Палас, що це: особливості і характеристики паласу

Палас, що це: особливості і характеристики паласуВажко уявити комфортне житло без килимового покриття, завдяки якому, воно стає теплим і затишним. Відсутність такого, надає кімнаті буденності, робить приміщення посереднім, позбавленим індивідуальності.

Слово «палац», за різними версіями походить від латинської, італійської або англійської мови, а перекладається, як «палац» або «палатинський пагорб». Воно має східні коріння, оскільки в Персії називали двостороннє килимове покриття без ворсу. Тканина матеріалу здійснюється як ручним, так і машинним способом. Виріб придбало популярність в країнах Східної Європи і Середньої Азії, таких як:

 • Болгарія;
 • Словенія;
 • Молдова;
 • Україна;
 • Азербайджан;
 • Казахстан;
 • Індія.

Щільні вовняні вироби дозволяли безшумно ходити по підлозі і красти звуки приміщення, в якому були постелені. Візерунки, виткані на паласі, властиві культурі тієї країни, в якій він виготовлений.

Техніка виконання може поєднувати ручне і машинне виробництво. Її доповнюють вишитими візерунками, аплікаціями, а також різними унікальними елементами декору. Розвиток технологій виробництва дозволило надати покриттю різні кольори і відтінки.

Расстилание паласу на урочистих заходах стало основоположним при проведенні важливих зустрічей і церемоній. Така традиція збережена до сьогоднішніх днів. На урочистих прийомах, вже не можуть обійтися без «червоної килимової доріжки» або виробу іншого кольору. Покриття розстеляють у залах, на форумах, балах, фестивалях, конференціях. Алею Слави також покривають настільки популярним атрибутом.

Крім застосування на урочистостях, палас використовують для досягнення комфорту в житлових приміщеннях, використовуючи «теплі» кольори і бажаний розмір готового виробу. Здатність зберігати тепло, перешкоджати поширенню звуку, роблять обстановку в будинку тихою і спокійною.

Для точного розуміння визначення значення слова «палас», порівняємо з килимом, тоді побачимо очевидну різницю виробів. Килим з’явився значно раніше і є прабатьком паласу. Наявність густого вовняного або синтетичного ворсу у першого, протистоїть відсутності такого у другого, завдяки чому, останній, більш практичний у використанні та догляді. Перший розстеляють на рівну, так і на рельєфну поверхню, він має довільні розміри; а другий – укладають тільки на рівну підлогу, його виготовляють виключно правильної прямокутної форми. При стандартній ширині до 1 м., довжина може становити від 2-х до 15 м.

ДОВІДКА! Килими бувають овальної, круглої або квадратної форми! Виготовлення паласів не передбачає можливості отримання такого зовнішнього виконання.

Палас, що це: особливості і характеристики паласуСерйозною відмінністю є те, що килими використовують не тільки для статевого покриття, але і підвішують на стіни, а палац – розстеляють тільки на підлозі. Наявність великої кількості таких вовняних виробів в квартирі, раніше говорило про достаток і благополуччя в будинку. На сьогоднішній день цей критерій зжив себе, а використання покриттів переслідує тільки практичні цілі. Ще однією відмінною рисою є вага: перше з них має більшу масу, що незручно при складанні, а друге – володіє протилежними характеристиками.

Ці два види покриттями також схожі між собою:

 • матеріал, з якого виготовляють, вовняної або синтетичний;
 • мають однакове призначення;
 • виробляють зі схожими орнаментами і кольорами;
 • розміри виробів можуть бути ідентичні.

 ДОВІДКА! Застосування натуральних матеріалів при виготовленні килимів дозволяє надати більш насичений колір.

Підсумувавши визначення «палас», зазначимо, що це статеве покриття на тканинній основі для створення комфортної обстановки.

Крім того, це назва застосовують у словосполученнях зі словом «готель». Таке вживання підтверджує одне із значень перекладу, яке трактується як «палац». Якщо доводиться стикатися з назвою «Готель-Палас», це означає, що мова йде про фешенебельній 5-ти зірковому готелі. Рівень обслуговування таких закладів бездоганний, а інтер’єр обумовлений шикарним дизайном і витонченістю смаку.

Особливості і характеристики паласу

Завдяки прямим призначенням, палас, як будь-яке покриття для підлоги, характеризують за наступними критеріями:

 • розміри;
 • щільність;
 • особливості з лицьового боку (малюнок, колір);
 • матеріал виробу (натуральний або синтетика).

Придбання паласу для житла, вимагає позитивного візуального сприйняття, а також приємних відчуттів при зіткненні. Це підвищить комфорт і настрій в домашній обстановці, тим більше, що доведеться ходити босими ногами.

 УВАГА! Серед великої кількості вироблених товарів, можна зіткнутися з виробами, які мають жорстку шорстку поверхню! Такі властивості надають покриттю довговічності, але призначені для комерційного використання в громадських місцях.

Палас, що це: особливості і характеристики паласуОсобливістю паласу вважають зручність користування і догляду. Легка вага дозволяє, при необхідності, швидко скласти або прибрати виріб. Це ж властивість є причиною ковзання покриття по підлозі. Якщо при цьому стає незручно ходити, то його приклеюють для жорсткої фіксації.

Досягнення комфортної обстановки в квартирі припускає наявність паласу. Залежно від особливостей інтер’єру, підбирають виріб необхідної забарвлення з пропонованої продукції.