Зміст

 • Сучасні варіанти воріт
 • Матеріали та інструменти для конструкції
 • Як провести простий монтаж?

На будь-якому заміському або дачній ділянці присутні ворота та огорожі. На сьогоднішній день їх велику кількість, вони різних типів.

Конструкція розпашних воріт

Найпростішим варіантом є розпашні ворота, які досить просто зробити, не докладаючи багато зусиль. Для роботи знадобляться звичні багатьом матеріали та інструменти.

Розпашні ворота можуть бути одностулкові або двостулкові, а також складатися з рами і куточка.

Конструкція розпашних воріт досить зручна і монтувати їх можна на ділянці, де присутня багато місце для розорювання однієї або двох стулок.

Якщо ситуація зворотна, то краще не надавати перевагу распашному варіанту, а вибрати підйомні або відкатні конструкції.

Сучасні варіанти воріт

Сьогодні використовується відразу кілька моделей і різновидів воріт, серед яких можна виділити:

 • розпашні звичайні і автоматичні;
 • зсувні та розсувні (відкотні);
 • складаються;
 • підйомні;
 • інші.

Що стосується конструкції воріт, то вона буває чотирьох видів:

 • ролетна (рулонна);
 • підйомно-секційна;
 • підйомно-поворотна, що включає в себе полотно;
 • вертикально-підйомна щитова або секційна.

Існують також прості щитові, секційні і гратчасті види воріт. Зустрічається механічний ручний і автоматичний процес відкривання. У цьому випадку він на конструкцію не впливає, а лише дозволяє зробити експлуатацію більш комфортною.

У випадку з автоматичним управлінням використовуються гідравлічні, електричні і пневматичні приводи. Їх можна поділити на п’ять типів: ланцюгові, барабанного і стельового типу, приводи для відкатних конструкцій і приховані.

Матеріали та інструменти для конструкції

Щоб зробити одностулкові або двостулкові розстібні ворота, буде потрібно не тільки прикласти свої сили, але і мати в наявності необхідні матеріали та інструменти.

У першу чергу потрібно болгарка з шліфувальними або нарізними дисками. З її допомогою можна нарізати профнастил, з якого буде складатися рама. Знадобляться труби і компресор, що дозволяє пофарбувати конструкцію.

Можна взяти звичайну кисть або валик, але так буде незручно проводити процес фарбування, часу піде також набагато більше.

Установка орних ворота

Необхідні зварювальні апарати і відповідні електроди. Краще віддавати перевагу інверторному апарату, який в цьому випадку чудово підійде для установки. Знадобиться дриль з насадками і інструменти, що дозволяють проводити точні виміри.

Не забувайте, що потрібно виставляти оцінки, тому відразу беріть будівельний рівень, рулетку, кутомір і простий олівець. В арсеналі повинна бути наждачний штукатурка і клепана машина зі сталевими заклепками. Під час використання профнастилу кріплення до конструкції здійснюється саме сталевим кріпленням, адже алюміній не завжди здатний витримати різні атмосферні навантаження.

Серед матеріалів потрібно профільна труба, з якої буде створюватися каркас. Краще брати трубу, розмірами 60х40х2 або 40х20х2.

Такі параметри дозволять готової конструкції бути більш міцною, а також забезпечать її надійність і стійкість. Для обшивки конструкції використовується профнастил. Ідеальним варіантом стане стіновий, має кольорове полімерне покриття або ж оцинкований профільований лист.

Каркас розпашних воріт ви будете фарбувати, фарба може бути будь-якого відтінку, якого ви віддасте перевагу. Звертайте увагу на антикорозійні властивості і стійкість до атмосферних подразників.

Вибираючи петлі на ворота, дивіться на загальну вагу і площа конструкції до кутка. Для кожної стулки оптимальною кількістю петель вважається від двох до чотирьох.

В більшості випадків використовується привід, якщо ворота будуть мати більшу площу. Тип слід вибирати у відповідності зі своїми перевагами і фінансами, які ви будете готові виділити на покупку.

Як провести простий монтаж?

Під час установки розпашних воріт своїми руками слід звертати увагу на кілька моментів:

 • матеріал, з якого робиться огородження (краще, щоб паркан був створений з цегли або профнастилу);
 • є необхідність посилювати стовпи;
 • які умови на ділянці (сторона розорювання воріт, є можливість змонтувати хвіртку і плановане кількість стулок).
 • Після того як ви визначитеся з цими нюансами, необхідно зробити креслення майбутньої конструкції з профільованого металу. Зазвичай в конструкції присутні дві стулки, їх загальна ширина досягає не більше чотирьох метрів, а висота – двох.

  Схема воріт

  Кожна стулка – це рама з металевої труби, яка оснащена вертикальної та поперечної стійкою. З вулиці обшивка воріт проводиться профлистом, при цьому забарвленою стороною всередину. Якщо ворота одностулкові, то весь процес залишається аналогічним.

  Зверніть увагу, що якщо під час покупки метал був покритий маслом, то речовина необхідно повністю прибрати з поверхні, використовуючи при цьому шматок чистої дрантя, попередньо просоченої бензином. Метал нарізається по виконаним кресленням, все у вас повинно вийти вісім відрізків труби, які мають широке розтин для рами і куточка.

  Якщо є необхідність, то профлист можна розкроїти на рівній горизонтальній поверхні. Для таких цілей ідеально підійдуть ножиці по металу.

  Не застосовуйте болгарку, адже вона може нашкодити верхньому та оцинкованому шару.

  Елемент найкраще кріпити заклепками, але можна вибрати і саморізи по металу. В останню чергу встановлюється вибраний вами привід, за допомогою якого ворота будуть закриватися і відкриватися.

  Якщо під час кріплення ви випадково пошкодили захисний шар фарби, то потрібно обробити ці ділянки спеціальний антикорозійним складом.