Керамічна плитка — відмінне підлогове покриття з чудовими характеристиками. Вона ідеальна для ванних кімнат і кухонь, оскільки здатна витримувати значні фізичні навантаження, вологостійка і легка у догляді. Все б добре, але один момент затьмарює всі достоїнства цього покриття. Укладати плитку досить складно і саме цей пункт найбільше бентежить тих, хто вперше береться за самостійний ремонт. Крім цього, підготовка підлоги під плитку — процес не з легких, адже доведеться практично повністю оновлювати поверхню підстави.

Правильна підготовка підлоги під плитку — запорука швидкого і якісного монтажу

Зміст

 • Як підготувати дерев’яні підлоги до укладання плитки
 • Підготовка бетонної основи під керамічну плитку
 • ? Як підготувати дерев’яні підлоги до укладання плитки

  У старих багатоквартирних будинках і котеджах підлогу, як правило, дерев’яний. Однак це не означає, що доведеться все життя ходити по скрипучим дощок — їх цілком можна використовувати як основу для керамічної плитки.

  Для початку потрібно уважно вивчити дошки на предмет гнилі, грибка та інших неприємних моментів. Крім цього, поверхня підлоги повинні бути рівною і «мовчазною». Якщо при ходьбі під ногами чути стуки і скрипи, то такий стать, швидше за все, вже втрачає свою колишню стати і вимагає ґрунтовного ремонту.

  Варто звернути увагу і на стирчать капелюшки цвяхів, шурупів і саморізів — їх потрібно забити молотком і загвинтити шуруповертом.

  Молоток і цвяхи — основний інструмент при підготовці дерев’яної підлоги до укладання плитки

  Далі потрібно досліджувати пів на наявність щілин. Невеликі щілини в 2-3 мм можна обійти стороною — вони не небезпечні. А ось у великі пази потрібно буде вбити тонкі тріски з м’якого дерева. Це дасть подвійний ефект: стать не буде скрипіти і одночасно з цим стане набагато рівніше. Тільки одного «вбивання» буде недостатньо — бажано надійно закріпити тріски в щілинах за допомогою клею чи цвяхів, що забиті під кутом.

  Наступний етап — вирівнювання дощок шлифмашиной і шпаклівка залишилися після шліфування вибоїн і поглиблень. В кінці всіх підготовчих робіт необхідно прибрати залишки бурхливої діяльності і покрити підлогу оліфою.

  ? Підготовка бетонної основи під керамічну плитку

  Якщо бетонна основа придатне для укладання на нього керамічної плитки, тобто воно рівне, не кришиться, не має великих тріщин, то підготовка буде зводитися до очищення бетону від жирових і масляних плям і закладення дрібних дефектів за допомогою цементно-піщаного розчину.

  Для видалення плям можна приготувати спеціальний склад: на 10 літрів холодної води береться 100-150 грамів каустичної соди. Цим розчином жирні і масляні плями видаляються без проблем.

  Щоб позбутися від вибоїн і щілин, готується класичний цементно-піщаний розчин, а для посилення зчіплюються властивостей розчину з поверхнею бетону використовується звичайний клей ПВА. Спочатку на дефектний ділянку наноситься клей, а потім розчин.

  Після вирівнювання суміші кельмою необхідно почекати близько 12 годин, щоб розчин як слід схопився. Вирівняну таким чином поверхню бетонної основи потрібно обробити крупнозернистою наждачним папером, а залишки пилу та сміття прибрати пилососом.

  Укладання стяжки під плитку

  Інша справа, якщо поверхня бетону вже досить «зношена» часом. Така підстава небезпечно використовувати для укладання на нього керамічної плитки — дивись через кілька місяців шикарне підлогове покриття перетвориться на купу спотворених глиняних трісок. В цьому випадку необхідна стяжка, яка вирівняє поверхню старого бетону і додасть всієї «конструкції» додаткову міцність.

  Відмінною альтернативою традиційної бетонній стяжці може стати самонивелирующаяся суміш, яка ідеально підходить під кераміку. Працювати з нею легко, та й особливих навичок не потрібно — вона сама розтікається так, як потрібно. Правда, перш ніж «заливати» сумішшю підлогу, треба його підготувати за допомогою ґрунтовки.

  Грунтування бетону — обов’язковий етап перед заливкою стяжки

  Спочатку по периметру приміщення приклеюється демпферна стрічка, яка не дасть суміші затекти в щілини між стіною і підлогою, а також запобіжить сезонне розширення стяжки. Далі поверхню бетону грунтується у два шари і тільки після остаточного висихання ґрунтовки заливається суміш. Вона добре розтікається, утворюючи ідеально рівну і гладку поверхню. Стандартна товщина шару приблизно 2-4 мм, але в окремих випадках ця цифра може досягати і 10 мм.

  При розподілі самонивелирующейся суміші по поверхні бетону потрібно стежити за тим, щоб усередині неї не утворювалися бульбашки. Для цього можна скористатися голчастим валиком, який «проткне» всі «повітряні кульки» і не дасть їм зіпсувати стяжку.

  Заливка самонивелирующейся суміші — швидкий спосіб вирівняти основу підлоги

  Засихає така стяжка недовго — 12 годин і по ній можна ходити, а ще через дві доби можна буде зайнятися укладанням плитки.

  В цілому, підготовка підлоги під плитку займає від декількох годин до 2-3 днів, але краще витратити стільки часу, ніж взагалі пропустити цей етап, адже в такому випадку ніхто не дасть гарантій, що підлогове покриття прослужить хоча б місяць.