Оздоблення стін гіпсокартоном: основні питання процесу

Оздоблення стін гіпсокартоном: основні питання процесуМетоди обробки стін гіпсокартоном у кожного фахівця достатньо відрізняються, а тому, сьогодні ми відповімо на ряд уточнюючих питань і розглянемо, як же правильно відбувається обробка стін гіпсокартоном.

 

І, дійсно, адже існує не лише різне за характеристиками гіпсокартон, методи його закріплення на стіни, але і різна поверхню, а тому, в обробці та алгоритм процесу можливі деякі зміни. Давайте ж поговоримо на цю тему більш детально.

Обробка дерев’яних стін

Даний вигляд внутрішніх робіт відбувається з використанням каркасного методу встановлення ГКП на стіни, причому можна вибрати, як дерев’яна, так і металевий каркас. Тут все залежить від складності конструкції її характеристик і особистих переваг майстра. Після установки каркаса з дерев’яних монтажних рейок або металевого оцинкованого профілю, листи гіпсокартону встановлюються на нього за допомогою стандартних шурупів.

Перевагою такої обробки можна вважати звичний нам список – ідеальне вирівнювання стін, простий і швидкий монтаж, можливість закладання комунікацій в товщу стіни, виключення складних підготовчих робіт, порівняно низька вартість процесу, цілком реальна і установка самостійно.

Також рекомендуємо прочитати:Стіни з гіпсокартону
Як вирівняти стіни гіпсокартоном
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Цегельних

У цьому процесі немає ніяких складнощів, і навіть для новачків, які лише кілька разів встановлювали стіни з гіпсу. Все, що необхідно для початку робіт, так це вибрати метод установки гіпсокартону, інструменти та матеріали, правильні розміри і розмітка стін.

В даному випадку, можлива обробка стін гіпсокартоном без каркасу, якщо перепад її площині невеликий і є можливість використовувати клейовий метод. Якщо ж перепад трохи відрізняється від допустимого, завжди можна вирівняти перехід спеціальними маяками зі шматків ГКЛ, так би мовити, обдурити технологію, ну а якщо перепад великий, або стіна зі значними дефектами, то краще використовувати каркас.

Намагайтеся слідувати алгоритму, точно знімати розміри і робити розмітку стіни під каркас і листи гіпсокартону, встановлюйте конструкцію якісно і не забувайте про остаточній обробці.

Оздоблення стін гіпсокартоном: основні питання процесу

Внутрішня обробка

Якщо вас цікавить внутрішня обробка стін гіпсокартоном, то це практично 90% всієї знайомої нам обробки, а то й трохи більше, так як ніхто не робить зовнішнє опорядження стін ГКЛ. Даний матеріал використовується для будівництва і ремонтів, але тільки всередині будинку або споруди, так як має особливі вимоги для установки.

Зробити внутрішню обробку приміщення гіпсокартоном дуже просто, тим більше, якщо вона проходить на перших етапах будівництва. Ви точно знаєте хід комунікацій, квадратуру поверхонь, характеристики стін і вимоги, що пред’являються майбутньої стіни, а тому, якщо говорити про цілий комплекс робіт, то можна заощадити не тільки десятки годин часу, але й чимала кількість грошових одиниць.

Уявіть собі тільки, що при загальній внутрішній обробці вам не потрібно обробляти стіну, купувати спеціальне кріплення і окремі короби для комунікацій, витрачати час на обштукатурювання стін і так далі. Перераховувати плюси такого підприємства, тим більше, якщо ви виконавець, можна дуже довго. Але і замовник отримає масу переваг, про які ми всі прекрасно знаємо, а головне, ідеально рівну поверхню, готову до будь обробці.

Єдиним мінусом в такому випадку буде тільки деяка втрата внутрішньої площі приміщення.

Обробка стель і стін

Можна сказати, що система тут єдина, як і загальні параметри роботи, відрізняється тільки технології оздоблення гіпсокартоном. Основна відмінність у розміщенні листів, навантаження на профіль, виборі самого профілю для проведення робіт. Але, за великим рахунком, якщо ви зашиваете комунікації в стіну з ГКЛ і вирівнюєте поверхню, або формуєте багаторівневий стеля з гіпсокартону, особливих відмінностей у роботі немає.

Оздоблення стін гіпсокартоном: основні питання процесу

Стіни у ванній

А ось тут ми радимо бути трохи уважніше. У нас вже є тематичний матеріал про обробці ванної гіпсокартоном, але ми вирішили нагадати вам, що даний процес відбувається обов’язково з використанням вологостійкого гіпсокартону. Але, вологостійкий матеріал зовсім не означає, що він повністю захищений від підвищеної вологості і прямих влучень води, а тому, слід виробляти та додаткову гідроізоляцію стін, і захисну обробку матеріалу до і після обробки, для чого у продажу є спеціальні склади.

Декоративна обробка

Найчастіше, це просто гіпсокартонний короб з нішами й виступами, полицями і накладками, різноманітними комбінаціями ГКЛ, які можна вигадати і самостійно. Тут, в обов’язковому порядку присутні обидва види монтажу гіпсокартону – оздоблення стін на каркас і обробка стін гіпсокартоном на клей. Зараз ми пояснимо, чому це так.

Наприклад, ви просто вирівнюєте стіну, але хочете створити нішу і декілька декоративних елементів на стіни, так би мовити, візерунок. Тоді вам необхідно розташувати біля стіни каркас тієї ж глибини, якої хочете спорудити і нішу. Далі, обшиває стіну і нішу з металопрофілю гіпсом і отримуєте готовий проект. В даному випадку, ви задіяли каркасний метод установки ГКЛ на стіну. Але дно ніші, а також накладки з гіпсу, наприклад, окантовка ніші або зовнішньої полички, будуть встановлюватися на клей, а це вже клейова установка ГКЛ.

Оздоблення стін гіпсокартоном: основні питання процесу

Якщо вам необхідна інструкція оздоблення стін гіпсокартоном, то під кожен окремий вид робіт ви можете знайти на нашому сайті, у вигляді тематичних матеріалів.

Гіпсокартон на стінах і каркасних перегородках