Overdrive в моніторі що це: опис

Overdrive в моніторі що це: опис мають безліч особливостей, призначених для поліпшення якості зображення. Одна з них – технологія Overdrive.

LCD—панель являє собою сукупність субпикселов, які заломлюють промені спеціально спрямованої на них джерела світла. Саме за рахунок цього на екрані з’являється зображення. При цьому швидкість зміни кадрів залежить від швидкості руху повертаючих кристалів, які забезпечують потрібну кількість світла і правильний кут його заломлення.

Для довідки. Проміжок часу, який потрібен рідким кристалам для того, щоб зайняти потрібну позицію – час відгуку. Багато в чому залежить в першу чергу від типу матриці, а також від складу кристалів і від напруги, прикладеної до пікселя – чим більше напруга, тим вище час відгуку. В середньому воно одно від 4 мс до 60 мс.

Для матриць різних типів час відгуку сильно варіюється:

 • TN+film – хороша сучасна матриця за доступною ціною, час відгуку матриці становить 6 мс і нижче. Недоліки матриці – низька передача кольору і тон зображення при його перегляді під певним кутом;
 • сучасні IPS – найкраща сучасна матриця з прекрасною передачею кольору, хорошою чіткістю і яскравістю під будь-яким кутом огляду і високим (1-2 мс). Недоліки – висока вартість;
 • MVA – не найкраща матриця, що має великий кут огляду, гарну передачу кольору і контрастність при невисокій ціні, але характеризується викривленням деяких відтінків, а час відгуку складає 16-25 мс;

 

Overdrive в моніторі що це: опис

 • PVA – матриця, за характеристиками близька до MVA, але з дуже високим часом відгуку (до 80 мс);
 • S-PVA/S-MVA – «гібридна» матриця, перенявшая кращі властивості своїх попередниць. ПО – 5-12 мс.

У звичайному моніторі зміна кольорів, чорно-білий» відбувається швидше, ніж «сірий-сірий». Це залежить від напруг, що подаються на пікселі. Суть технології Overdrive полягає в подачі точно розрахованих керуючих напруг, завдяки чому поворот рідких кристалів в потрібне положення значно прискорюється, і час відгуку складає 1-8 мс.

Таким чином, значно збільшується швидкість зміни зображень на екрані. Але у технології є і мінуси – по-перше, величина імпульсів, що подаються на пікселі, повинна значно перевищувати стандартну, це призводить до ускладнення електроніки монітора і підвищення його вартості. По-друге, можлива поява білого мерехтіння на сірих поверхнях при відтворенні дуже динамічних сцен.

Опис Overdrive

Overdrive в моніторі що це: описКажучи простими словами, функція Overdrive збільшує чіткість зображення як відео, так і для ігор, а також відповідає за:

 • яскравість білого, чорного;
 • колірний обхват;
 • колірну температуру;
 • рівномірність підсвічування;
 • можливі відхилення кольору;
 • зміни гамма-кривих сірого кольору і квітів RGB.

Важливо! Визначити, чи підтримує цю функцію конкретний монітор, можна за його специфікації – якщо час відгуку прописано як grey-to-grey (gtg, g2g), то монітор майже напевно підтримує Overdrive. Однак необхідність підключення цієї технології є не завжди. Для моніторів з високим (8-10 мс) Overdrive не є актуальним, так як може лише незначно підвищити чіткість зображення, але при цьому сильно збільшити його контрастність. Зате функція відмінно підходить для екранів з часом відгуку: 25 мс і вище.

В залежності від моделі монітора, регулювання функції Overdrive може проводитися як автоматично, так і вручну. Ручна передбачає її включення/відключення в меню монітора, а при автоматичній Overdrive працює за замовчуванням.