Зміст

  • Підготовка до установки
  • Установка петель

Надійність і якість гаражних воріт залежить не тільки від обраного для їх виготовлення обшивального матеріалу, на це також сильно впливають правильно підібрані петлі.

Петлі для гаражних воріт та їх установка

Адже саме вони здатні вберегти ворота від перекосу і запобігти їх деформацію з-за великої ваги стулок. Також петлі для гаражних воріт забезпечують рівне і точне закриття, не докладаючи значних зусиль.

При виборі петель потрібно ще враховувати міцність, тобто стійкість до спиляти і зносу. Встановити петлі своїми руками не так вже й складно, головне — мати навички в зварювальному справі.

Підготовка до установки

В першу чергу необхідно визначитися з вибором петель: вони бувають шестигранні, квадратні, циліндричні, внутрішні або зовнішні.

Все це залежить від конструкції гаражних воріт. Найбільш популярною моделлю вважаються циліндричні петлі, але такої форми непокоїтися не варто: їх досить просто встановити своїми руками, необхідно лише приварити металеві пластини — так звані вуха.

Форма і розмір їх залежить від тяжкості та параметрів воріт, також варто враховувати декоративні якості.

При виборі петель потрібно звернути увагу на наявність усередині кульки. Він виконує функцію підшипника, що, в свою чергу, забезпечує плавність ходу і довговічність їх використання.

Перед установкою необхідно добре змастити петлі солідолом.

Щоб продовжити термін експлуатації конструкції, у верхній її половині свердлиться отвір і нарізається різьба під маслянку. З її допомогою ви зможете проводити профілактичні роботи.

Варто звернути увагу на товщину матеріалу: якщо ворота мають значну вагу, то їх товщина повинна бути відповідною.

Петлі на гаражних воротах

Щоб своїми руками приварити петлі на ворота, необхідно підготувати деякі інструменти:
• рулетка;
• будівельний рівень або висок;
• болгарка;
• молоток;
• зварювальний апарат;
• шліфувальний круг;
• електроди.

Установка петель

1. Перш ніж приварити петлі своїми руками, необхідно щоб стулки воріт ідеально входили в попередньо підготовлений проріз гаража, з урахуванням всіх необхідних зазорів.

2. Потім потрібно зробити під них розмітку, всі виміри бажано кілька разів перевірити: потім буде складно виправити допущені помилки. Якщо ви все-таки прорахувалися, і розташування гаражних петель виявилося неправильним, то всю конструкцію потрібно буде зрізати болгаркою і знову переробляти.

3. Далі використовуючи будівельний рівень або висок необхідно виставити вертикальне положення і прихопити пластини до стійок воріт. Обварювати їх не варто доти, поки не буде повністю встановлена одна з стулок. Інакше, у разі помилки, ворота не будуть закриватися.

4. Встановлення своїми руками потрібно починати з нижньої петлі, після чого потрібно прихопити верхню. Потім до них приставляється стулка воріт і також прихоплюється до пластин. Не забувайте про дотримання необхідних зазорів, вони повинні бути близько 5 мм.

Приварювання петель до воріт

5. Потім потрібно перевірити легкість ходу стулки, немає заклинювання. Якщо все в порядку, то пластини повністю обварюються зварюванням. Щоб запобігти спробу злому, а ворота не можна було зняти, поддевши ломом, петлі приварюються назустріч один одному. Або ж можна встановити противосъемный упор.

6. У тому ж порядку встановлюється друга стулка. Вона також спочатку вставляється в отвір і прихоплюється. При цьому потрібно стежити, щоб петлі розташовувалися на одній осьовій лінії. Щоб перевірити це, достатньо скористатися довгим брусом.

7. Коли ворота будуть повністю встановлені, потрібно перевірити їх працездатність, легкість ходу, відсутність перекосів. Всі зварювальні шви потрібно зачистити своїми руками за допомогою болгарки і розкрити грунтом.

Петлі для гаражних воріт

На цьому установка гаражних петель і самих воріт закінчена, залишається лише пофарбувати їх, щоб надати естетичний вигляд.