Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установки

Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установкиСьогодні досить часто доводиться вдаватися до допомоги фахівців для здійснення демонтажу старих стін в квартирі, з подальшою реалізацією процесу перепланування, яку найчастіше здійснюють за допомогою монтажу нових стін на більш відповідному місці.

Крім того, установка перегородок на великій площі, призначеної для торгівлі, офісної роботи або виробництва дозволяє найбільш оптимально розмежувати приміщення на незалежні зони, що, згодом, благотворно позначається на якості роботи і загальної рентабельності бізнесу.

Чому ГКЛ

В якості матеріалу, використовуваного для виготовлення перегородок можна використовувати цеглу, скло, пластик, дерево, піноблоки, дерево і т. п. Але найбільш часто використовуються листи гіпсокартону. І справа тут зовсім не в популярності цього матеріалу.

Він має ряд незаперечних переваг, серед яких:

Також рекомендуємо прочитати:Ламінований гіпсокартон
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону
Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

 • в першу чергу, слід зазначити, що гіпсокартон має невелику масу, порівняно з іншими матеріалами, використовуваними для виготовлення перегородок. Це дуже важливо враховувати особливо, якщо конструкцію передбачається встановити на одному з поверхів багатоповерхівок, де значна додаткове навантаження у приміщенні може призвести до порушення дотримання норм, закладених в інженерному проекті будівлі, що може призвести до негативних наслідків.
 • Листи ГКЛ відрізняються ціновою доступністю. Найчастіше саме цей фактор має вагу у бюджетних варіантах ремонтно-будівельних робіт.
 • Найчастіше установка перегородки – вимушена міра. У зв’язку з виробничою необхідністю або з метою перепланування, конструкції доводиться встановлювати в умовах вже зробленого ремонту. Для установки гіпсокартонних перекриттів не використовується який-небудь скріплює розчин, а сам матеріал чи здатний завдати шкоди нового підлогового покриття або шпалер.
 • Для установки перегородки потрібно мінімум часу і інструментів. Крім того, сам процес реалізації проекту, що реалізується досить негучний. Це особливо важливо в умовах, де неможливо зупинити виробничу діяльність на час проведення монтажних робіт.

Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установки

Але в деяких випадках класичний прийом кріплення направляючих профілів за допомогою цвяхів-дюбелів або саморезов не може бути використаний із-за особливостей покриття базової поверхні. Зокрема, якщо мова йде про перегородках на теплу підлогу або керамограніт. Принцип монтажу в кожному зі згаданих випадків буде залежати від типу обробки, а також властивостей і складу матеріалу, з якого виконана площа кріплення. Розглянемо кілька найбільш часто використовуваних варіантів монтажу перегородок на поверхню облицювання плиткою і на теплу підлогу.

Установка на теплу підлогу з бетонною стяжкою

Перш ніж приступити до безпосереднього монтажу перегородки на теплу підлогу зі стяжкою з бетону, рекомендується, по можливості, зняти декоративне підлогове покриття (ламінат, лінолеум, ковролін тощо). По-перше, ця маніпуляція дозволить захистити його від ймовірних пошкоджень, без яких часто під час ремонту не обійтися, а по-друге, готова робота буде виглядати більш естетично, і завершено, якщо покриття розмістити на останньому етапі, встик зі встановленою стіною.

Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установки

На наступному етапі місце, де передбачається встановити перегородку, необхідно зачистити від нерівностей (якщо такі є) з подальшою обробкою ґрунтувальною сумішшю.

Так як жорсткість та стійкість конструкції при монтажі перегородки на теплу підлогу – пріоритетна задача, то її встановлення буде здійснюватися каркасним способом:

 • На обробленій поверхні наносимо креслення ескізу проекту перегородки.
 • За допомогою болгарки або ножиць по металу заготовляємо шматки направляючого профілю потрібної довжини.
 • Лист гіпсокартону «розпускаємо» на смуги, розміри яких повинні суворо відповідати металевим відрізів.
 • За допомогою саморізів скріплюємо між собою профіль і гіпсокартонну заготовку.
 • Тепер можна приступити до безпосереднього процесу установки основи під гіпсокартон, здійснивши фіксацію напрямного профілю до бетонної основи. В якості розчину компонента фахівці ремонтно-будівельних робіт найчастіше використовують клей перлфікс німецької фірми KNAUF. Надлишки розчину, що утворюється в процесі роботи, необхідно якомога швидше видалити з поверхні підлоги, тому що клей швидко застигає.
 • Після повного застигання суміші слід приступити до монтажу каркаса з профілів. Процес складання потрібно продовжити, зібравши з направляючих профілів периметр перегородки. Стартовою точкою послужать закріплені раніше металеві смуги.
 • Завершує процес складання основи під гіпсокартон монтаж стоєчних профілів.
 • Готовий каркас обшивається листами гіпсокартону (якщо проектом не передбачено закладка утеплювача або встановлення світильників і розеток).
 • Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установки

  Монтаж

  Якщо каркас профілю передбачається закріплювати на підлогу з керамогранитным покриттям, то від попереднього способу монтажу перегородки цей метод буде відрізнятися лише двома особливостями:

  • Профіль каркасу не треба з’єднувати з бруском гіпсокартону. Металеву рейку основи слід кріпити безпосередньо до поверхні облицьованого підлоги.
  • В якості розчину складового елемента необхідно використовувати будівельний силікон. Цей матеріал цінується не тільки надійність, але і за можливість (у разі необхідності) здійснення демонтажу перегородки без нанесення шкоди поверхні підлоги.

  Всі інші етапи монтажу перегородки на керамограніт мають таку ж технологію і послідовність, як і при аналогічній роботі з теплими підлогами під стяжкою.

  Використання тепловізора

  Одним з досить хороших варіантів є використання тепловізора. Цей прилад у будівництві застосовують для діагностики теплих підлог на наявність течі. Його точність настільки висока, що проблему можна виявити з точністю до 1 см Що стосується установки перегородки на теплу підлогу, то в даному випадку цей прилад дає можливість визначити місця, де немає елементів для обігріву, що дозволить здійснити монтаж стіни з гіпсокартону без нанесення шкоди системі обігріву.

  Перегородки на теплу підлогу або керамограніт: тонкощі установки

  Подібний спосіб передбачає здійснення установки перегородки чітко по заданому напрямку, а в місці, де це буде можливо, з урахуванням особливості розміщення нагрівальних елементів. Крім того, необхідно враховувати, що, швидше за все, конфігурація і розташування гіпсокартонної стіни буде відрізнятися від запланованих.

  Тепловізор – досить дорогий прилад, тому даний спосіб актуальний тільки при можливості оренди (у разі самостійної установки) або безпосередньому наявності у фахівця, який буде здійснювати монтаж.

  Монтаж каркасних перегородок (відео)