Останнім часом став популярний новий вид шпаклівки, який відрізняється своєю якістю і ціною – полімерна шпаклювальна суміш. Що таке полімерна шпаклівка для внутрішніх робіт, і які у нього переваги?

Що це таке

По-перше, слід розібратися про цілях шпаклівки стіни. Як відомо, стіни у звичайному будинку перебувають у жахливому стані: не варто відразу судити про стан стіни по її дизайну. Навіть якщо стіни у вашій оселі відмінно виглядають, це не є гарантією того, що вони відповідають усім нормам і вимогам.

Найголовніша вимога до стіни? Рівність. Так, саме цей параметр визначає якість поверхні у вашому домі. І навіть якщо на перший погляд може здатися, що стіна досить рівна, це є ілюзією. Звичайно, існують винятки, але прошпаклювати стіну перед обробкою ніколи не буде зайвим.

Полімерна шпаклівка – це загальна назва для всіх шпаклювальних сумішей, як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт, яка складається на основі полімерів зв’язуючих.

На даний момент можна виділити два типу полімерної шпаклювальної суміші:

 • Акрилова шпаклівка. Найбільш поширений вид полімерної шпаклівки: він дуже універсальний, і підійде для будь-яких цілей. Найчастіше вона використовується для внутрішніх робіт, але це не означає того, що її не можна застосовувати для зовнішньої обробки приміщень. Вона відмінно вирівнює стіну: її навіть можна застосовувати для фінішної обробки стін. Не знаєте, який тип полімерної шпаклівки вибрати? Для вас підійде акрилова шпаклювальна суміш.
 • Латексна шпаклівка. Вона застосовується тільки для внутрішньої обробки стін: латексна шпаклювальна суміш не має запаху, з нею дуже легко працювати, нанесення не викликає проблем, а крім того, вона вам може прослужити досить довго.
 • Перший варіант підійде для людей, які бажають придбати універсальну шпаклювальну суміш, не витрачаючи час на придбання спеціалізованих шпаклівок, оскільки її можна застосовувати як для стартової, так і фінішної обробки.

  Як використовувати полімерну шпаклівку (відео)

  Також рекомендуємо прочитати:Витрата шпаклівки на 1м2 по гіпсокартону
  Гіпсова штукатурка (рейтинг)
  Можна використовувати цементні шпаклювальні суміші на гіпсокартон
  Силіконова шпаклівка

  Технічні характеристики

  Термін придатності сухої суміші в закритому стані – дванадцять місяців: приготовлений розчин можна застосовувати до 24 годин. Дана шпаклівка підійде для бетону, дерева або пінобетону: саме з даними типами поверхонь полімерна шпаклівка має кращу адгезію.

  Витрата полімерної шпаклівки – до 2х кг на 1м2, якщо враховувати шар у 1мм. можна Працювати при температурі від 5 до 40 градусів за Цельсієм. Її склад не завдає шкоди навколишньому середовищу: вона екологічна і її можна змішувати з шпаклівками інших кольорів.

  Яка краще: гіпсова або полімерна

  Гіпсова шпаклівка є найбільш популярним видом шпаклювальної суміші.

  Це не дивно, оскільки у неї є маса переваг:

  • Хороша паропроникність.
  • Відмінна адгезія.
  • Довговічність.
  • Висока міцність.

  У будь-якому випадку, вибір шпаклівки залежить від матеріалу, з якого виготовлена поверхню стіни. Плюс гіпсової шпаклівки в тому, що вона ідеально підходить для гіпсокартону: природно, якщо ви будете обробляти інші поверхні, то полімерна шпаклівка буде краще: вона дорожча, але дійсно якісна.

  Якщо ви маєте в своєму розпорядженні засобами і не збираєтеся обробляти гіпсокартон, то для вас підійде саме дорога полімерна шпаклівка.

  Навіщо потрібна полімерна сітка

  Сітка для штукатурки виконує дуже важливу роль: вона використовується для зміцнення стін і стель після штукатурки. Існує дуже багато видів і матеріалів для штукатурних сіток: самим якісним і сучасним варіантом є полімерна сітка: матеріал, з якого вона виготовлена, є дуже якісним і міцним.

  Якщо перепади по висоті стіни – більше 5 см, то краще відмовитися від штукатурки або викликати фахівця, який зробить всю роботу за вас.

  Полімерна сітка може застосовуватися під час зовнішніх та внутрішніх робіт. Також, вона не сприйнятлива до більшості зовнішніх впливів, що є безсумнівним плюсом.

  Особливості роботи з полімерцементної шпаклівкою

  Перше, що потрібно відзначити про даний вид шпаклівки – це обробка підлоги: з даним видом шпаклювальної суміші це зробити неможливо. Якщо ви плануєте використовувати шпаклівку для обробки підлоги, то краще вибрати інший вид суміші для шпаклювання.

  Бажано використовувати інструмент (шпатель, напівтерток) з нержавіючої сталі.

  Максимальна товщина шару 20 мм: її можна використовувати для зовнішніх робіт та оздоблення фасадів. Після висихання шпаклівка не утворює тріщин або інших нерівностей: готовий розчин можна використовувати протягом півгодини.

  Можна наносити полімерну шпаклівку на гіпсову

  Більшість фахівців не рекомендує наносити полімерну на гіпсову шпаклівку. Результат буде менш якісним, ніж під час використання одного типу шпаклівки.

  Природно, якщо у вас немає виходу, то можна спробувати змішати два типи шпаклювальних сумішей, все залежить від індивідуального випадку. В крайньому випадку, ви завжди можете порадитися з фахівцем, щодо конкретно вашого випадку.

  Чим відмити полімерну шпаклівку з ПВХ плитки

  Досить часто під час ремонтних робіт шпаклівка може потрапити на підлогу: цю субстанцію відмити досить складно. Якщо така подія відбулася, то варто придбати хімічне або спеціальне кислотний засіб для того, щоб повністю позбутися залишків шпаклівки.

  Найбільш якісним засобом є німецький очищувач Powerfix: чистячі засоби від німецьких виробників мають європейський сертифікат відповідності, що є показником відмінної якості.

  Під час виконання робіт з очищення плитки, варто використовувати спеціальні рукавички або костюм, оскільки хімічні засоби досить токсичні для людини.

  Як вибрати засіб (відео)

  Якщо забруднення плитки занадто сильний, то краще попросити фахівців допомогти вам з очищенням плитки від будь-якої суміші: в тому числі, і шпаклівка не буде для них проблемою.