Зміст

 • Матеріали для відкатних воріт
 • Фундамент для застави (швелер)
 • Вибір застави профільної труби
 • Вибір фурнітури і комплектуючих на ворота

Відкатні ворота, які ви зробили своїми руками — це похвальне діло. Всі будуть задоволені, при цьому ви і гроші зекономите. Але перш за все необхідно зрозуміти, який інструмент і комплектуючі вам знадобляться. Можливо, буде необхідність щось позичити у знайомих або купити.

Фурнітура для відкатних воріт

Необхідно розуміти, які ресурси знадобляться при створенні конструкції.

Вам потрібні такі інструменти та фурнітура для відкатних воріт:

 • Сокира і лопата. Другий інструмент необхідний для створення ям під заставні і опорні стовпи. Сокира використовується для викорінення дерев, якщо є така необхідність.
 • Болгарка і різні кола до неї. З її допомогою ріжеться метал, а саме каркас воріт. Також вона допомагає очистити поверхню металу від іржі.
 • Зварювальний апарат. Про його призначення говорити не доводиться.
 • Рівень, молоток і рулетка.
 • Шуруповерт (у разі якщо кріплення здійснюється саморізами).

Якщо ви вирішите придбати інструменти зі списку, то вони точно не будуть зайвими для вас надалі.

Матеріали для відкатних воріт

Яке обладнання потрібно для відкатних воріт, зроблених своїми руками, зрозуміло. Тепер слід порахувати, на яку суму вам розраховувати при спорудженні конструкції. Як і кожен будівельник, ви будете потребувати в кошторисі, що визначає вартість усіх матеріалів на ворота.

Підбирати їх краще у відповідності з розрахунками на отвір в чотири метри. Придбати їх можна в будь-якому будівельному гіпермаркеті, на ринку або металлобазаре. Всі перераховані матеріали можна замінити іншими, які вам більше підійдуть.

Для створення бетонної суміші і укріплення закладних відкатних воріт потрібно одне відро цементу, по три відра піску і щебеню. Заставна являє собою швелер шириною 20 см, а довжина становить половину загальної ширини воріт.

До нього будуть кріпитися роликові каретки. На елемент приварюється арматура довжиною не більше одного метра. Необхідно мати від 12 до 18 метрів матеріалу.

Щоб створити полотно заввишки 2 метри, а шириною — 4 і односторонньої зашивкою профнастилу, вам потрібні:

 • Труби 40х20 і 60х30 за 20 метрів;
 • Труба 60х60 — 5 метрів;
 • Профнастил — близько 10 квадратних метрів;
 • 1 упаковка електродів;
 • 1 банку фарби і грунтовки з розчинником;
 • Саморізи або заклепки в кількості 200 штук;
 • 3-4 кола.

Фундамент для застави (швелер)

Тепер ви знаєте, яка фурнітура під відкатні ворота своїми руками вам потрібно. Далі починається установка конструкції.

Фундамент для застави (швелер)

Стартом стає створення фундаменту для застави. Швелер має довжину в половину отвору готової конструкції, ширина становить близько 16-20 сантиметрів. Якщо загальний проріз — чотири метри, то параметри швелера — 2 метри.

На фундамент слід приварити 8-10 ніжок завдовжки по одному метру з арматурою диаметром10-14 мм. Для швелера викопується яма глибиною не менше одного метра і шириною приблизно 30 сантиметрів.

Бетонна суміш робиться з цементу, піску і щебеню своїми руками. Вам необхідно буде близько 120 кілограм цементу і 300-450 піску і щебеню. Співвідношення цементу складе 1:6.

Бетон заливати так, щоб виходив в один рівень зі швелером, інакше в ямі буде постійно накопичуватися вода. Фундамент буде висихати і зміцнюватися не менше тижня; краще, щоб цей термін становив 14 днів. За цей час вибирається комплект фурнітури для відкатних воріт і своїми руками робиться конструкція.

Вибір застави профільної труби

Щоб верхні ролики і уловлювач були якісно закріплені, краще використовувати трубу розміром 60х30 мм, Вона ставиться на ту ж висоту, що і стовп, на місце кріплення майбутніх елементів фурнітури. Щоб не проводити процес бетонування разом зі швелером і стовпом, краще вивести 3 шматка арматури з стовпа і приварити до них трубу 60х30, що має таку ж довжину, що і елемент.

Кріплення можна зробити жорсткішими анкерами. Здійснювати кріплення труби виключно на анкера недоцільно, адже частини, закріплені в цеглі, мають властивість швидко випадати і розбовтуватися.

Така труба може бути забетонована одночасно зі стовпом або швелером, причому на глибину не менше ніж один метр. Це глибина промерзання грунту, тому ви можете бути впевнені, що конструкція вийде надійною.

Після закінчення деякого часу можна буде з легкістю закріпити верхні заставні ролики на уловлювач. Далі ворота ставляться на каретки, а зверху встановлюються відповідні ролики і приварюються.

Трубу до закладних слід приварювати невеликими відрізками або куточками. Так їх можна буде пофарбувати в той самий колір, що відкатні ворота. Якщо ви не плануєте робити монтаж закладних труб, то під ролики з стовпа з’являється необхідність виводити арматуру і уловлювач, а такий процес — дуже копітка. Або ж можна почати кріпити анкера, але про надійність в цьому випадку мова не йде.

Вибір фурнітури і комплектуючих на ворота

Заставна і фундамент готові, тепер необхідно визначитися, яка фурнітура для відкатних воріт вам потрібно:

 • Верхній і нижній захоплення;
 • Дві роликові каретки;
 • Направляюча для рейки та воріт за 6-7 метрів;
 • Металеві або гумові заглушки;
 • Кінцевий і підтримуючий ролик.

Установка фурнітури для відкатних воріт

Такі деталі краще купувати в спеціалізованих магазинах. Своїми руками їх бажано не робити, тому що буде необхідність брати додаткові інструменти і мати знання, яких у любителів часто немає.

Підсумкова робота обійдеться вам дорожче, ніж покупка фурнітури у надійного виробника.

Ще п’ять років тому було дуже складно дістати всі необхідні комплектуючі і тому доводилося робити замовлення на деталі по різних місцях. На сьогоднішній день ситуація спростилася, адже ведеться продаж відразу комплектів з деталями, які підігнані один під одного.

Вибираючи комплектуючі, необхідно чітко знати розміри балки (напрямна рейки). Її вибирають у відповідності з 1,5 ширини конструкції. Якщо не буде місця для відкату, то можна взяти на 1/3 більше, ніж ширина воріт.

Вся фурнітура до відкотних воріт розрахована на вагу до 400 або 800 кілограм. Якщо ви плануєте обшивати відкатні ворота профнастилом, то підійде перший варіант. Коли майбутня конструкція має потужні елементи кування, то краще брати на 800 кілограм.

Роликові каретки бувають з металевими і полімерними роликами. Якщо монтаж ви будете проводити грамотно своїми руками, то при дбайливої експлуатації вони прослужать дуже довго.

Полімерні елементи мають низку власних переваг. Приміром, вони створюють менший рівень шуму, ніж аналоги з металу. Причому полімерний варіант продається тільки на теренах нашої країни, вся Європа користується металевими роликами.

Фурнітура до відкотних воріт — це кропітка питання. Перш ніж віддати перевагу якогось варіанту, звертайте увагу на всі деталі і упаковку. Якщо елементи будуть зроблені коректно, то упаковка буде фірмової, а це, в свою чергу, говорить про хорошому виробника.

Будьте уважні, не купуйте фурнітуру в кульках, мають нерівні краї. Це означає, що елементи робилися «на коліні» і ви нікому не зможете пред’явити претензії.