Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Особливості застосування: гіпсокартон у ваннійГіпсокартон у ванній застосовується у разі, якщо ви вирішили провести ремонт своїми руками, та так, щоб обробка анітрохи не поступалася роботі майстрів.

Гіпсокартон відмінно підходить для дуже багатьох завдань в ремонті, а тому, оздоблення стін ванної кімнати гіпсокартоном використовується дуже часто.

Для чого стіни ванної обшивають гіпсокартоном?

Гіпсокартон є якісним і довговічним матеріалом, за допомогою якого можна здійснити цілий ряд операцій:

 • У ванній кімнаті, гіпс використовується для вирівнювання стін, якщо на них помітні дефекти – тріщини, сколи, значні нерівності.
 • Також, стіни ванної обшиваються ГКЛ у тому випадку, якщо приміщення необхідно утеплити або звукоізолювати.
 • Гіпсокартон у ванній кімнаті допомагає сховати під себе всі комунікації, які не повинні залишатися на увазі і псувати інтер’єр ванної кімнати.
 • Крім того, ГКЛ у ванній часто формує спеціальні ніші, полки, перегородки, деякий оформлення.

 Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Як використовувати гіпсокартон у ванній?

Для вологого приміщення у всій лінійці ГКЛ є спеціальний вид – вологостійкий гіпсокартон, який відмінно справляється з умовами вологого приміщення. Але, щоб не говорили виробники і майстрів, які виконують ремонт, простежте за тим, щоб навіть вологостійкий гіпсокартон був додатково оброблений антисептиками, грунтовкою і спеціальним захистом від вологи. Таким чином, ви зробите матеріал ще найбільш стійким до води, вологи і навіть випаровуванням.

Але і це ще не все, адже використання гіпсокартону у ванній і супроводжується додатковими етапами ремонту, а тому, ви повинні розуміти, що ГКЛ слід встановлювати на підготовлену і захищену від грибка і цвілі поверхню. Стіни мають бути покриті якісної гідроізоляцією, обшиті каркасом під гіпсокартон з дерева або металопрофілю. Після установки гіпсу, простежте за його правильної ґрунтовкою й шпаклівкою, щоб вам не довелося спостерігати неприємних дефектів подальшої обробки вже через кілька років після ремонту.

Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Також рекомендуємо прочитати:Як повісити важку полку на гіпсокартон
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Як зробити нішу в стіні з гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Гідроізоляція стін

Є кілька способів, як захистити від вологи ГКЛ у ванній кімнаті.

Гідроізоляція:

 • Клейова обробка – спочатку глибока ґрунтовка тильної сторони аркуша, а потім просочення клеєм ПВА;
 • Пергамін або толь – це обклеювальна гідроізоляція, спочатку тильну сторону аркуша можна обробити бітумним складом, а потім тим же пергаміном;
 • Силіконовий герметик – гідроізоляція для торців з відкритим гипсоволокном;
 • Обмазка на бітумній основі – так відбувається гідроізоляція нижній частині стін;
 • Мастика Кнауф – гідроізоляція тильної сторони утворює плівку з хорошою адгезією.

Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Екран

Конструкція буде збірної і, щоб зробити екран для ванни з гіпсокартону, потрібно спорудити каркас. А вже згодом його доведеться обшити ГКЛ.

Етапи роботи:

 • Розмітка. На стіні відзначаєте лінію, що пройде від одного з кутів ванни до підлоги. Робите відстань у два з половиною сантиметри і проводите нову лінію, паралельну до першої. Вона буде звернена всередину ванни. Прикладіть схил до куті ванни, того, який виступає, на підлозі відзначте крапку. Від цієї точки накресліть своїми руками квадрат (він також звернений усередину). Розмір квадрата – 2,5х2,5 див Від кута, зверненого у ванну, квадрата, по напрямку до ліній стін, проводите по одній лінії.
 • Каркас. Можна зробити каркас з брусків. З’єднайте чотири коротких брусочки, закріпити їх потрібно шурупами. У бруску, що кріпиться до стіни, просвердліть 2 отвори. Раму з малої стороною прикріпіть до стіни. Так само і з монтажем довгою рами. Конструкцію можна закріпити і до підлозі ванної.
 • Обшивка. Спочатку потрібно зробити заміри, згідно з їм провести розкрій ГКЛ. Після того як вологостійкий гіпсокартон для ванної, точніше – отримані панелі, готові, можна обшити ними каркас.

На момент обшивки у вас повинні вийти велика і маленька панелі, а також оглядовий люк. Фінальна збірка буде полягати в навішування дверцят на петлі, фіксації засувки. Фіксуються панелі шурупами.

Обробка екрану залежить від ваших уподобань, найчастіше це класика – керамічна плитка. Намагайтеся якісно обшити вологостійкий гіпсокартон, тоді і оздоблення пройде без нарікань.

Обшивка

Як проходить сам процес, чи є в ньому особливості або підводні камені? Сьогодні ми розглянемо цей алгоритм без особливих подробиць, так як говоримо саме про ГКЛ, а не про загальне ремонті приміщення.

 • Підготовка стін ванної – очищення стін, покриття гідроізоляцією і антисептичними складами, розмітка і розподіл місць установки каркаса.
 • Установка каркаса під ГКЛ у ванній. Природно, гіпсокартон можна приклеїти на саму стіну, але це тільки в тому випадку, якщо стіна рівна, не промокає і не промерзає. Ми б рекомендували встановити каркас під гіпсокартон. Зробити його можна з дерева, що простіше і трохи дешевше, але краще використовувати оцинкований профіль під ГКЛ, так як він набагато довговічніше, так і працювати з ним в деякі моменти простіше. Каркас встановлюється за всіма правилами, з використанням декількох типів профілю, спеціальними сполучними і кріпильними елементами, з дотриманням правильної розмітки і розстановки, з обов’язковим виконанням точності по вертикалі і горизонталі, а також, площини стіни.
 • Закладка утеплювача. Тут все, як зазвичай. Обраний вами матеріал для утеплення укладається в поглиблення між профілями каркаси і закріплюється. Щоб працювати було більш зручно, ви повинні правильно розрахувати глибину ніш під утеплення і поєднувати їх з товщиною самого утеплювача. Бажано звернути увагу і на інші параметри матеріалу для утеплення стін ванної.
 • Підготовка ГКЛ перед установкою. Як ми і говорили раніше, вологостійкий гіпсокартон, який ви вибрали для обшивки ванної кімнати, слід покрити водовідштовхувальними складами, бажано, у кілька шарів. Це створить додатковий захист і не дасть матеріалу псується від дії вологи. Після, приступаємо безпосередньо до установки.
 • Установка листів гіпсокартону. ГКЛ встановлюється з невеликим відступом від стін, стелі і підлоги. Також, дотримується 4-7 мм зазору між самими листами. Далі, ці зазори будуть шпаклювати. Бажано уникати хрестоподібних перетинів під час монтажу ГКЛ на каркас, в іншому ж, все по порядку – закріплення листів і дотримання рівнів.

По завершенню робіт відбувається обклеювання швів і шпаклівка, яка повинна лягати на добре заґрунтовану поверхню матеріалу. Далі, фарбування або обклеювання плиткою, установка панелей або того матеріалу, який ви обрали для ремонту у ванній.

Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Як закріпити водонагрівач

Вибирайте не найважчий водонагрівач (бойлер). Інакше міцність стін доведеться перевірити на досвіді.

Інструменти:

 • Рулетка;
 • Дюбелі;
 • Дриль;
 • Кронштейни.

Відзначте, де буде висіти водонагрівач. Просвердлите там отвори, вставте кронштейни, на них встановіть бойлер. А ось під важкий водонагрівач доведеться зробити спеціальну полицю з дощок.

Особливості застосування: гіпсокартон у ванній

Кріплення змішувача

Щоб не порушити цілісність стін ванної, скористайтеся спеціальними кріпленнями. Як тільки затіяли ремонт, в магазині стройтоваров, при виборі змішувача запитайте і кріплення. Вони зроблені саме для фіксації змішувача на гіпсокартон у ванній кімнаті.

Фіксація змішувача буде проходити через гіпсокартон, зовні побачите пластину з двома шурупами в тілі самого куточка. Для змішувача це кращий варіант, так як кріплення наднадійні.

Можливо, подібне кріплення, як для змішувача, можна знайти і під водонагрівач. Деякі умільці, роблячи ремонт, самі виготовляють кріплення для змішувача на ГКЛ.

Ніша під ванною з гіпсокартону (відео)