Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтер’єрі

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєріСвоє житло повинно дарувати людині відчуття свободи і простору і якщо починати ремонт в будинку, то цього варто приділити чимало уваги. Кардинально змінити свою обитель можна, навіть якщо просто переклеїти шпалери і оновити меблі. А змінити дизайн квартири або кімнати до невпізнання допоможуть нетрадиційні оздоблювальні матеріали, які надають ефект розширеного простору.

Характеристика

Нещодавно увійшло в моду «третій вимір» може надавати на рівну поверхню самі приголомшливі ефекти. Але сама ідея надання глибини квітам і відтінкам з’явилася набагато раніше.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

Ця дивовижна думка неодноразово відвідувала наших глибоких предків, які прагнули позбутися від рельєфу, цінуючи ідеально рівні поверхні. Сьогодні для створення гладі у нас є практично все необхідне, а раніше вирівняти стіну ідеально було дуже складно.

Завдяки досягненням комп’ютерної графіки у створенні поліграфії з ілюзією обсягу, двомірні зображення пішли на другий план. І звичні шпалери з звичайним орнаментом у порівнянні з тривимірною обробкою, виглядають досить блідо.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

Виробництво сучасної 3D обробки досягла неймовірних висот у створенні високоякісного зображення, що дає реалістичну ілюзію. В різновидах оздоблювальних панелей та інших 3D матеріалів тривимірний ефект прихована і виявляється тільки під впливом флуоресцентного світіння. Можна ознайомитися з матеріалом про промисловому стилі в інтер’єрі.

Сьогодні застосовуються 3D матеріали не тільки для обробки стін, але також і для оформлення вишуканого виду підлог і стель.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

3D шпалери

Для незвичайної обробки стін і стелі з гіпсокартону застосовуються шпалери, які дають ефект простору. Ними можна зробити яскравий акцент, наклеївши їх в якості панно або ж створити незвичайний фон всього приміщення. Шпалери з тривимірним ефектом сприйняття можуть бути як у вигляді текстури, так і у вигляді фотошпалер.

Ще деякий час тому шпалери, що створюють тривимірний ефект, як правило, застосовувалися в нічних клубах, адже повний колорит такої обробки можна відчути, лише дивлячись з відстані, перебуваючи у досить просторому приміщенні. У житлових квартирах і будинках тривимірна обробка стала популярна зовсім недавно і поки вважається нововведенням. Найчастіше на стінах можна зустріти такі 3D шпалери, як підводний світ або види міст.

Елементи стельових конструкцій можуть декоруватися із застосуванням тривимірних космічних пейзажів або видів ясного неба.

3D обробка дозволяє візуально збільшити простір і вносить в традиційний дизайн інтер’єру нове, свіже дихання. Ця ідея особливо актуальна для мешканців малогабаритних квартир і компактних будинків. При денному світлі тривимірні шпалери будуть здаватися абсолютно звичайним настінним покриттям, але під променями ультрафіолетових світильників всі переваги 3D шпалер постануть у всій красі, не даючи відвернути погляду ні на мить.

Також рекомендуємо прочитати:Каміни з гіпсокартону
Панно на стіну в спальню з гіпсокартону
Фальш-камін з гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

Стельові та настінні 3D шпалери володіють наступними властивостями:

 • Вологостійкість. 3D шпалери мають водовідштовхувальним ефектом, що значно продовжує термін їх служби.
 • Вогнестійкість. При виробництві 3D шпалер їх поверхня покривається захисною грунтовкою на основі азбесту, завдяки якій неповторна тривимірна картинка не боїться вогню.
 • Зносостійкість. Захисне покриття шпалер також продовжує їм термін служби, так як вони досить стійкі до стирання і різного роду механічних пошкоджень.
 • Хімічна стійкість. Шпалери 3D при забрудненні або планової прибирання сміливо можна мити побутовими миючими засобами.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

На будь-яку поверхню тривимірні шпалери клеяться за допомогою клею для вінілових шпалер або звичайного ПВА. Спосіб обклеювання гіпсокартонної поверхні 3D шпалерами нічим не відрізняється від традиційних методів.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

Декоративні панелі

Об’ємні панелі прийшли до нас з глибокої давнини. Ще багато століть тому їх розробляли, керуючись ідеями вирубаних з каменю настінних барельєфів. 3D панелі являють собою свого роду об’ємну мозаїку, яка виготовлена у вигляді панелей, які швидко монтуються і зручні в монтажі. На відміну від давніх часів, сучасні технології дозволяють виготовляти об’ємні панелі в різних варіантах, застосовуючи всілякі матеріали і технології нанесення орнаментів і зображень.

Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

3D панелі проходять кілька етапів виробництва, перш ніж потрапити на ринок:

 • Розробка дизайнерського проекту.
 • Побудова комп’ютерної моделі.
 • Вибір матеріалу.
 • Формування заготовок.
 • Нанесення об’ємної структури на заготовки, згідно комп’ютерної розробки.
 • Декоративне оздоблення виробів. Вона включає в себе їх фарбування, обклеювання шпоною, емалювання або нанесення захисного покриття (залежить від обраного матеріалу).
 • Матеріали для виготовлення об’ємних 3D панелей вбираются різні. Вони можуть бути виготовлені з алюмінію, міді, нержавіючої сталі, ПВХ, МДФ, фанери, ДВП, ДСП, натуральної деревини, гіпсу, скла, фетру або повсті, штучного каменю і навіть зі шкіри. Можна ознайомитися з матеріалом про види гіпсокартонних арок.

  Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

  Сучасний об’ємні декоративні панелі можна застосовувати у вигляді панно на стінах будь-яких кімнат або в якості незвичайного декору для перегородок з гіпсокартону, а також повністю оформляти ними стіни кімнати, створюючи ефект простору в невеликому приміщенні.

  Завдяки широкому розмаїттю вибраних матеріалів, декорів, малюнків і ефектів, 3D панелі можна застосовувати при облаштуванні інтер’єру будь-яких стилів і напрямків.

  Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

  Стелі

  Натяжні стелі вже підкорили весь світ своєю популярністю і вишуканістю. Але конкуруючі компанії-виробники продовжують удосконалюватися в цьому актуальному напрямку, розвиваючи його з застосуванням інновацій. Не так давно з’явилася можливість оформляти інтер’єри приміщень натяжними стелями з нанесеними на них тривимірними зображеннями.

  Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

  Монтаж натяжних стель виглядає дуже просто, але насправді цей процес простий лише для професіоналів.

  • Перед тим як натягнути полотно, на стиках стін і стелі для нього встановлюється кріпильний профіль і елементи каркаса для другого рівня, який найчастіше робиться з гіпсокартону.
  • Також враховуються місця розташування точкових світильників.
  • Потім полотно кріплять до профілю, поступово розгортаючи і нагріваючи матеріал. Полотно для натяжної стелі робиться з ПВХ плівки чи безшовної поліефірної тканини і вимагає вкрай обережного поводження під час монтажу.

  Проектування натяжної 3D стелі вимагає точних математичних і технічних розрахунків. Над індивідуальним замовленням працює велика кількість фахівців при створенні полотна необхідного розміру з урахуванням всіх особливостей приміщення (виступи, труби, комунікації).

  Малюнок також підбирається індивідуально і створюється комп’ютерною програмою. Тривимірний ефект натяжної стелі може створюватися як реально (з використанням багаторівневих конструкцій), так і візуально (за допомогою 3D зображення).

  Монтаж 3D-підлоги (відео)

  «Об’ємний» пол

  Технології виробництва оздоблювальних матеріалів не перестають дивувати своїми шедеврами і в цьому напрямку. Однією з новинок виробництва є 3D лінолеум, який створює візуальний ефект тривимірного зображення. Маркетингові компанії стверджують, що при ходьбі по такій підлозі створюється враження, ніби під ногами крони дерев або водна гладь з проглядається морським дном.

  Секрет «об’ємного підлоги» полягає в унікальних технологіях, розроблених компаніями-виробниками підлогових покриттів, які дозволяють виготовити лінолеум з особливих матеріалів, що дають ефект об’ємного зображення.

  Під різним кутом огляду зображення на підлозі може змінюватися, саме тому створюється ілюзія того, що підлогу неплоский.

  3D лінолеум дозволяє створити неповторний стиль будь-якої кімнати в будинку. Простір невеликого приміщення може візуально збільшиться в кілька разів, завдяки використанню такого неординарного підлогового покриття.

  Оздоблювальні 3D матеріали для підлоги, стін і стелі в сучасному інтерєрі

  Маркетинговий 3D лінолеум виготовляється компаніями за індивідуальними замовленнями, при цьому вибір зображення нічим не обмежений: якщо є бажання ходити по вершин хмарочосів або «наступати» на мешканців водного світу, сучасні технології допоможуть його задовольнити. Рекомендуємо дізнатися, як зробити фальш-камін з гіпсокартону своїми руками.

  Висока ціна об’ємного підлогового покриття повністю виправдовує себе і його якістю. Переваги маркетингового 3D лінолеуму в тому, що він володіє наступними властивостями:

  • міцність,
  • зносостійкість,
  • стійкість до температурних коливань,
  • вологостійкість,
  • стійкість до механічних пошкоджень.

  При погляді на «об’ємний» пол створюється ілюзія перенесення в просторі. Досить часто можна зустріти 3D лінолеум на підлозі в дитячих кімнатах або у ванній.

  Чудовим рішенням для кардинальної зміни житлового приміщення може стати комплексне використання оздоблювальних 3D матеріалів, що витримують єдиний стиль. Зайшовши додому, пройтися по піщаним пляжем у вигляді лінолеуму, помилуйтеся на морський захід наклеєний на стіну і порахувати чайок на стелі… Рекомендуємо прочитати статтю про стелажах з гіпсокартону.

  Галерея: оздоблювальні 3D матеріали (20 фото)