристрій ін’єкційної гідроізоляції все частіше проводиться на основі застосування нових полімерів: карбамідних, фуранових смол.

  Вибір способу гідроізоляції і використовуваних матеріалів повинен грунтуватися на особливостях експлуатації приміщення і розмірі планованих фінансових витрат. Важливим моментом при влаштуванні гідроізоляції підлоги є суворе дотримання технології, так як неякісне виконання робіт може призвести до руйнування будівельних конструкцій внаслідок попадання вологи і виникнення потреби у повторному проведенні гідроізоляції.