Overscan на моніторі – що це таке? Розбираємося у функціях монітора

Overscan на моніторі  що це таке? Розбираємося у функціях монітораOverscan в перекладі з англійської простими словами означає вихід зображення за межі монітора. Тобто на екрані телевізора або монітора зображення транслюється або з перекручуванням, або обрізана по краях. Обумовлено це тим, що з моменту виходу першого телевізора, принцип передачі відеосигналу дуже часто змінювався.

ДОВІДКА! При виготовленні старих моделей ТВ-приймачів, виробники просто не знали, де саме повинні перебувати краю картинки з-за існували в той час проблем з промислових допусків.

Робота сучасних телевізорів грунтується на технології фіксації елементів відеосигналу. Завдяки цьому картинка виходить без спотворень.

Функції та застосування

Зміст статті

 • Функції та застосування
 • Як вмикати та вимикати

Вихід зображення за кордону необхідний для того, щоб замаскувати наявні у відеосигналу спотворення і для створення певного запасу гасіння на кордонах кадрів. Також причиною для існування і застосування даної функції є так званий «ефект запливання» — це коливання розмірів кадру, обумовлені яскравістю трансльованого зображення. Цей ефект дуже ускладнював процес стандартизації переданого зображення.

З появою відеозапису і відеомагнітофонів overscan став використовуватися для маскування дефектів відеосигналу, які виходили з-за зміни головок відеопристрої. Ці дефекти були притаманні абсолютно всім моделям відеоплеєрів і проявлялися у вигляді спотворення верхньої межі транслюється картинки.

Overscan на моніторі  що це таке? Розбираємося у функціях монітораНаявність функції overscan змусило фірми — виробники встановити чіткі межі для корисної площі транслюється картинки. Як правило, телевізори, які використовувалися для домашнього перегляду, не показували цю область. Тоді як професійні монітори відображають всю картинку повністю. Це потрібно для повноти оцінки сцени.

ДОВІДКА! Розвиток цифрових технологій дало змогу досягти того, що коливання картинки не допускаються.

Між тим, для телебачення функція overscan все ще необхідна, так як існують моделі телевізорів, які обрізають краї. Також вона потрібна для усунення дефектів при перегляді домашнього відео, який має аналоговий сигнал.

Екран рідкокристалічних моніторів складається з пікселів, які мають статичне положення. Завдяки цьому, вони можуть транслювати всю картинку ціликів, включаючи вильоти екрану.

Як вмикати та вимикати

Саме режим «точка в точку» забезпечує максимальну якість зображення.

Якщо на екран здійснюється трансляція сигналу, що має дозвіл 16:9, то приблизно 3% від початкового розміру картинки зрізається оверсканом. В основному це пов’язано з аналоговим сигналом і наявними у телевізорів деякої кількості пережитків минулого.

Для того, щоб відключити функцію оверскан потрібно спеціальний диск AVS HD Rec. 709

ВАЖЛИВО! Якщо в наявності диска немає, то можна знайти і завантажити його образ в інтернеті.

Overscan на моніторі  що це таке? Розбираємося у функціях монітораПокрокова інструкція виключення overscan:

 • Необхідно взяти диск і запустити його;
 • У меню потрібно знайти пункт «налаштування»;
 • У відкритому підменю вибрати терміну «Sharpness & Overscreen»;
 • В інтерфейсі телевізора потрібно відшукати налаштування зображення і виставити значення 16:9 або автоматично;
 • Далі необхідно знайти і вимкнути функцію «Overscan»;
 • Виробляти налаштування потрібно таким чином, щоб по краях зображення з’явилася смуга білого кольору, а також напис «Overscan 0%»;
 • Якщо вироблені маніпуляції не допомогли, то швидше за все розмір зображення змінюється його исходнике. Для цього потрібно перевірити настройки виставлені в відеоплеєрі або параметри трансляції відеосигналу у встановлених драйверах на відеокарті;

ВАЖЛИВО! Всі вироблені конфігурації залежить від моделі телевізора.

Після того як опція оверскан вимкнена, одержуване зображення найкращої якості.