Укладання ламінату по діагоналі використовується не дуже часто, хоча це дуже вдалий дизайнерський прийом, здатний візуально розширити простір, приховати недоліки планування. Особливо він незамінний, коли кімната не строго геометричної форми з прямими кутами, таке часто зустрічається в будинках, розташованих півколом. При традиційній укладанні уздовж стін всі нерівності відразу кидаються в очі. Якщо кімната сильно захаращена меблями, то діагональний спосіб застосовувати не варто, а от у вільному приміщенні такий підлога виглядає дуже красиво, він може стати справжньою родзинкою, що додає неповторність і унікальність.

Розрахунок кількості при покупці

Існує думка, що укладання ламінату по діагоналі дуже витратна за вартістю, потрібно купувати з великим запасом на відходи. Це не зовсім вірно, є маленькі хитрощі, які допомагають уникнути великої витрати. Зазвичай при покупці радять до необхідної кількості додавати 15% від площі приміщення, цей показник можна звести до мінімуму — близько 5%, як при традиційній укладанні.

Технологія укладання ламінату по діагоналі

Діагональне укладання не передбачає дотримання суворого кута в 45°, цей показник може варіюватися в межах 30-45°. Панелі розташовують таким чином, щоб довгі стики співпадали з напрямком сонячних променів, тоді вони будуть менш помітні. Можна починати з кута кімнати, рухаючись від вікна до дверей, а можна натягнути волосінь від одного кута до іншого і починати укладання першого ряду, орієнтуючись по цьому своєрідному «маяка». Спочатку укладають ліву сторону, потім праву.

Остання панель ряду відміряється дуже акуратно, лінії наносяться з двох сторін з урахуванням зазору від стіни в 1 див. Якщо при традиційному способі з обрізаної частини починається наступний ряд, то при діагональному вона не підходить, якщо тільки відпилювати значну частину, щоб вона співпадала з куті. Цього робити не слід, потрібно просто відкласти цей обрізок в бік, зате коли почнеться укладання з протилежного боку, то він, як раз, підійде, може тільки доведеться відпиляти невелику частину для більш точного кута. Якщо дотримуватися цього правила, то можна уникнути великої кількості відходів.

При укладанні ряду спочатку з’єднуються торцеві замки панелей, потім зібраний ряд з’єднується цілком до попереднього ряду. Зручно робити це удвох, особливо, коли довгий ряд. Можна для зручності покласти на один край ряду після з’єднання замків вантаж, щоб панелі не соскакивали. Після ретельної підгонки з допомогою бруска і молотка укладаються наступні ряди в шаховому порядку, дотримуючись відстань між торцевими стиками не менше 25-30 див.

В цілому, укладання ламінату по діагоналі вимагає тих же інструментів і такій же послідовності, вона не набагато складніше традиційної. Якщо все зробити правильно, то така підлога буде радувати своїм виглядом довгі роки.