Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Оздоблення мансарди гіпсокартономСьогодні ми розповімо про те, як відбувається обробка мансарди гіпсокартоном – підготовка поверхонь до декоративного оформлення.

Найчастіше, мансарда – це нестандартне приміщення з похилим дахом і нерівномірними кутами, а тому тут мало буде просто приклеїти ГКЛ до поверхонь або створити якісний каркас під гіпсокартон, потрібно також чітко розрахувати матеріал і спрацювати так, щоб всі геометричні форми відповідали напрямку поверхонь, максимально повторювали їх. Доведеться попрацювати і з обробкою кутів, і з з’єднанням ГКЛ на неправильної форми стиках, але у всіх подібних процесах не так багато складностей, як здається на перший погляд.

Для чого це потрібно

Говорити про дизайн, оформлення внутрішнього приміщення та підготовки під елітний декор, не особливо є сенс, адже обробка стін гіпсокартоном – це маскування дефектів, утеплення і вирівнювання поверхонь, і саме для цих завдань нам необхідний гіпсокартон.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Ми створимо якісне і ідеально рівну поверхню під майбутню декоративну обробку, закладемо всередину утеплювач і пароізоляцію, а бути може, зашиємо в матеріал і деякі комунікації, наприклад, канали системи кондиціонування і обігріву майбутнього житлового приміщення.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

З чого почати

В першу чергу, ми готуємо матеріал, інструмент, готуємо поверхню і робимо розмітку під несучий каркас, який буде встановлений під листи гіпсокартону.

Також рекомендуємо прочитати:Обшивка гіпсокартоном інсталяції
Заставні під гіпсокартон для шаф
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Отже, повністю очищаємо мансарду від усього зайвого, виносимо предмети меблів, зайвий мотлох, який раніше обіймав горищне приміщення, в загальному, готуємо фронт робіт і поле бою. Далі, очищаємо поверхні і готуємо їх для закріплення каркаса під ГКЛ, так як чим рівномірніше і точніше ми його встановимо, тим краще буде виглядати готова обробка мансарди гіпсокартоном.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Коли все готово для початку робіт, вважаємо кількість необхідного матеріалу, робимо невеликий плюс (раптом що зламаємо або подпортим) і їдемо за покупками, де обов’язково купуємо і відсутній інструмент для роботи з гіпсокартоном.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Установка каркаса і проміжні роботи

Говорячи про матеріалі, рекомендуємо купувати стандартний металевий профіль під каркас, але гіпсокартон брати більш тонкий, так як не потрібно буде створювати з нього несучу поверхню (все, що нам необхідно повісити на стіни або стелю, повісимо на балки, які завжди є на мансарді).

Стандартний, невеликої товщини гіпсокартон буде важити менше, а значить, нам не доведеться турбуватися про те, що матеріал провисне або навіть впаде. Хоча таких випадків ми не пригадуємо, воліємо завжди страхуватися.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Коли у нас все готово для початку робіт, робимо розмітку під каркас, з урахуванням балок, кутів, викривлень поверхні, неправильних геометричних форм, і встановлюємо його стандартно, як в самій простій роботі з гіпсокартоном.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Тепер, проміжний етап, під час якого ми закладаємо в каркас утеплювач і необхідні комунікації, робимо підвіси для труб хомути для магістралей, встановлюємо грибочки, тримають мінеральну вату, закриваємо всі плівкою пароізоляції. Далі, просто обшиваємо каркас, але не забуваємо про те, що деякими листами гіпсокартону доведеться обіймати балки.

Якщо цілий лист гіпсокартону складно вставити між скошеною стелею і підставою балки, його завжди можна розрізати навпіл, і поставити листи на каркас по черзі. Цим маневром ви значно спростите завдання і не зіпсуєте матеріал, який під час цього процесу можна надколоти, впустити і так далі (якщо працювати з цільними листами).

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Обшивка

Обшити мансарду гіпсокартоном, коли каркас ретельно встановлений на поверхню за рівнем і з використанням спеціального кріплення, буде дуже просто. Але, не варто забувати і про те, що в приміщеннях неправильної форми завжди бувають дефекти кутів. Не варто звертати на них уваги практично до кінця робіт, не варто починати з них, адже ми завжди ведемо роботи з гіпсокартоном з самого великого шматка, а по можливості, і з цілого листа.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Далі, якщо ж деякі дефекти і залишилися, вони акуратно закладаються гіпсом і дуже симпатично ховаються під шпаклівкою, яка після затірки вже ніколи не видасть секрет.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном

Декоративна обробка

Фінальної обробкою приміщень, найчастіше, займаються вже не майстри по гіпсокартону, а трохи інші фахівці, але кожен з нас повинен знати, що підготовлена нами поверхню з ГКЛ підійде під практично кожен вид обробки. Це може бути і декоративна ліплення, і обшивка елементами дерева, і обклеювання стін штучним каменем, і обклеювання стін шпалерами. Коротше кажучи, варіантів чимало, але головною вимогою до будь обробці гіпсом – це знати, яка саме декоративна обробка ляже на готову поверхню, адже від її характеристик (ваги, розмірів, матеріалів виробництва), можуть залежати і деякі зміни в процесі оздоблення гіпсокартоном.

Оздоблення мансарди гіпсокартоном (відео)

Галерея: обробка мансарди гіпсокартоном (20 фото)

Оздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартономОздоблення мансарди гіпсокартоном