Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибратиБудь-яка поверхня під час ремонту грунтується. Причому слід застосовувати глибокі ґрунтовки. Ґрунтовка прибирає шорсткості, витрата фінішного матеріалу на 1м2 при цьому істотно знижується.

Види та особливості

Для чого потрібна грунтовка, і яку краще вибрати? Грунтовка – це прозорий або злегка забарвлений водополимерный або акриловий розчин.

За допомогою ґрунтовки можна:

 • Зміцнити сипучі і пористі поверхні, підвищити їх вологостійкість;
 • Зменшити водопоглинання поверхонь;
 • Підвищити адгезійні властивості поверхонь, перед тим, як нанести декоративні фарби;
 • Запобігти появі цвілі і грибка.

Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

Багато ґрунтовку роблять своїми руками, але будівельники рекомендують використовувати професійні матеріали:

 • ГФ-021 – швидкосохнучий, атмосферостійкий, морозостійкий розчин, стійке до масел. Застосовується для обробки дерев’яних, металевих поверхонь. Використовується для внутрішніх, зовнішніх робіт. Є універсальним засобом. Щільність 1,25 – 1,3 кг/л.
 • Ceresit CT 17 – застосовується для грунтовки стін, підлоги, стелі, стін, фасадів. Володіє екологічними, паропроникними, зміцнюючими властивостями. Водно-дисперсійний склад для бетонних, пластмасових, штукатуренных, цегляних, гіпсових поверхонь. Витрата на 1 м2 – 120 р.
 • Dufa Tiefgrund LF – основою розчину є акрил-гидроизоль. Не має запаху, швидко сохне. Володіє щелочеустойчивыми, паропроникними, атмосфероустойчивыми властивостями. Використовується для грунтовки штукатуренных, мінеральних поверхонь, стелі.
 • Dufa Putzgrund LF – швидковисихаюча, екологічна, щелочеустойчивая, паропроникна грунтовка. Зміцнює поверхню, стійка до атмосферних проявів. Підходить для бетонних, дерев’яних, гіпсокартонних, штукатуренных, гіпсових, цементно-волокнистих поверхонь. Витрата на 1 м2 – 160 р.
 • Parade G40 Reanimator має водоразбавляемую основу даної грунтовкою можна покривати поверхні з бетону, гіпсокартону, цегли. Витрати на 1м2 – 170 р.
 • Ceresit CT 19 Бетонконтакт – хороша екологічна ґрунтовка для бетонних, кам’яних, плиткових поверхонь.
 • Лакра має швидковисихаючими, фунгіцидними, зміцнюючими основу, захищають від цвілі властивостями. Застосовується при покритті цегляних та бетонних стін, стель.
 • Parade G30 Primerвикористовується для бетону, цегли, гіпсокартону.
 • Оптиміст Еліт D 735 – грунтовкою можна покривати стіни, стелі, фасадів будівель. Відноситься до латексним, акриловим розчинів.
 • Глімс РгімеГрунт – екологічна водно-дисперсійна грунтовка. Застосовується для бетонних, гіпсокартонних, штукатуренных, цегляних, азбестоцементних стін.
 • Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

  Бетонконтакт – грунтовка для стін і стель. Швидко сохне, відрізняється хорошими влагоустойчивыми властивостями, при цьому витрата матеріалу на 1 м2 невеликий. Екологічна та паропроникна. Відповідає ГОСТ. Використовується для поверхонь із заліза, гіпсокартону, бетону, цегли, кераміки.

  Витрати на 1м2

  Як зробити правильний розрахунок? Витрата грунтовки для підлоги і стін зазвичай вказується на упаковці, там же де вказано питома вага. Зменшуватися її кількість може або збільшуватися залежно від того, наскільки поверхня гігроскопічна і скільки шарів задумано нанести. Норма для 1 м2 – до 180 мл ґрунтовки.

  Також рекомендуємо прочитати:Витрата шпаклівки на 1м2 по гіпсокартону
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику
  Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

  Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

  Слід зазначити, що даний показник відноситься до розчинів саме глибоко проникнення. Для звичайних матеріалів витрата 1 м2 в 2-3 рази більше. Для покриття поверхні з декоративної штукатурки витрати на 1м2 –190-250 мл

  Максимальне проникнення ґрунтовки підстава (відео)

  Яка краще для стелі

  На сьогоднішній день будівельний ринок пропонує на вибір різні засоби для ґрунтовки стелі. Яка суміш краще? Для різних поверхонь існують окремі види ґрунтовки. Для стелі краще використовувати розчини з глибиною проникнення не менше 0,5 див. Стельову поверхню обробляють акриловими грунтовками. Вони підходять для бетонного стелі, а також для поштукатурених поверхонь.

  Перед тим, як придбати, слід вивчити інструкцію і якими властивостями володіє суміш. Найбільш підходящі для стелі грунтовки – Церезіт, Олімп Грунт.

  Мінеральні розчини володіють хорошими сцепляющими властивостями. Фахівці в області ремонтних робіт рекомендують купувати грунтовку і фарбу для стелі та стін від одного виробника.

  Ґрунтовка підлоги

  «Элакор-ПП» Грунт-2К/40 – грунтувальна суміш, яка максимально проникає в структуру підлоги. Особливо актуальне застосування в приміщеннях, де підвищена вологість. Володіє пиловідштовхуючими і герметичними властивостями. Застосовується для підлоги з натурального або штучного каменю. Чудово підходить для пористих поверхонь, бетонних підлог. Використовується як при зовнішніх роботах, так і при внутрішніх. Витрата на 1 м2 – 180 р.

  Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

  «ДИСКО» – грунтовка для підлоги, що має обеспыливающими властивостями. Проникає глибоко всередину поверхні. Застосовується для підлог з бетону, цементу, гіпсу. Широко застосовується для обробки підлогових покриттів в промислових будівлях. Є водовідштовхувальним, переважною вихід солі на поверхню розчином. Можна наносити при низькій температурі (-10°С). Витрати на 1м2 – 150 р.

  Склад

  Грунтовки можуть бути різної якості і призначення.

  Але є основні компоненти, які входять в будь-яку марку:

  • Клей;
  • Смола;
  • Плівкоутворювальні компоненти;
  • Бітуми;
  • Масла;
  • Пігменти;
  • Прискорювачі висихання.

  Грунтовка глибокого проникнення своїми руками (відео)

  Технічні характеристики

  Які ж технічні характеристики грунтовок?

  Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

  Виділимо основні з них:

  • Проникаюча здатність у високоякісних грунтовок не менше 10 мм;
  • Час висихання – не менше 1 доби (між шарами не менше 2 годин);
  • Температура для проведення робіт – існують моделі, які можна використовувати при мінусовій t;
  • Температура експлуатації – стандартно не нижче -35 С, не вище + 60 С;
  • Морозостійкість – грунтовка не володіє такою властивістю;
  • Безпека – пожежобезпечні, екологічні;
  • Витрата суміші на 1м2 написано на упаковці.

  Антисептична

  Антисептичні грунтовки глибокого проникнення мають на упаковку спеціальне позначення. Наноситься в кілька шарів. Час висихання кожного не менше 2 годин. Запобігає розвитку цвілі, грибка, шкідливих мікроорганізмів, особливо актуально для приміщень з підвищеною вологістю.

  Одні з найвідоміших грунтувальних матеріалів, які є антисептиками для підлоги і стін – Woodex Base, Woodex Aqua Base,Valtti Aqua Base, Valtti Pohjuste. Витрата матеріалів на 1м2 невеликий.

  Рейтинг

  За рейтингом безперечні лідери: «Knauf» і «Ceresit». Відгуки про цих матеріалах самі позитивні. Віддають перевагу будівельники німецької якості тому, як матеріал легко наноситься, швидко сохне і володіє відмінними технічними характеристиками.

  Особливості грунтовок глибокого проникнення: яку краще вибрати

  На другому місці – вітчизняний економ склад «Момент». Основна перевага – співвідношення ціна/якість та хороші експлуатаційні характеристики.

  «Olympic» – антибактеріальна грунтовка. Є універсальним матеріалів для покриття нерівних, шорстких стін, стель. Глибоко проникає в структуру поверхні. Не застосовується для обробки пористих стель і стін.

  Грунт-антисептик «Neomid Base Eco» (відео-огляд)

  Наступне місце в рівних частках займають вітчизняні потяги. Багато виробників використовують імпортні технології при виробництві. До них відносяться такі грунтовки глибоко проникнення бетону та інших поверхонь: «Ивсил», «Баланс» «Полімін», ґрунтувальний ЛАЕС, «Основи» «Сніжинка».