Сендвіч-панелі вже досить давно використовуються не тільки при зведенні житлових приміщень, але і для будівництва будівель господарського призначення, зокрема, гаражів. У цій невеликій статті будуть розглянуті переваги і недоліки даної технології, основні різновиди проектів гаражів, а також особливості фундаментів і воріт для них.

Переваги та недоліки технології

Зміст статті

 • 1 Переваги та недоліки технології
 • 2 Будівництво гаража з сендвіч-панелей: запрошувати фахівців?
 • 3 Нюанси замовлення гаража і придбання матеріалів
 • 4 Фундамент і ворота для гаража з сендвіч-панелей
 • 5 Вибір проекту
 • 6 Проекти гаражів з панелей
 • 7 Відео

Зовнішній вид гаража з СІП панелей

Основні переваги зведення автомобільного «будинку» з використанням сендвіч-панелей наступні:

 • Відсутність необхідності в обов’язковій додаткової обробці стін будови яким-небудь матеріалом, після закінчення будівництва їх можна пофарбувати в будь-який колір;
 • Екологічність матеріалу, який абсолютно нешкідливий не тільки для здоров’я людини, але і для навколишньої природи, оскільки не виділяє жодних шкідливих речовин протягом всього терміну служби;
 • Транспортування не вимагає наявності важкої спецтехніки;
 • Будівництво можна здійснювати у будь-який час року і незалежно від поточних погодних умов;
 • Відносно низька вартість будівництва, яка досягається за рахунок перерахованих вище характеристик.

Існують і деякі недоліки даної технології:

 • Сендвіч-панелі, в яких в якості утеплювача використовується мінеральна вата дуже погано реагують на надлишок вологості усередині приміщення, тому потрібно приділити особливу увагу вентиляційної системи, вона повинна бути високої якості. В іншому випадку краще використовувати панелі з наповнювачем з спіненого полістиролу;
 • Стики між панелями можуть утворювати «містки холоду», тому в ході складання стін шви необхідно добре закладати, по завершенні закрити спеціальними фасонними накладками;
 • Заводське покриття більшості сендвіч-панелей досить чутливо до різного роду механічних впливів, тому їх рекомендується пофарбувати або покрити яким-небудь захисним шаром.

Будівництво гаража з сендвіч-панелей: запрошувати фахівців?

Оштукатурені стіни гаража з панелей

Будівництво гаража з використанням сендвіч-панелей не таке вже й складна справа, оскільки воно не вимагає наявності спеціальних навичок. З ним впорається, мабуть, будь-яка людина, яка хоч раз в житті тримав в руках молоток і викрутку. При будівництві гаража своїми руками слід врахувати ряд особливостей:

 • Збірка стін повинна здійснюватися окремо;
 • Для додання жорсткості отриманої конструкції її потрібно обв’язати сталевою стрічкою;
 • Для пристрою стелі слід використовувати профіль більшої ширини, ніж для монтажу стін;
 • Всі елементи необхідно з’єднувати оцинкованими саморізами;
 • Установка стін повинна проводитися з ретельною перевіркою з використанням схилом і рівня (бажано лазерного або водяного).

Якщо перераховані вище рекомендації все ж здаються досить жорсткими, то тоді можна звернутися до послуг професіоналів, які якісно зведуть каркасний гараж в самі короткі терміни під ключ.

Нюанси замовлення гаража і придбання матеріалів

Гараж з панелей оброблений блок-хаусом

Перш ніж звертатися до послуг фахівців, необхідно врахувати ряд нюансів замовлення гаража з сендвіч-панелей. Так, наприклад, довжина панелей розрізняється, як правило, вона може становити від 2 до 12 метрів, але різати не можна.

Тому при покупці матеріалу для самостійної збірки необхідно враховувати цей фактор, і купувати точну кількість панелей. Щоб уникнути можливих помилок в розрахунках, можна замовити готовий комплект для збірки, який крім безпосередньо самих СІП-панелей буде включати детальну інструкцію по збірці і навіть весь необхідний для цього інструмент.

Вартість такого комплекту буде залежати не тільки від розмірів майбутнього гаража, але і від товщини стін.

Чим холодніше клімат в місцевості, де здійснюється будівництво, тим товщі повинен бути шар утеплювача усередині панелі. Мінімальна товщина окремого елемента стіни в російських умовах повинна дорівнювати 20 мм.

Фундамент і ворота для гаража з сендвіч-панелей

Фундамент і нижня обв’язка

З причини того, сендвіч-панелі є дуже легким матеріалом, для зведення гаража по кожному проекту не потрібно будівництво важкого і масивного фундаменту. Можна використовувати пальовий фундамент з кроком паль в 50 см або ж мелкозаглубленное стрічкове основу.

Застосування даних типів фундаменту дозволить влаштувати в гаражі оглядову яму. Якщо ж потреби в ній немає, то в якості підстави можна застосувати звичайну ж/б плиту товщиною 500 мм. В деяких випадках в якості підстави підійде і добре заасфальтована рівний майданчик.

Що стосується воріт, то можна використовувати будь-які їхні різновиди. В останні роки у наших співвітчизників досить популярні ролетні ворота для панельних гаражів, які є дуже зручними у тих випадках, коли спостерігається недолік простору для відкриття традиційних розпашних воріт. Ще однією перевагою даного типу воріт виступає їх надійне закриття зсередини, що зводить до мінімуму можливість несанкціонованого доступу.

Вибір проекту

Найпростіша схема гаража їх панелей

Природно, що вибір конкретного проекту буде залежати в першу чергу від розмірів наявного земельної ділянки. Однак потрібно пам’ятати, що навіть для легкового автомобіля гараж повинен бути не менш 6 метрів завдовжки і 4 метри завширшки.

Також вибір проекту цілком буде залежати від розмірів і кількості автомобілів. Наприклад, для мікроавтобуса стандартний розмір 6х4 вже не підійде, а для двох авто доведеться будувати гараж мінімум 10х8 метрів. В’їзні ворота — атрибут будь-якого проекту, а ось пристрій вхідних дверей, а також їх кількість буде залежати від того, окремим буде будову або ж поєднаним з будинком. Якщо використовувати панелі з мінватою, то в проекті потрібно передбачити наявність вентиляції.

Проекти гаражів з панелей

Візуалізація гаража з панелей
Гараж з сендвіч панелей

Сьогодні існує можливість будівлі гаража з сендвіч-панелей практично на будь-який смак. Найбільш поширеним проектом є гараж на одну машину розміром 6х4 м з односхилим утепленій дахом. Також досить популярний в приватному будівництві гараж на одну машину з підсобним приміщенням та утепленій двосхилим дахом. Типові проекти є в кожній фірмі, яка займається будівництвом гаражів з сендвіч-панелей на замовлення, також у багатьох з них можу запропонувати внести будь-які виправлення в них. Варто зауважити, що ціна готового проекту дещо нижче, ніж його розробка «з нуля».

Вартість гаража, як на фото — 540 000 рублів.

Проект гаража з панелей під ключ
План гаража для замовлення

Вартість цього гаража їх СІП панелей — 400 000 рублів.

Цей гараж можна замовити у виробника
План типового проекту гаража з панелей

Відео

Подивіться відео про досвід будівництва гаража їх сендвіч панелей.