Перегородки на дерев’яному каркасі: матеріал, підготовка, монтаж

Перегородки на деревяному каркасі: матеріал, підготовка, монтажСьогодні ми вирішили поговорити саме про дерев’яному каркасі і деякі особливості, які обов’язково варто врахувати під час спорудження перегородки з гіпсокартону на дерев’яному каркасі.

Установка

Перегородки на дерев’яному каркасі можуть бути дуже різноманітними, це і популярні перегородки з ГКЛ, і затребувані і модні нині плити OSB, і навіть практично забутий ДСП. Але, зі зрозумілих причин ми будемо говорити саме про гіпсокартон, як матеріал для обшивки дерев’яного каркаса перегородки. Отже, не поспішаючи, і як завжди, поетапно.

Матеріал

Сьогодні ми тільки будуємо, тобто, прибираємо з алгоритму підготовчі та проектні роботи, утеплення перегородки або її архітектурні ускладнення, а також, розмови про шпаклівці і затірці.

Отже, переходимо до матеріалів. Вибираємо для перегородки дерев’яний брус, який слугуватиме направляючими по підлозі і стелі, а також по стінах. Далі вибираємо строго розмір брус або монтажну рейку для установки вертикалей.

Також рекомендуємо прочитати:Каркас для гіпсокартону
Монтаж перегородок з гіпсокартону
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Пиломатеріали з хвойних, недорогих порід дерева, але тут обов’язковою вимогою буде відсутність сучків (тобто, хороша якість бруса і рейки), а також вологість деревини, не більше 12-14%.

Параметри і характеристики деревини під каркас варто розраховувати при кожному окремому випадку, в залежності від розмірів перегородки, її призначення і так далі.

Обробка елементів

Металевий профіль для перегородок з гіпсокартону не вимагає ніякої обробки, крім правильної розмітки і порізки, з деревом ж справи йдуть трохи інакше. Обов’язково слід обробити деревину захисними складами від цвілі і грибка, від пересихання і викривлення в майбутньому, а також, вогнезахисними складами, незалежно від призначення перегородки і приміщення, в якому вона буде встановлюватися.

Перегородки на деревяному каркасі: матеріал, підготовка, монтаж

Якщо ви вирішили встановити перегородку з гіпсокартону в спеціальному приміщенні з підвищеними вимогами пожежної безпеки, то в такому випадку використовувати дерев’яний каркас під перегородку не рекомендується.

Розмітка і резка матеріалу

Розмітка і розкрій пиломатеріалів під каркас для перегородки з ГКЛ відбувається просто, але з урахуванням параметрів установки каркаса (стійки можуть ставати в упор між несучими горизонталями або ж в спеціальні пази). Давайте розглянемо простий приклад, який допоможе нам з розрахунками в подальшому. Отже, є приміщення, в якому ми встановлюємо перегородку, його висота складає 2,60 м. Товщина бруса горизонтальних несучих, які ми встановлюємо на підлозі і стелі, 5 см. Це означає, що довжина вертикальних стояків, які будуть ставати в упор між двома несучими горизонталями, повинна складати 2,50 м.

Якщо ви встановлюєте найпростішу перегородку і не будете в майбутньому навішувати на неї меблі та будь-які аксесуари, встановлювати в неї ребра жорсткості не обов’язково, тобто, на посилення можна і не витрачатися, адже в дерев’яному каркасі жорсткості предостатньо.

Установка каркаса

В першу чергу, по лініях розмітки встановлюються напрямні горизонталі з бруса (прості перегородки – перетин 40х60 мм, перегородки з більш серйозними вимогами – перетин 50-80 мм і вище). Далі, вони закріплюються до поверхонь за допомогою дюбелів, строго за рівнем.

Тепер вам необхідно встановити вертикальні стійки з дерева, які ми вже підготували і нарізали за розміром. Відразу вони встановлюються в упор, трохи подбиваясь під кутом між горизонталями. Установка їх відбувається з кроком 60 см, загалом, як найчастіше ми і робимо.

Коли вертикалі встановлені з точним кроком між горизонтальними напрямними з дерев’яного бруса, їх слід міцно закріпити на куточки і саморізи, бажано на 3-4 отвори з кожного боку кута. Обов’язково простежте за тим, щоб вертикальні стійки не перекрутилися під час привинчивания саморізами.

Кріплення гіпсокартону

Тепер, починаємо встановлювати листи гіпсокартону по одній стороні перегородки, дотримуючись усіх вимог, і обов’язково починаючи з самих великих шматків, бажано і з цілих аркушів. Кріплення відбувається на саморізи, прямо до дерев’яного каркаса. Бажано бити саморізи через кожні 20-25 див. Далі, друга сторона перегородки, а в самому процесі, можливо й утеплення, і прокладка деяких комунікацій в стіні і так далі.

Перегородки на деревяному каркасі: матеріал, підготовка, монтаж

Особливості монтажу

У нас є кілька дуже розумних порад, які знадобляться, в основному, новачкам нашої справи, а тому, просимо уваги до наступних декількох рядків.

  • Після обшивки ГКЛ одного боку перегородки на дерев’яному каркасі, починаємо обшивати другу сторону, але обов’язково зі зміщенням аркуша 60 см, тобто, в один крок. Це посилить конструкцію та допоможе уникнути неприємних розтріскувань вже по декоративній обробці.
  • Установка вертикальних стійок може відбуватися в упор, а закріплення – саморізами, але можна зробити і пази в направляючих горизонталях і відповідні кріплення вертикальних стійках. Це займе трохи більше часу, але майстри, що практикують даний спосіб установки і кріплення, не розчаровані.
  • Ще один пункт щодо кріплення. Ми закріплюємо вертикальні частини до горизонталях на куточок, усередині перегородки, тобто, за напрямом горизонтальних несучих. Зробити це можна й іншим способом – зовнішнім кріпленням, але тоді доведеться використовувати фаски в дерев’яному каркасі і спеціальні металеві кріплення – пластини, які і будуть втоплені в фаски.
  • Обов’язково стежте за тим, щоб стики листів гіпсокартону припадали рівномірно на вертикальні стійки, інакше можна знайти деякі проблеми з установкою.

Монтуємо перегородки самі