Перевірка монітора на биті пікселі: чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі, усунення битих пікселів.

Перевірка монітора на биті пікселі: чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі, усунення битих пікселів.Монітор — одна з найважливіших частин комп’ютера, без якої робота всіх інших елементів стає даремною. Саме тому так важливо, щоб екран показував якісне і чітке зображення. Подбати про це потрібно ще на етапі покупки. Останнім часом найбільш частою проблемою користувачів стають так звані биті пікселі. Саме із-за них використання приладу стає менш комфортним, а в деяких запущених випадках і зовсім неможливим. Що ж це таке? Можна заздалегідь дізнатися про наявність пошкоджених зон і що робити, якщо вони все-таки присутні? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті.

Що таке піксель і якими бувають биті пікселі

Зміст статті

  • Що таке піксель і якими бувають биті пікселі
  • Чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі
  • Як перевіряти монітор на биті пікселі
  • Усунення битих пікселів

Насамперед розберемося, що ж таке взагалі піксель. Це одна, найменша частина, з якої складається екран. Сучасні комп’ютери мають величезну кількість пікселів, що робить картинку більш чіткою, зрозумілою і з природною передачею кольору. Ознайомившись з поняттям пікселя, далі розберемо що таке пошкоджена зона.

Битим пікселем називають частину екрану, яка не може правильно передавати колір. Існує кілька варіантів битих пікселів, які дещо відрізняються один від одного:

  • деякі з них знаходяться в постійно палаючому стані;
  • інші, навпроти, залишаються чорними, тобто порожніми;
  • існують і такі, які здатні передавати тільки один який-небудь колір і вийти з цього стану вони не можуть;
  • останній варіацією є цілі групи битих пікселів, які істотно ускладнюють використання монітора.

Перевірка монітора на биті пікселі: чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі, усунення битих пікселів.

Чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі

Виявляється, ви не завжди зможете повернути неякісний монітор назад в магазин. Виробники дуже часто вказують, що монітор є продуктом другого сорту, а не першого, а такий товар, у відповідності зі стандартом, може мати деяку кількість битих пікселів.

Повернути навряд чи вийде, а користуватися зіпсованим монітором не хочеться нікому. Саме тому необхідно провести тест ще на етапі покупки. Не соромтеся того, що доведеться попросити продавця здійснити перевірку. Ви маєте повне право отримати якісний товар, тому що віддаєте за нього гроші і в більшості випадків вельми чималі.

ВАЖЛИВО! Провести тест — нескладне завдання. Тому не варто сподіватися на «авось» і думати, що новий комп’ютер вже точно не може мати ніяких неполадок. Існує величезна кількість свідчень того, що шлюб в цій сфері надзвичайно поширений. Так що будьте уважні і купуйте тільки той монітор, який точно не буде мати проблемних зон.

Як перевіряти монітор на биті пікселі

Існує кілька додатків і сайтів, за допомогою яких ви легко зможете перевірити на екран наявність несправних зон. Самостійно практично нічого не доведеться робити.

Кожен сайт або додаток пропонує кілька картинок або просто чистих кольорів, відтінків і градієнтів, які виводяться на екран і дозволяють перевірити його справність. Таким чином можна оцінити передачу кольору, биті пікселі і багато інших несправностей, які ви могли б виявити тільки під час використання комп’ютера.

Найпростішим способом стане просто перейти за посиланням. Наприклад, https://monteon.ru. Після запуску залишиться тільки запустити тест і перемістити кольорові смуги в пошуках неполадки.

Перевірка монітора на биті пікселі: чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі, усунення битих пікселів.

Сайти відрізняються від програм тим, що майже завжди у них є деяка місце під меню, яке перевірити не виходить. Додаток можна запустити в повноекранному режимі і переглянути кожен міліметр екрану.

Що ж робити, якщо проблемні місця все ж є, а ви вже придбали монітор або просто не хочете відмовлятися від дуже вигідного пропозиції? Можна спробувати виправити становище самостійно, але стовідсоткової гарантії результату все ж немає.

Усунення битих пікселів

Першим способом є установка спеціальної програми Bad Crystal. Її можна безкоштовно завантажити з інтернету. Після запуску вам потрібно перемістити вікно, що з’явилося на місце, де утворився битий піксель і залишити на деякий час. Принцип роботи утиліти полягає в зміні кольору в потрібному місці, що змушує піксель врешті-решт вийти зі звичного стану. У більшості випадків проблема усувається приблизно за півгодини, але іноді доводиться залишати комп’ютер включеним на кілька годин.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що не завжди вдається виправити становище. Деякі пікселі так і не починають працювати правильно, а якщо екран був пошкоджений механічним шляхом, то використання програми і зовсім буде марним.

Перевірка монітора на биті пікселі: чому потрібен тест монітора на биті пікселі при купівлі, усунення битих пікселів.

Іншим, менш поширеним варіантом знайти несправну точку на екрані, є періодичне натискання на пошкоджене місце м’яким предметом. Наприклад, ватною паличкою. Дії потрібно повторювати кілька хвилин, не більше п’ятнадцяти. Натискати слід дуже акуратно, тому що ви ризикуєте пошкодити інші місця екрану. Даний спосіб також працює не завжди.

Тепер ви знаєте, чому так важливо проводити своєчасну діагностику монітора і що можна спробувати зробити, якщо на екрані все ж з’явилися биті пікселі.