Перегородки системи ” Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використанняПри виготовленні окремої деталі інтер’єру або реалізації всього ремонтно-будівельного проекту слід дотримуватися точної технології. Кожен виробник відповідних матеріалів, сумішей і деталей дають ряд рекомендацій щодо використання своєї продукції, дотримуючись яких можна досягти очікуваного ефекту під час експлуатації, і вписатися в рамки гарантованого терміну використання кінцевого продукту. Перегородки системи ” Кнауф можна вважати одним з найбільш яскравих прикладів на ринку будівельної продукції, де вищевикладена аксіома дійсно працює.

Види перегородкових споруд

Чому саме Кнауф? Цей бренд відомий багатьом, але при ремонті далеко не всі наважуються купувати матеріали цієї марки, так як бояться вийти за рамки запланованого бюджету. Розглянувши пристрій перегородок з листів Кнауф, ви зрозумієте, що ваш метод, чим він примітний, і в яку вартість обійдеться ремонт по даній системі.

Щоб зрозуміти суть і відмінності цих перегородкових конструкцій від інших варіантів, варто познайомитися з їх видами.

Виділяють чотири типи подібних конструкцій:

 • Перегородка модель W111;
 • Перегородка модель W112;
 • Перегородка W113 (вогнетривка);
 • Стіна безпеки W118.

Кожен з цих видів має свої особливості.

Пристрій перегородок по системі Кнауф – W 111

Дана конструкція складається з каркасу, який з двох сторін покритий листами гіпсокартону. Всередині конструкції обов’язково розміщується шар звукоізоляції.

Напрямні профілі фіксуються до стелі, стін і підлоги, при цьому використовуються дюбелі. Після обшивки стики ГКЛ закладаються спеціальним складом «Уніфлот». Закладенні піддаються місця, де стіни стикаються з перекриттями.

Трапляються, що конструкція досягає в довжину 15 м, в цьому випадку в ній належить робити рухливі шви. Завдяки їм перегородка буде мати можливість лінійного розширення. Щоб це зробити, дві стійки ставлять у місці шва.

Між профілями завжди кладеться ізолюючий матеріал, а в проміжках листів гіпсокартону ставиться металевий профіль з еластичним вкладишем всередині.

Розглянути можна і окремі випадки таких перегородок з ГКП:

 • Приміром, стієчний профіль має розмір не менше 75 мм, тоді монтажу рухомого шва є така особливість – його ставлять між двома додатковими стійками. За розміром вони будуть менше, ніж основні стійки, різниця буде близько 25 мм. Тоді листів гіпсокартону товщина 12,5 мм, це компенсують різницю.
 • У разі, якщо в цьому приміщенні є ще підвісну стелю, то щоб пом’якшити можливість осідання конструкції перекриттів, перегородка кріпиться рухомим з’єднанням.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Далі можна розглянути відмінності інших видів перегородок Кнауф

Перегородка W112

Він також складається з металлокаркаса і листів гіпсокартону, якими каркас обшитий з обох сторін. Між цими листками є звукоізоляційний шар. Висота також може бути різною, в залежності від завдань конструкції.

Прийому монтажу аналогічні вищевказаним. Тонкощі ж, в яких і полягають відмінності, в тому, що конструкція з двох сторін обшивається додатковими ГКЛ. Це робиться для того, щоб поліпшити звукоізоляційні якості і підвищити вогнетривкі властивості пристрою.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Перегородка W113

Перегородка включає в себе все той же металевий каркас, який має тришарову обшивку ГКЛ. Всередині пристрою знаходиться негорючий шар звукоізоляції. Він укладається між листами гіпсокартону.

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон Кнауф
Стрічка паперова Кнауф для гіпсокартону
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону

Так як конструкцію відрізняє тришарова обшивка, то відстань між фіксацією направляючих профілів складе не більше 500 мм.

Через такі перегородки проходять поверхні повітроводів, вони повинні мати надійний вогнезахист. Найчастіше це кожух з вогнестійкістю вище 0,5 ч.

Стіна безпеки W118

Даний тип пристрою нагадує особливості конструкції W113. Але відрізняється W118 тим, що між листів гіпсокартону ставиться оцинкований лист товщиною в півміліметра. Установка даної споруди передбачає суворе дотримання вимог, які передбачені протипожежних стін.

Даний тип перегородок має посилений каркас, який зроблений з металевого профілю ПС 100. Товщина цього профілю не менше 0,6 мм.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Фактори, що впливають на вибір типу комплектних перегородок

Виробник німецької будівельної продукції пропонує своїм споживачам великий вибір наборів для монтажу гіпсокартонних перегородок. На сьогоднішній день налічується більше двадцяти видів перегородок. Вони маркуються буквою «С» з приставкою відповідного номера (наприклад, З 111, З 115,2 тощо).

Конкретний тип, який слід застосувати в приміщенні, буде залежати від декількох факторів:

 • загальна висота приміщення;
 • допустимий рівень шуму;
 • передбачувана додаткове навантаження на стіну;
 • стан і тип матеріалу базової поверхні кріплення;
 • необхідність закладки/приховування в коробі систем комунікацій;
 • наявності та типу двері (маятникові, розпашні, розсувні);
 • необхідної висоти перегородки;
 • рівня вологості і температури;
 • типу приміщення і його функціонального призначення.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Переваги

На території країн пострадянського простору пару десятків років тому слово «євроремонт» стійко асоціювалося тоді ще з екзотичним матеріалом «гіпсокартон». Цей та інші супутні продукти свого виробництва вперше випустила на ринок будівельних матеріалів нового покоління німецька фірма Кнауф. Разом з цим, провідними фахівцями підприємства була розроблена детальна інструкція зі спорудження підвісних, каркасних і безкаркасних конструкцій, облицьованих листами гіпсокартону. Висока якість продукції у поєднанні з правильно підібраним комплексом маркетингових прийомів дозволили підприємству в найкоротші терміни стати лідером серед конкурентів.

Сьогодні фірма Кнауф випускає цілий ряд комплектів для виготовлення перегородок, які, в залежності від призначення, мають різну комплектацію. Поетапне й докладне пояснення процесу установки дозволяє здійснювати монтаж перегородок системи Кнауф своїми руками, не витрачаючи час на вивчення ринку будівельних матеріалів і самостійного пошуку необхідних складових конструкції.

Також зручність подібних комплектів полягає у простоті розрахунків вартості одного квадратного метра готового виробу. Крім того, визначити витрату матеріалів теж не складе праці.

Одним з важливих переваг набору слід вважати виключення фактора «забудькуватості». Всі необхідні основні і додаткові деталі вкладені в комплект.

Придбання комплектних перегородок Кнауф позбавить від різних промахів і нестиковок, які дуже часто зустрічаються при використанні для монтажу конструкції матеріалів різних фірм виробників.

 Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Складові елементи

Фірма Кнауф має досить широкий асортимент комплектних систем, кожна з яких має певну мету і місце застосування.

Листи гіпсокартону

Гіпсокартон застосовується для монтажу перегородок системи Кнауф, має кілька видів.

Залежно від умов застосування, а також властивостей даного обшивального матеріалу розрізняють:

 • звичайні листи(ГКЛ);
 • вогнетривкі (ГКЛВ);
 • вологостійкі (ГКЛВ);
 • комбіновані (ГКЛВО).

Крім того, зовні листи відрізняються один від одного типом кромки, яка залежить від способу обробки технологічних стиків:

 • ПК – пряма кромка;
 • ЗК – закруглена кромка;
 • КК – крайка, витончена з лицьового боку;
 • ПЛУК – крайка, має витончений і напівкруглий край з лицьового боку.
 • ПЛК – кромка кругла з лицьового боку.

Залежно від області застосування і необхідних розмірів кінцевого продукту для монтажу перегородок використовується гіпсокартон різних габаритів:

 • Довжина: від 2000,0 мм до 4000,0 мм.
 • Ширина: 600,0 мм та 1200 мм.
 • Товщина: від 6,5 мм до 24,0 мм

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Металеві профілі

Представляють собою металеві вироби, виконані з листа прокатної сталі з оцинкованим покриттям. Використовуються для спорудження каркасу для перегородок з гіпсокартону. Стандартна довжина цих елементів варіюється в межах від 2750,0 мм до 4500,0 мм.

Зверху деталі мають борозни, надають готової конструкції додаткову жорсткість.

Для монтажу основи під гіпсокартон використовують два види профілю: направляючий (НП) і стієчний (СП). Вони повинні мати порівняльні розміри перерізу.

Особливістю направляючих профілів Кнауф слід вважати наявність в них отворів для кріплення, що дозволяє знизити коефіцієнт деформації деталі і, значною мірою, скоротити час на установку каркаса.

Функціональним завданням даних металевих елементів є утримання стоєчних профілів по заданому напрямі, а також для додання жорсткості перегородки з гіпсокартону в цілому. Крім того, він використовується для виготовлення перемичок усередині конструкції.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Стієчний профіль

Перетин деталі має С-образну форму. СП встановлюється вертикально.

Фіксується за рахунок направляючого профілю одним з трьох методів:

 • встик;
 • методом насадки;
 • способом «відсічка з відгином» (застосовується найчастіше).

Бічні стінки стійкового профілю мають отвори, призначені для зручності монтажу електричних проводів.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Дерев’яні рейки

Призначені для виготовлення дерев’яного каркаса гіпсокартонної перегородки. Ці елементи, як правило, мають квадратний перетин. Так само, як і металевий каркас, дерев’яний має напрямні й стоякові деталі. Вертикальні робили повинні бути встановлені на однаковій відстані один від одного (як правило, крок кріплення стійок дорівнює 30,0 або 40,0 см).

Фахівці Кнауф настійно рекомендують обробляти бруски спеціальними засобами, що захищають каркас від впливу зовнішніх факторів і додання виробу вогнетривких властивостей.

Вологість матеріалу, застосовуваного для дерев’яної основи, повинна бути в межах 10-12 %.

Додаткові складові

Крім перелічених основних елементів перегородок системи Кнауф також використовуються різні кріпильні елементи, вид яких буде залежати від перепаду загального рівня базової площини, а також матеріалу, з якого виготовлена поверхню кріплення і ступінь її зношеності.

Для поліпшення звукоізоляційних властивостей перегородки порожнечі каркаса необхідно заповнювати відповідним матеріалом. Німецький виробник радить застосовувати наповнювачі з мінерального скловолокна, що відповідають санітарно-епідеміологічним нормам, з високим показником індексу шумопоглинання.

Перегородки системи Кнауф: переваги та недоліки, особливості використання

Технологія монтажу

Установка такої конструкції, безумовно, схожа зі стандартним монтажем. Але все ж технологія має свої особливості, на яких хочеться загострити увагу.

Особливості монтажу перегородкових споруд по системі Кнауф:

 • Конструкторами компанії Кнауф розроблені деякі рекомендації, яких потрібно обов’язково дотримуватися на всіх етапах монтажу;
 • Перегородки Кнауф мають в комплекті напрямні (верхні і нижні), а також стійки, ширина їх залежить і від ваги конструкції, і від висоти кімнати;
 • Напрямні профілі потрібно кріпити дюбелями до перекриття, крок буде дорівнює кроку стояків, фіксувати потрібно не менш ніж в 3-х місцях;
 • Стоякові профілі будуть закріплюватися з дистанцією в 600 мм один від одного, іноді воно може бути меншим;
 • Стійки потрібно закріплювати методом «просічка з відгином», можна використовувати і саморізи Кнауф;
 • Якщо конструкції треба кріпити до підвісної стелі, завжди дотримується клас вогнестійкості;
 • Що стосується звукоізоляції (а перегородка повинна бути як стіни, шумоизолированной) найчастіше застосовується як шар ізолятора мінеральна вата;
 • Особливість монтажу листів у тому, що їх потрібно встановлювати без зазору, встик;
 • Укладання листів повинна відбуватися так, щоб не утворювалося хрестоподібних швів.

У монтажу каркасу також є свої особливості – стики перегородки з ГКЛ над дверним прорізом не повинні бути на стійках, до яких кріпиться коробка. Шов повинен бути розміщуватися на проміжної спрямовуючої, що встановлена над горизонтальною балкою. Вона, в свою чергу, є верхньою межею. Дані заходи необхідні для того, щоб термін служби конструкції був довгим.

Очевидно, що, не використовуючи штукатурки і інші «мокрі» елементи ремонту, вартість будівельних робіт знижується. Тому різниця між даними матеріалами і матеріалами нижнього цінового сегмента, компенсується економією на тій же штукатурці.

Перегородкові стіни – пристрої з гіпсокартонних листів, які змінюють вигляд приміщення. Ці стіни, споруджені своїми силами, дозволяють зонувати квартиру, ділити кімнати на функціональні частини, і бути при цьому окремим декоративним елементом. Фахівці Кнауф постійно займаються пошуком нових технологій і вивченням ринку попиту будівельної продукції. Завдяки застосуванню сучасних методів виробництва і прагнення розширити ринок збуту, комплектні перегородки системи ” Кнауф протягом довгих років залишаються лідером у своїй сфері, щороку пропонуючи споживачам більш досконалі новинки своєї продукції.

Збірні системи перегородок з гіпсокартону КНАУФ (відео)