Оздоблення стін гіпсокартоном в дерев’яному будинку

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуЯкщо ви є власником дерев’яного будинку або дачі з бруса, ви прекрасно розумієте, що разом зі всією красою і теплом натурального матеріалу, можливо безліч проблем, які можуть бути пов’язані з його обробкою. Тому багато хто власники приймають рішення обшити своїми руками дерев’яний будинок зсередини гіпсокартоном.

Для чого потрібна обробка гіпсокартоном зсередини?

Вирівнювання стін

В першу чергу, за допомогою гіпсокартону можна ідеально вирівняти стіни і стелю, створивши тим самим поверхню під декоративну обробку. Рівні стіни набагато простіше фарбувати, обклеювати шпалерами, тим більше, в результаті ви отримаєте прекрасний зовнішній вигляд кожного приміщення.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Утеплення

Під гіпсокартон можна закласти утеплювач, який сприятиме якісному енергозбереження житла. Крім того, що в будинку буде тепло, знизяться і витрати на опалення приміщень. Також ви отримаєте ідеально рівні стіни під подальшу обробку.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Маскування комунікацій

Звичайно, завжди можна закласти труби дерев’яними коробами, укласти кабель в плінтус або під спеціальний дерев’яний декор, але якщо мова йде про додаткову роботу, наприклад, про один з двох попередніх пунктів, то маскувати комунікації найзручніше саме гіпсокартоном.

Декорування брусового будинку

І, нарешті, якщо ви працюєте з гіпсокартоном в плані утеплення дерев’яного будинку або ж у плані вирівнювання стін і стель під оздоблення, можливо одночасно провести і якісне декорування. Наприклад, встановити арки з гіпсокартону в дверні отвори, побудувати полиці і ніші з гіпсокартону, встановити якісне і оригінальне освітлення в гіпсокартонний стеля, і так далі.

Також рекомендуємо прочитати:Товщина гіпсокартону для вирівнювання стін
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Як проводиться обробка

Вам слід знати безліч нюансів. Саме про них ми і поговоримо прямо зараз, докладно розглядаючи самостійну обробку дерев’яного будинку гіпсокартоном.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Способи обробки

Обробка поверхонь гіпсом може відбуватися двома способами – каркасним і безкаркасним.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Для обробки дерев’яного або брусового будинку підходить перший спосіб. Ви завжди можете вибрати дерев’яний або металевий каркас, створити міцну несучу основу під гіпсокартон і якісно зашити у стіну і комунікації, і утеплювач. Вибирати, що саме покласти на стіни в плані каркаса, дерево або металевий оцинкований профіль, тільки вам, але пам’ятайте, що з дерев’яним каркасом робота буде простіше, з металевим профілем – набагато практичніше.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Інструмент і матеріали

Для обробки стін дерев’яного будинку гіпсом, необхідні якісні матеріали для створення каркаса, утеплювач і сам гіпсокартон. Якщо говорити про інструменті, то найчастіше це стандартний набір – спеціальні ножі і ножівки, дриль, болгарка і шуруповерт, шпателі і кисті, деякі витратні матеріали.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Процес обробки

В першу чергу готуємо стіни до обробки гіпсом. Тут немає нічого складного, так як поверхні тільки слід якісно очистити і обробити спеціальними складами. Необхідна обробка, щоб у готовій стіні з ГКЛ не оселився грибок і не змусив вже через кілька років руйнувати практично нову конструкцію. Обробка проходить у кілька етапів, щоб кожен шар добре просох. Наносити антисептичні засоби і захисні склади можна пензлем, валиком або розпилювачем.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Далі – коректна установка каркаса, дерев’яного або металевого. Підстава каркаса припадає на поверхні стін, а тому саме ці частини повинні бути встановлені максимально рівно. Використовуйте точні вимірювання, рівень, висок, лазерний рівень, але встановіть каркас рівно відносно стіни та інших площин.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Монтаж каркаса відбувається так, щоб загальна конструкція була міцною і стійкою, здатною витримати вагу гіпсокартону, декоративної обробки, а може, навіть і додаткових аксесуарів, які будуть розташовуватися на стінах в майбутньому.

Обробка стелі мало чим відрізняється: якісний каркас, установка гіпсу.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

На даному етапі постарайтеся не забути про утеплювачі, який ми хотіли покласти під гіпсокартон, адже його необхідно буде закріпити в стіні після установки каркаса, але до укладання на нього листів гіпсокартону.

Далі поговоримо про шпаклювання поверхонь. Тут хочеться порекомендувати тільки одне – працюйте з гарним, якісним, і навіть дорогим матеріалом, не намагайтеся заощадити на собі.

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку

Шпаклівка стін повинна проходити ретельно, чергуватися з грунтом, обов’язково з участю серпянки, перфоуглов, інших допоміжних елементів. Пам’ятайте, що якісна шпаклівка поверхонь – це запорука ідеальних стін і хорошою декоративної обробки.

Оздоблення дерев’яного будинку ГКЛ своїми руками (відео)

Галерея: обробка стін гіпсокартоном (20 фото)

Оздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинкуОздоблення стін гіпсокартоном в деревяному будинку