Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкод

Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкодСучасні рідкокристалічні монітори складаються з основних частин: блок живлення, матриця, інвертор. Так як складання устаткування проводиться з деталей різних виробників та на окремих підприємствах, то і якість, природно, може бути різний навіть у моніторів однієї компанії-виробника. Може бути заводський брак або неправильне проектування електроніки обладнання. Ремонт полягає у визначенні причин поломки і налагодження з допомогою заміни що вийшли з ладу деталей, якщо потрібно.

Що може викликати перешкоди на моніторі

Зміст статті

 • Що може викликати перешкоди на моніторі
 • Які бувають перешкоди
 • Як можна позбутися перешкод
  • Неправильна робота відеокарти
  • Драйвера відеокарти
  • Материнська плата
  • Перегрів
  • Блок живлення

Багато користувачів комп’ютера часто стикаються з появою перешкод на моніторі, внаслідок цього сильно спотворюється зображення. Це виражається тремтінням або потемнінням частині екрана. Всі завади поділяються на дві групи:

 • викликані неправильною установкою програмного забезпечення;
 • викликані зовнішніми чинниками і поломкою обладнання.

Довідка! Іноді перешкоди на моніторі можуть викликатися перепадами напруги в електромережі. Це зазвичай викликається одночасним підключенням великої кількості електроприладів в мережу.

Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкод

Які бувають перешкоди

Несправності моніторів, як правило, бувають такими:

 • Поломка інвертора. Це пристрій потрібно для подачі напруги на лампочки підсвічування. Причому екран темніє.
 • Механічні порушення роботи матриці монітора. Попадання всередину води або дрібних предметів. Картинка може показуватися частково, також можуть з’являтися смуги. При попаданні всередину сторонніх предметів монітор може повністю зламатися.
 • Поломка мікросхеми контролю процесора. Причому картинка може змінюватися за формою, з’являтися повідомлення про налаштування екрану, відкриті вікна можуть переміщатися.
 • Поломка лампочки підсвічування. При цьому найчастіше екран темніє. Лампочки можуть вийти з ладу із-за пошкодження або перегоріти з-за постійної експлуатації монітора при високій яскравості.
 • На практиці більшість поломок відбувається по причині виходу з ладу електроніки.

  Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкод

  Як можна позбутися перешкод

  Перед тим як перейти до вирішення проблеми, спробуйте під’єднати монітор до іншого системного блоку – так можна визначити, що працює несправно, комп’ютер або безпосередньо монітор.

  Неправильна робота відеокарти

  Ймовірно, від перегріву відеокарта вийшла з ладу, в цьому випадку необхідно згадати, не проводився розгін відеокарти, якщо так, то скиньте налаштування розгону. Якщо це зробити вчасно, то відеокарта почне працювати в нормальному режимі, якщо розгін не проводився, то, ймовірно, відеокарта несправна.

  Драйвера відеокарти

  Бувають випадки, коли перешкоди виникають, наприклад, під час запуску певних ігор, сайтів або програм. У цьому випадку, проблема часто полягає в неправильно налаштованих драйвери відеокартки. Якщо причина перешкод не в старих драйверів, то, ймовірно, справа в перегріві.

  Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкод

  Материнська плата

  Якщо візуально ви побачите роздуті мікросхеми, конденсатори або інші фізичні несправності на материнській платі, то ймовірно, що перешкоди виникають саме з цієї причини. Якщо причина несправностей відбувається через поломки материнської плати, то в даному випадку самостійний ремонт майже нереально зробити, а ремонт у сервісному центрі коштує майже стільки ж, скільки нова плата.

  Перешкоди на екрані монітора: причини, як позбутися перешкод

  Перегрів

  Для початку необхідно визначити яка допустима і критична температура для кожного елемента (відеокарта, процесор). Також потрібно самостійно заміряти температуру нагрівання монітора. Якщо з температурою всіх елементів все нормально, то треба шукати іншу причину поломки. Якщо з’ясувалося, що якийсь елемент перегрівається, то потрібно розбиратися в несправності далі.

  Якщо процесор перегрівається, то, ймовірно, пересох термоінтерфейс. Причиною сильного нагрівання також може бути пил і бруд. Якщо забився вентилятор або решітка радіатора, то просто недостатньо повітряного потоку для нормального охолодження всіх елементів.

  Увага! Насправді визначити причину нескладно, необхідно відкрити корпус системного блоку і візуально визначити стан, якщо на решітці радіатора або на вентиляторі зібрано велику кількість пилу, то, скоріше за все, причина криється саме в цьому, потрібно чистка.

  Блок живлення

  Причиною перешкод може бути недостатня напруга від блоку живлення. У цьому випадку можна під’єднати більш потужний блок живлення, якщо проблема не зникне, то причина криється саме в БП.

  Під час несправності, природно, краще звернутися до професійних майстрам. Вони допоможуть заощадити час і гроші. Так як самостійний ремонт нерідко обходиться придбанням нового монітора або іншого елемента комп’ютера. Не знаючи, що і де ремонтувати, краще всього довірити цю роботу фахівцям.