Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяВсе частіше ми поглядаємо на лоджію і мріємо розвантажити її, зробити вільною, відремонтувати і оформити в якості кабінету, місця для відпочинку, або ж просто привести лоджію в порядок для установки там кілька шафок для порожньої посуду та інструментів, для сушіння білизни, тощо. Насправді, зробити це дуже просто, необхідно лише змусити себе, знайти час і трохи грошей, налаштуватися на роботу і отримати чудовий результат.

На комплексний ремонт лоджії «під ключ» у фахівців може піти кілька тижнів, але це з урахуванням ведення ними декількох проектів одночасно, з урахуванням дорогих матеріалів і складних процесів. Але якщо вам необхідна просто красива і акуратна лоджія, оброблені гіпсокартоном, то даний процес можна скоротити до декількох днів, і це з урахуванням підготовчих робіт і утеплення. Але це загальний ремонт, так би мовити, «під ключ», звичайна ж обробка лоджії гіпсокартоном може зайняти набагато менший час. Тут вже все залежить від складності робіт, стану лоджії і загального обсягу.

Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

Етапи обробки

Весь процес облицювання стін на лоджії гіпсокартоном можна укласти в кілька простих етапів, і зараз ми спробуємо подати їх у найбільш зручному і зрозумілому вигляді.

Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

Підготовка поверхонь

За великим рахунком, стіни під гіпсокартон необов’язково ретельно обробляти, витрачати на це час і гроші, адже в результаті, вони все одно будуть закриті плитою. Але, якщо робити все за правилами, то слід провести підготовку стін.

 • Спочатку, зі стін варто зняти стару обробку – фарбу, шпалери або обшивку, яка була встановлена.
 • Після добре зачистити поверхні від сміття, обсипаються елементів, добре прочистити щілини, тріщини, стики плит і так далі.
 • Тепер, коли стіна гладка і чиста, її необхідно двічі обробити спеціальним антисептиком, який не дасть розвиватися цвілі та грибку під утеплювачем і гіпсокартоном.
 • Далі необхідно провести оштукатурювання стін, задувку стиків і тріщин монтажною піною, її зріз і шпаклівку. Тепер ви можете бути впевнені, що стіна не буде пропускати вологу і холод через свої дефектні частини.
 • Також, після всі процесів, можна ще раз пройти по стіні антисептиком, щоб остаточно виключити можливість виникнення і розвитку цвілі і грибка.
 • Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

  Також рекомендуємо прочитати:Решетування під гіпсокартон на стіну
  Оздоблення стін гіпсокартоном своїми руками
  Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
  Як повісити карниз на гіпсокартон

  Встановлення обрешітки

  Даний процес дуже важливий, оскільки від правильності і рівномірності монтажу обрешітки і буде залежати весь етап, пов’язаний з облицюванням стін лоджії ГКЛ.

  Решетування під гіпсокартон може бути з монтажних дерев’яних планок, але може бути зібраний і металокаркас з профілю під ГКЛ, це вже за вашим власним розсудом.

  Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

  На думку фахівців, металевий профіль набагато довговічніше дерева, але, сказати по правді, і монтажна рейка прослужить кілька десятків років, якщо її правильно підготувати і обробити.

  Ми вважаємо за краще працювати з деревом, принаймні, в даному випадку, а тому, вибираємо під обрешітку стандартну монтажну рейку, параметри якої залежать від нерівностей поверхні і товщини утеплювача.

  Обрешітка наноситься на стіну горизонтально, з кроком в 40-60 см (але обов’язково з урахуванням ширини утеплювача), і з подвійною прокладкою решетування в тих місцях, де можливий стик плит гіпсокартону по вертикалі. Встановлювати решетування можна на дюбель цвяхи чи інший, зручний для вас, вид кріплення. Головне тут – це щоб планки на поверхні були закріплені міцно і надійно, рівномірно по відношенню до стіни і загальному рівню.

  Закладка утеплювача

  Коли каркас під гіпсокартон готовий, його необхідно закласти утеплювачем. Це може бути пінопласт, мінеральна вата або будь-який інший, якісний утеплювач для лоджії. Матеріал закладається між планками і закріплюється. Якщо це пінопласт, то його можна щільно увігнати між дерев’яними латами і більше нічим не кріпити. Якщо ж це мінеральна вата, то додатково її можна закріпити до стіни на Г-образні гаки або ж спеціальні дюбелі з широкою округлою головкою, типу грибочки.

  Утеплювач повинен бути закладений рівномірно, без завоздушин, без щілин, без дірок і обривів. Від якості його закладки буде залежати теплоізоляція лоджії.

  Дуже бажано підбирати матеріал і обрешітку разом, щоб їх товщина збігалася. Таким чином, можна буде без проблем уникнути повітряних кишень і з боку основної стіни, і з боку облицювання.

  Пароізоляція

  Найпростіший етап, зав’язаний на роботі з рулонної фольгированной пароізоляцією, яка не дасть волозі поширюватися і псувати матеріал. Встановлюється вона за самою решетування, поверх утеплювача, закріплюється на скоби монтажного степлера. Всі стики між окремими шматками пароізоляції проклеюються спеціальною стрічкою, щоб підвищити герметичність.

  Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

  Установка

  Ми б радили починати установку гіпсокартону з того боку стіни, де може бути використаний цілий лист або, принаймні, більша його частина. Так вам вдасться уникнути зайвої роботи по розрізу ГКЛ і трохи заощадити.

  Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

  Установка ГКЛ на дерев’яну обрешітку на балконі відбувається дуже швидко, і в цьому процесі немає ніяких складнощів.

 • Встановлюєте нижній край ГКЛ на брус або шматок решетування, починаєте обробку від стіни, вирівнюєте лист за рівнем і притискаєте до стіни, тобто до самої решетуванні.
 • Тепер вкручиваете кілька саморізів по периметру і знову перевіряєте всі рівнем.
 • Якщо все точно, то можна закріпити гіпсокартон остаточно, вкрутити саморіз по кожній планці, через 20-25 см. Під час даної роботи ми рекомендуємо вам топити капелюшки саморезов в ГКЛ, так вам буде набагато простіше зі штукатуркою поверхні.
 • Після установки першого аркуша, під рівень і розмір встановлюєте наступний, якщо потрібно, обрізаєте шматок за розміром і формуєте стіну далі.
 • Коли обробка лоджії гіпсокартоном своїми руками завершена, вам необхідно буде провести ще кілька дуже важливих процесів.

 • В першу чергу, це грунтовка стін з ГКЛ, закладення стиків і швів, шпаклівка поверхні.
 • Далі затирка готової поверхні і чергова ґрунтовка із застосуванням скловолокна в тих місцях, де це необхідно.
 • Тепер, коли основний процес завершено, вам залишається тільки підібрати фінішний обробний матеріал і завершити ремонт на лоджії, основним матеріалом якого можна сміливо вважати гіпсокартон.
 • Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція

  Обробка і утеплення лоджії і балкона за допомогою ЛГК (відео)

  Галерея: обробка балкона гіпсокартоном (20 фото)

  Оздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкціяОздоблення балкона гіпсокартоном: покрокова інструкція