Обробка декоративним каменем в наші дні вважається майже що найвдалішим і стильним прикрасою стін квартири або приватного будинку. Всілякі прийоми і тонкощі технології дозволяють оформити цим матеріалом поверхню цоколя архітектурної будови, стіни в кухні, вітальні або передпокою. Штучний камінь в інтер’єрі нічим не поступається своєму природному аналогу. Зате має меншу вартість, простий у догляді і монтажі.

Штучний камінь як елемент інтер’єру

Зміст статті

 • 1 Штучний камінь як елемент інтер’єру
  • 1.1 Види штучних каменів
 • 2 Підготовка поверхні стін
 • 3 Підготовка до укладання: важливі моменти
 • 4 Технологія укладання
 • 5 Відео

Сучасна промисловість випускає безліч видів декоративного каменю

Чому будівельники так часто використовують штучний камінь в інтер’єрі? Вся справа в тому, що облицювальний камінь чудово поєднується з іншими декоративними покриттями: штукатуркою, шпалерами пастельних відтінків, фарбою. Також з його допомогою можна виділяти окремі зони приміщень. Камінь в інтер’єрі повсюдно використовується для оформлення камінів, фонтанів.

Фахівці не рекомендують монтувати описуваний матеріал на стіни в невеликих або вузьких кімнатах. Дуже обережно повинна виконуватися укладання штучного матеріалу в передпокої. Такий метод оформлення може ще більше звузити простір. Кращим варіантом стане часткове декорування деяких зон передпокою.

Штучний камінь поганий тим, що може істотно звузити простір і без того маленьких приміщень.

Види штучних каменів

Обробка штучним каменем передбачає використання високоякісної сировини і будівельного матеріалу. Камінь в інтер’єрі для декорування, який сьогодні продається в будівельних салонах, відрізняється способом виготовлення.

Приклад розрахунку матеріалу для обробки стін з приблизними цінами

Для оформлення передпокою, цоколя або іншої внутрішньої поверхні квартири доцільно використовувати такі види матеріалу, що імітує натуральну породу:

 • Керамічний граніт. Таке штучне покриття отримують методом пресування бетонної складової при максимальних тисках. Далі йде процедура високотемпературного випалу. Такий режим сприяє створенню матеріалу, більш схожого на скло або кераміку. Керамічний граніт буває матовою, полірованою, напівматовим, глазурованим або рельєфним, але головне навіть не широкий спектр кольорів, а легкість матеріалу. Облицювання стін, виконана подібним матеріалом, буде виглядати стильно і красиво;
 • Штучний декоративний камінь, виконаний з бетонного компонента. Його виробництво дуже схоже на виробництво традиційного бетону. Подібний облицювальний камінь створюється з розрахованих пропорцій цементу, води і наповнювача. Компонентом-наповнювачем є крихта природних каменів і всілякі фарбувальні пігменти. Облицювання стін даними будматеріалом допоможе господарям квартири створити унікальний і сучасний дизайн;
 • Штучний облицювальний камінь, що імітує натуральний мармур, створюють з природного крихти, поліефірної смоли і засобів пігменту. Приготований з цих компонентів матеріал відрізняється широкою кольоровою гамою, а твердість і надійність захисту стін не відрізняється від аналогічних характеристик природної породи.

  Приклад схеми укладання штучного каменю на стіну за допомогою розчину

Підготовка поверхні стін

Види і обсяг підготовчих процедур залежить від якості стін, на які ви згодом будете класти або клеїти облицювальний камінь. Обов’язково переконайтеся, що вертикальні поверхні зможуть витримати велику вагу покриття. В іншому випадку доведеться застосувати армування.

Варіанти обробок кромок на поверхні з декоративного каменю

Якщо на поверхні цоколя, стін передпокою або вітальні збереглися залишки попередніх покриттів (шпалер, плитки), то їх слід видалити. Далі фахівці рекомендують виконати грунтування внутрішніх вертикальних поверхонь. Ґрунтувальні суміші зроблять зчеплення оздоблювального матеріалу з поверхнею більш міцним.

Незайвим буде додатково покрити стіну бетоноконтактом. Даний засіб створить особливу плівку, яка також збільшує адгезію матеріалів. Подальша укладання буде довговічною і надійною.

Керамічний граніт має одну важливу перевагу: він у кілька разів легше природного, що дозволяє багаторазово знизити навантаження на стіни.

Переваги монтажу штучного шару полягає в тому, що він однаково добре лягає на всілякі матеріали: цегла, дерево, цемент, метал або піноблоки. Але кожен окремий вид поверхні вимагає певної підготовки.

Спрощена схема виробництва декоративного каменю

Бетонна або цегляна поверхня повинна бути повністю вирівняна. Нерівності і перепади рівня усуваються за допомогою процедури оштукатурювання стін. Якщо ви будете класти облицювальний камінь на дерев’яну чорнове підстава, то необхідно створення влагоизоляционной підкладки.

Тоді дизайн стін складатиметься з більшої кількості підшару. Металеві стіни перед обшивкою рекомендується ретельно зачистити від іржі і обштукатурити з використанням спеціальної штукатурної сітки.
Пристрій спеціального перфоратора для різання каменю

Підготовка до укладання: важливі моменти

Обробка декоративним каменем площі цоколя, стін вітальні або передпокою передбачає виконання всіх попередніх операцій. Якщо вирівнювання робочих поверхонь вже виконано, то можна переходити до наступної стадії – розробки ескізу і порядку розміщення елементів на внутрішній поверхні.

Ще до покупки будматеріалу ви повинні чітко уявляти, де і як буде розташовуватися штучний камінь в інтер’єрі. З цією метою краще створити попередній ескіз цоколя або передпокою з остаточним варіантом оформлення. Облицювальний камінь має певні габаритні розміри, і виконати його розріз досить складно.

При цій операції може утворитися непривабливий скол, який погіршить естетичні характеристики створеного покриття. Тому укладання повинна зводитися до застосування цілісних елементів матеріалу.

Виконаний ескіз потрібно перенести на стіну у вигляді чіткого малюнка. За нього пізніше буде виконуватися укладання. Якщо за індивідуальною задумом слід оформити рівну лінію обробки, то для цього потрібно запастися спеціальними профілями або куточками (як у випадку обробки цоколя керамічною плиткою). Їх закріплюють на поверхні чорнової передпокою або іншої кімнати.

Варіантів застосування матеріалу — величезна кількість

До початку процесу монтажу рекомендується приготувати розчин або суміш, на яку ви будете клеїти плитковий матеріал.

Технологія укладання

Коли стіна під камінь повністю готова до монтажу, слід приготувати також наступні інструменти і матеріали:

 • склеювальний або бетонний розчин, на який будуть клеїтися декоративні елементи;
 • кілька шпателів різної ширини;
 • прилад-рівень;
 • облицювальний камінь;
 • замазку декоративного складу (якщо цього вимагає дизайн цоколя, передпокою або іншої кімнати).

Облицювання стін внутрішньої частини квартири може виконуватися двома способами: встик або з дотриманням швів. В залежності від обраного методу монтажний процес на внутрішніх поверхнях буде дещо відрізнятися.

Наносити підготовлений розчин на поверхню цоколя або стін передпокою краще всього будівельної кельмою або спеціальним шпателем з зубчастим краєм. З особливою ретельністю повинна виконуватися облицювання стін початковим поруч декоративного матеріалу. Від її якості буде залежати весь подальший монтаж.

Облицювання декоративним каменем потрібно починати не знизу, як керамічну плитку, а зверху стіни.

Якщо ви обрали варіант оформлення встик, то слід клеїти кожен елемент внутрішньої обробки і незначно прокручувати його по осі в різні сторони.

При здійсненні технологією з дотриманням шва використовуються кілька варіантів оформлення:

Керамічний граніт набагато легше природного, хоча зовні їх не можна відрізнити

 • Застосування і установка пластикових хрестиків, навколо яких потрібно класти декоративні елементи;
 • Внутрішнє облицювання стін передпокою з допомогою картонних смуг необхідної товщини. Клеїти плиткові елементи таким способом просто і швидко. Також ви зможете регулювати ширину отриманого шва, варіюючи товщину смужки з картону;
 • Облицювання стін або цоколя із застосуванням смуг, вирізаних з гіпсокартону. Якщо ви вирішите клеїти плиткові елементи таким чином, то отримаєте досить широкий шов. Таке декоративне покриття виглядає відмінно на будь-яких стінах.

В процесі монтажу рекомендується дотримуватися деяке зміщення кам’яних плит (як у випадку з цегляною кладкою). Даний нюанс дозволить отримати максимально природний вигляд декоративного шару цоколя або будь-якої іншої частини будинку.

Якщо протягом робочого процесу буде необхідна підрізування або доповнення ряду більш дрібними елементами, то доцільно скористатися болгаркою з колом по бетону. Розкроювання також виконують на професійних станки для різання інших видів плитки. Клеїти такі частини потрібно тільки у відповідності з наміченим ескізом.

Основні різновиди декоративного каменю на основі гіпсової суміші

Коли монтаж підійшов до кінця, а допоміжні елементи вилучені із швів, можна приступати до нанесення фінішного декоративного замазки. Слід вибрати такий відтінок будівельного складу, який буде відповідати кольору декоративного покриття. Замазка легко приховає всі недоліки і відколи, які виникли під час робочого процесу.

Відео

Можете подивитися відео про те, як здійснюється обробка стін передпокою і коридорів з використанням декоративного каменю.