Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартонуЯкщо ви вибираєте обклеювання гіпсокартоном, то потрібно не тільки підготувати поверхню стіни або стелі і вибрати правильний ГКЛ, а також підібрати для роботи якісний клей.

Безумовно, можна клеїти ГКЛ на стіну або іншу конструкцію, минаючи будівництво каркасу. Це простіше, адже не потрібно споруджувати металеву основу, витрачатися на профіль та кріплення. Клей розвів, плити зафіксував і, здається, справа з кінцем. Але і в цій задачі є свої нюанси.

Коли ми клеєм гіпсокартон, бувають досить цікаві ситуації: клей відходить, лист під власною вагою зміщується, обклеювання відбувається неякісно і це помітно за результатами роботи.

Який вибрати клей

Фахівці радять завжди дивитися на репутацію марки.

У лідерах на сьогоднішній день такі види клею:

 • Перфликс (виробництво Кнауф);
 • Силіконовий клей;
 • Гіпсовий клей;
 • Еластичний клей (поліуретановий);
 • Шпаклівка Фугенфюллер.

Не дарма першою в списку стоїть продукт марки Кнауф, цей склад має гарні характеристики. Він вологостійкий, з синтетичними волокнами, які позитивно впливають на адгезію, не вимагає великої витрати.

Кнауф

Приготування клею:

 • Сухий розчин засипається в приготовлену воду (ні в якому разі не навпаки);
 • Розводиться клей напередодні монтажу, адже розчин через тридцять хвилин після замішування висохне;
 • Витрата суміші такий – на тридцять кілограмів в мішку клею потрібно трохи більше 15 л чистої води (температура води – кімнатна).

Суміш Кнауф засипається в воду і настоюється близько трьох хвилин. Після цього робиться заміс будівельним міксером, на це піде ще три-чотири хвилини. Розчин Кнауф повинен нагадувати по консистенції густу сметану.

Піде і друге перемішування буде хвилин через п’ять: розчин повинен настоятися.

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон Кнауф
Підйомник для гіпсокартону
Водостійкий гіпсокартон
Чим клеїти гіпсокартон до стіни

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Церезіт

Клей Церезіт спочатку призначений для кріплення плитки, але давно вже склалося так, що використовують його і для кріплення ГКЛ.

Переваги клею Церезіт:

 • Клей водостійкий;
 • Екологічно безпечний;
 • Морозостійкий;
 • Має широку область застосування.

Продається в мішках по 25 кг.

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Монтажний

Обов’язково потрібна розмітка. На стіні потрібно намалювати, де буде приклеєний конкретний лист, позначивши при цьому середину кожного листка.

Зазвичай листи укладаються в шаховому порядку.

Монтажний клей часто використовується при способі, який передбачає встановлення маяків своїми руками.

Приміром, ви маєте нерівну стіну, в якій є перепади більше 3 див. Зрозуміло, що в цьому випадку може піти багато клею на нерівне простір. Щоб заощадити клей, можна встановити так звані маяки.

Маяки можна зробити своїми руками з гіпсокартонних смужок. Крок їх розміщення буде дорівнює 60 см (тобто порівнянно з кроком кріплення металопрофілю).

Встановлюються маяки-смужки на зразок того, як встановлюється профіль. Маяки виставляються вертикально, вони повинні знаходитися в одній площині і йти в загальному напрямку на стіни.

Після застигання маяків можна монтувати гіпсокартон:

 • Клей наноситься рівномірно під гребінку;
 • На нього встановлюється гіпсокартонний лист;
 • Лист щільно пристукували до смужкам;
 • Гіпсокартон встановиться рівному, адже маяки вже виставлені.

Можна перевірити стінку рівнем і маленькі дефекти підрівняти.

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Як правильно клеїти

Поверхня для обклеювання повинна бути підготовленою, чистою та рівною, перепади на ній повинні бути зміряні, при необхідності, нарізані спеціальні маяки з гіпсу. Суміш наноситься на лист шпателем, великими точками, лист притискають до поверхні по розмітці і фіксується. На цьому процес закінчується, але тільки тоді, коли клей для ГКЛ був якісним. Інакше ще під час опоряджувальних робіт або ж через кілька днів/тижнів, можна помітити на поверхні серйозні дефекти, утворені за рахунок поганої якості клею.

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Монтаж: відповіді на питання

Чи можна клеїти гіпсокартон на клей?

Звичайно, тим більше що цей процес має деякі дуже яскраві переваги. Наприклад, можливо ідеальне вирівнювання стін, найменша втрата площі приміщення (на відміну з каркасними методами), більш міцна поверхня після укладання.

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Як кріпити?

Справа в тому, що багато залежить від самого складу, який ви вибрали для роботи, а також від перепадів рівнів поверхні, її якості. Тут можлива дуже серйозна амплітуда в технології, від тонкого шару і до цілих ляпухи, які наносяться на аркуші гіпсу. Природно, від цього безпосередньо залежить і витрата клею для гіпсокартону, і ваші витрати. Саме правильне – орієнтуватися за місцем і намагатися працювати за інструкцією.

Як клеїти?

Необхідно підготувати поверхню під обклеювання. Далі вибрати якісний монтажний клей для гіпсокартону. Нанести клейовий склад на стіну або на гіпс і притиснути гіпсокартон до поверхні. Обклеювання має відбуватися з дотриманням рівнів, строго по розмітці, листи в шаховому порядку, обов’язковий відступ між листами в кілька міліметрів. Після установки листа на стіну – перевірка рівнем і схилом, кріплення до стіни затиском або спеціальними упорами.

Як клеїти на стелю?

Є кілька способів обклеювання стелі гіпсокартоном. Наприклад, це обклеювання цілими листами з використанням підйомника і упору, який тримає листи до повного висихання клейового складу. Також можна порізати листи на кілька шматків, щоб полегшити собі задачу при роботі і зняти зайве навантаження. Будь-який з таких способів бажано поєднувати із закріпленням гіпсу на дюбелях, так як це дасть додаткову впевненість в кріпленні листів.

Ми рекомендуємо клеїти на стелю найбільш тонкий і легкий ГКЛ, обов’язково використовувати дюбелі, ну, а взагалі, краще встановлювати гіпсокартонні стелі на каркас, що набагато надійніше і практичніше.

Особливості вибору та застосування клею для гіпсокартону

Клейовий спосіб кріплення доставить набагато менше клопоту, ніж каркасний.

Монтаж гіпсокартону на клей (відео)