Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартонКоробка розподілу – особливе пристрій, від своїх аналогів, які встановлюються в звичайних стінах, воно відрізняється. Головним чином тим, що має спеціальні вусики, завдяки яким і тримається в стіні.

Установочна коробка під гіпсокартон – особливості конструкції

Коробкою називають спеціальний монтажний елемент, за формою повторює циліндр, порожній усередині. Він закріплюється всередині стіни для того, щоб у ньому розташувалися комунікації електромережі.

Особливості розподільної коробки:

 • Всі распредкоробки забезпечені спеціальними вусиками – це їх відмінність – вусики кріпляться на шуруп і фіксуються в порожнині. Зсередини їх затискають. Вусики можуть бути пластмасові, металеві. Фахівці запевняють, що принципової різниці немає, з якого матеріалу вони виготовлені.
 • А ось у чому відмінності є, так це в розмірах розподільної коробки. Цікаво, що вони відрізняються не тільки по глибині і діаметру. Сьогодні без особливих зусиль можна знайти настановні коробки, розраховані на розетки конкретної фірми і навіть на певні моделі розеток того або іншого бренду.
 • Монтажні елементи для приладів повинні мати строго відповідність із заданими параметрами, інакше установка може пройти неправильно. А от спеціальна кришка для розподільної коробки іноді може мати погрішності в розмірах. В останньому випадку це не загрожує якимись дефектами.

Купуючи настановну коробку для гіпсокартону, одразу ж придбайте і встановлюється елемент. Це захистить від розбіжності параметрів.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Що таке спарені елементи монтажу

Сьогодні в магазині можна знайти двох – або трисекційну коробку для розетки для гіпсокартону. І якщо ви знайдете саме таку, це буде хорошим вибором – монтаж спрощується, це пристрій зручно в експлуатації.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Вибираючи такі вироби, стежте за тим, щоб пристрої вільно розміщувалися в спарених секціях, не заважали один одному. Коли ви вибираєте вимикачі і розетки, дивіться на параметри на розподільній коробці, де вказується відстань між центрами радіусів.

Що стосується матеріалу монтажної коробки для гіпсокартону, то згідно з правилами безпеки, рекомендується використовувати пристрої з самозатухаючої пластмаси. У випадку короткого замикання, вибуху не станеться.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Також рекомендуємо прочитати:Як зібрати короби на стелі правильно
Електричні каміни в гипсокартоне
Як зібрати короб з гіпсокартону в повітроводі
Як закрити дірку в гіпсокартону (відео)

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Установочна коробка – монтаж

Фахівці завжди звертають увагу на те, що дотримання техніки безпеки – головна і незаперечна умова монтажу. Не підключайте електрика, поки не завершені всі роботи.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Інструкція з монтажу коробки для гіпсокартону:

 • Спочатку в гипсокартоне робиться отвір для коробки, краще всього зробити це спеціальними коронками, підбираються вони за розміром монтажних елементів;
 • Якщо спеціальних коронок немає отвір можна зробити і з допомогою дрилі і монтажного ножа;
 • Краї отвору піддаються обов’язковій обробці – для цього використовується розчин шпаклівки і грунтовки, це збільшить міцність і надійність місця посадки;
 • Потім ви берете викрутку та затискаєте кріплення, поки коробка не буде надійно закріплена в порожнині гіпсокартону;
 • Завершуються монтажні роботи шпаклівкою стін.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Монтаж електропроводки під гіпсокартон в гофрованому шлангу

Щоб електропроводка мала додаткову ізоляцію, можна скористатися спеціальним гофрованим шлангом. Через це пристосування і простягаються кабелі або проводи.

Якщо з якихось причин кабель виходить з ладу, то при використанні гофрованого шланга електропроводку буде нескладно замінити.

З матеріалів вам знадобляться:

 • розподільна коробка;
 • гофрований шланг;
 • кабель;
 • кліпси для кріплення шлангу;
 • перфоратор зі свердлом;
 • дюбель-цвяхи (потрібні для монтажу кліпс).

Перед монтажем оцініть, як розташовуються в приміщенні споживачі електроенергії. Грунтуючись на цій інформації, розробіть конфігурацію проводки.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Коли ви повністю визначили розташування споживачів електричної енергії, розмітили траси електропроводки, кабель потрібно пропустити через гофру. Діаметр гофри залежить від товщини кабелю, що прокладається.

Після цього гофру з проведеним кабелем потрібно прикріпити до стіни за профільним каркасом. Для цього в стіні ви робите отвори, відстань між ними становитиме не більше 40 див.

Тут на поверхні стіни прикріплюються кліпси дюбель-цвяхами. Шланг монтується на кліпси, що виключає його провисання.

Монтаж настановної коробки у гіпсокартон (відео)

Установка розподільних коробок на стелі

Тільки після встановлення металопрофілів для каркаса можна здійснювати розведення електропроводки, яка опиниться під обшивкою гіпсокартону.

Далі процес відбувається так:

 • Розмітка місць під монтажні коробки. Там будуть розміщуватися елементи електросистеми.
 • Якщо стеля закривається, розводка між установочними коробками прокладається саме по стелі. Принаймні, так радять робити фахівці.
 • Якщо розводка робиться по стінах, проводити її потрібно на рівні 20, можна – 15 см від стельової поверхні. Там і встановлюються розподільчі коробки.
 • Пропускати кабель в гофру потрібно, починаючи від распредкоробок. Прокладається він вертикально, по напрямку до вимикачів, розеток і світильників.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

По закінченню розводки електропроводки в гофре можна монтувати листи гіпсокартону. Це надійний і безпечний спосіб монтажу електропроводки.

Як підключити дроти в розподільній коробці

Процес підключення проводів вимагає уважності та обережності. Якщо немає написів, кожен кабель проводиться окремо. Щоб це зробити, він зачищається від жил, замикаються два його проводу. В цей час на іншому кінці перевіряються проводу на наявність замикання.

Безумовно, всі ці перевірки проводяться з упевненістю, що кабель не знаходиться під напругою.

Далі дієте так:

 • Знімаєте ізоляцію, визначаєте фазний провід (зазвичай він коричневий або червоний, але і інші кольори не виключені);
 • Нульовий проводок буде синім або зеленим;
 • Заземлення буде білого кольору;
 • Фаза практично завжди з’єднується разом (якщо це не вимикач з поділом);
 • Нулі зводяться в одну скрутку, якщо це не вимикач або світильник;
 • Заземлення підключається разом, фаза на світильнику, розетки та вимикачі з’єднується з фазою харчування.

Особливості вибору та монтажу – коробка настановна у гіпсокартон

Якщо в кімнаті чимало світильників і розеток, краще для них створити різні розподільні коробки. У такому варіанті харчування буде приходити в одну коробку, а з неї, вже перемичкою, в іншу.

Коли вся схема в коробці перевірена, зварюються скрутки, ізолюються і дуже компактно вкладаються в коробці, і вона закривається кришкою.

Розподільну коробку не так складно встановити в гипсокартоне, головне, вибрати правильну за розмірами коробку, щоб збігалися всі елементи. Якщо є можливість вибрати коробку по моделі розетки, так і зробите, це буде простіше з монтажу.

Настановні коробки у гіпсокартон (відео огляд)