Ламінат – недорогий, практичний і красивий матеріал, що володіє цілим рядом переваг. Важливим є і той факт, що його укладання проста і зручна. Але щоб всі ці позитивні якості розкрилися повною мірою, потрібно провести ретельну підготовку основи. Підготовка підлоги під ламінат є найважливішою процедурою при укладанні ламінату. Розглянемо, як провести її правильно, адже від цього параметра безпосередньо залежатиме термін служби ламінату і його зовнішній вигляд. Зміст

 • Важливість підготовки підстави під ламінат
 • Демонтаж старого покриття
 • Вирівнювання бетонної підлоги
 • Підготовка дерев’яної підстави
 • Вирівнювання підлоги за допомогою ЦСП аркушів
 • Корисні поради при підготовці основи під ламінат
 • Резюме
 • ? Важливість підготовки підстави під ламінат

  Не секрет, що ламінат – примхливий матеріал. І це виражається не стільки у правильності експлуатації та догляду, скільки в плані вимогливості до основи. Неусунення всіляких щілин, горбків у дерев’яному поле, тріщин і нерівностей в бетонній стяжці може призвести до псування покриття. Це пояснюється тим, що, на місцях наявності нерівностей, наступаючи на підлогу, ми передаємо навантаження на замкові з’єднання смуг ламінату, які при постійній перевантаження здуваються на цих ділянках і на них виникають тріщини.

  Ще одним найлютішим ворогом ламінату є підвищена вологість, яка може потрапити на нього як зверху, так і з-під стяжки. Саме з цієї причини небезпечні тріщини в цементній стяжці і їх треба ретельно закрити. Таку ж загрозу представляють гнилі дошки.

  З’ясувавши, які існують вади бетонних та дерев’яних основ та яку загрозу для нового підлогового покриття вони представляють, приступаємо до їх усунення.

  ? Демонтаж старого покриття

  Перший етап в підготовці підлоги під ламінат – демонтаж старого підлогового покриття. Правда, багато підлоги не потребують цій процедурі: паркет, плитка, масивна дошка, лінолеум і навіть ковролін можуть бути прекрасною основою під ламінат, але тільки в тому випадку, якщо перепади по висоті на цих підлогових покриттях не перевищують 3мм на1 мкв. В іншому випадку їх потрібно зняти.

  Демонтаж старої підлоги потрібно проводити з обережністю, щоб не пошкодити стару стяжку, адже вона може бути у хорошому стані.

  Демонтаж старого підлогового покриття роблять обережно, щоб не пошкодити стару стяжку

  Дерев’яна підлога, плюс до всього, повинен бути міцним і не видавати скрип при ходьбі: якщо є прогибающиеся і гнилі дошки, їх потрібно замінити. Після демонтажу старого основу підлоги під ламінат потрібно вирівняти.

  ? Вирівнювання бетонної підлоги

  Якщо при ретельному огляді встановлено, що стан підлоги хороше, можна тільки підмести, прогрунтувати його і приступити до безпосереднього укладання ламінату. Якщо ж на бетонній основі були виявлені певні нерівності, стяжку доведеться оновити заливкою самовирівнюється суміші. Послідовність дій у цьому випадку така:

  • робимо генеральне прибирання поверхні, можна навіть і пропилососити;

   Перший етап — прибирання поверхні підстави

  • замазуємо тріщини в стяжці клеєм для плитки;
  • обробляємо підлогу грунтовкою глибокого проникнення;

   Обробка підлоги грунтовкою глибокого проникнення

  • готуємо суміш у відповідність з інструкцією виробника (на око густина розчину нагадує сметану);

   Суміш для стяжки повинна мати однорідну консистенцію, без грудочок

  Це важливо! Розчин змішують до отримання абсолютно однорідної суміші – грудочок не повинно залишитися!

  • заливаємо самовирівнюється стяжку;

   Заливка самовирівнюється суміші

  Примітка.Заливку слід починати з найбільш високої точки підлоги, і тоді маса буде самопливом поширюватися по поверхні.

  • рівномірно розподіляємо розчин за допомогою шпателя;

   Рівномірний розподіл суміші за допомогою шпателя

  • щоб вигнати потрапив в суміш повітря, який може спровокувати виникнення безлічі дрібних дірочок на новій поверхні, суміш викочуємо валиком.

   Викочування суміші валиком робиться з метою виведення бульбашок повітря

  Нівелююча маса висохне приблизно через добу, але укладання ламінату можна буде виконувати тільки через кілька днів.

  Якщо перепади по висоті поверхні підстави досить значні, то в цьому випадку потрібно вирівняти підлога за допомогою заливки бетонної стяжки, а це більш трудомісткий процес.

  Кінцевий етап підготовки бетонної поверхні під ламінат – настил якісної підкладки. Вона забезпечить достатню тепло – і шумоізоляцію, а також захистить від вологи нижню поверхню ламінату. Найбільш екологічним матеріалом для підкладки вважається корковий підлогу, але можна використовувати і листи спіненого поліетилену.

  ? Підготовка дерев’яної підстави

  Як правильно підготувати підлога під ламінат, якщо підстава дерев’яне? Першим ділом підлогу потрібно уважно оглянути, щоб з’ясувати, наскільки він готується, чи є тріснуті і підгнилі елементи і чи можна їх замінити без повного демонтажу підстави. Перевіряємо рівність поверхні. Перепади в 2-3 ммне страшні. Більш істотні перепади доведеться вирівнювати. Для цього потрібно:

  • пошкоджені ділянки дощок або дошки цілком замінити;
  • цвяхи, що стирчать видалити або вбити нижче рівня підлоги;
  • всі мостини притягнути до лагів;
  • провести укладання і закріпки фанери завтовшки около10 мм.

   Укладання фанери на дерев’яну основу

  Слід нагадати, що підготовка дерев’яної підлоги під ламінат включає в себе таку важливу операцію, як захисна обробка деревини. Для цього використовують звичайну оліфу. Для ідеального вирівнювання підлогу можна прошліфувати і замазати всі щілини спеціальним засобом.

  Щоб отримати ідеально рівну поверхню дерев’яну основу можна прошліфувати і замазати щілини спеціальним засобом

  ? Вирівнювання підлоги за допомогою ЦСП аркушів

  Вирівнювання поверхні основи можна зробити, використовуючи цементно-стружкові плити.

  Використання цементно-стружкових плит — додатковий варіант вирівнювання підлоги під ламінат

  Для цього:

  • за рівнем підстави викладаємо будівельні дошки. При необхідності під дошки можна підкласти листи фанери;
  • конструкцію надійно закріплюємо;
  • нарізаємо цементно-стружкові плити за розміром, розташовуємо їх поверх конструкції;
  • за допомогою саморізів кріпимо кожен з елементів, не забуваючи ретельно перевіряти площинність поверхні.

  У разі монтажу нагрівальних систем вирівнювання та підготовка підлоги до укладання ламінату будуть мати свою специфіку, оскільки це – особлива технологія виконання робіт.

  ? Корисні поради при підготовці основи під ламінат

 • Щоб підлога з бетону не був таким холодним, на стяжку можна наклеїти фанеру, закріплюючи її дюбель-цвяхами.
 • Між листами фанери необхідно залишити зазор (приблизно 4-6 мм), щоб при підвищенні вологості в приміщенні листи мали куди розширюватися.
 • Якщо в стяжці проходять труби або дроти, їх потрібно зазначити крейдою на підлозі, а потім на листах фанери, щоб в процесі монтажу не просвердлити їх.
 • При вирівнюванні підлоги наливна сумішшю потрібно прогрунтувати тріщини в старої стяжки, отвори навколо труб і замастити їх плитковим клеєм. Це запобігає витоку рідкого наливної підлоги до сусідів.
 • ? Резюме

  Підготовка підлоги до укладання ламінату вимагає ретельного виконання всіх робіт, уважного ставлення до вибору стяжки, підкладки для підлоги. Якщо укладання ламінат під силу людині, яка не має особливих навичок, підготовка підлоги під нього – завдання трудомістка, вимагає майстерності і вміння. Якщо ви хочете виконати її самостійно, вивчайте матеріали, радьтеся з фахівцями, поради знаючих людей допоможуть у чому, адже грамотна підготовка підстави забезпечить зносостійкість і довговічність ламінатного покриття на довгі роки.