Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу

Якісний ремонт вимагає якісної підготовки до нього. Полягає цей етап у проведенні певного роду робіт по прибиранню приміщень, видалення старих шпалер, фарби, підлогових покриттів, нанесенні різних складів, що поліпшують характеристики поверхонь. Виконання всіх цих заходу цілком під силу будь-якій людині, але іноді виникає ряд питань, пов’язаних з особливостями підготовчих робіт у різних ситуаціях. Приміром, як зняти шпалери зі стін і стелі? Видалити стару фарбу? Яким чином проходить підготовка підлоги під лінолеум, паркет, ламінат, керамічну плитку? Питань багато, але сьогодні зупинимо увагу на одному з них, а саме на те, як підготувати основу підлоги під лінолеум.

Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу

Підготовка підлоги під лінолеум — відповідальний і надзвичайно важливий етап, уникнути якого не вдасться

Зміст

 • Готуємо під лінолеум старе дерев’яне підставу
 • Цементно-піщана стяжка і лінолеум
 • Підготовка деревоволокнистих плит під лінолеум
 • ? Готуємо під лінолеум старе дерев’яне підставу

  Одна справа — укладання лінолеуму на свіженький, щойно змонтований дерев’яну підлогу, і зовсім інша, коли доводиться проробляти ту ж саму роботу, але на старому підставі з купою таких дощок.

  Перш за все, вам доведеться ретельно очистити підлогу від сміття та уважно його оглянути на предмет наявності пошкоджень, дефектів і гнилі. Гниль, до речі, найнебезпечніший ворог деревини і якщо вона вже з’явилася, то позбутися від неї буде не просто, вірніше, зовсім не просто. Єдиний вихід у випадку з дерев’яними підлогами — повна або часткова заміна зіпсованих дощок.

  Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу

  Старий дощана підлога вимагає ретельного дослідження, адже лінолеум любить рівні підстави без найменшого натяку на пошкодження

  Крім цього необхідно перевірити підлогу на наявність погано прибитих, що хитаються, скрипучі і прогинаються під вашою вагою дощок. Такі мостини теж доведеться перестелити, можливо навіть в купе з лагами. Якщо повністю позбутися прогинаються дошки не можливо, а грошей на нові у вас немає, то є один досить простий спосіб усунути дану проблему: настелити поверх дерев’яного підстави фанеру. Якщо цього не зробити і всупереч здоровому глузду все ж укласти лінолеум, то в тих місцях, де спостерігалися прогини, дуже швидко ви відмітите спочатку розтяжки, а потім і розриви покриття. Воно вам треба?

  Якщо фанера не знадобилася і дошки підлоги мають цілком пристойний зовнішній вигляд, то їх все одно доведеться вирівнювати за допомогою шліфувальної машини, рубанка і брусків з наждачним папером. Однак попередньо потрібно буде закрити щілини, якщо такі є. Під лінолеум великі щілини найкраще закладати за допомогою дерев’яних планок, які просто забиваються в простір між двома дошками. Щілини поменше можна запінити або замазати спеціально приготовленої замазкою з безосновного лінолеуму і ацетону.

  Після всіх цих маніпуляцій підлогу ще раз зашкуривается і подметается. Дерев’яне підставу готова до подальших робіт.

  ? Цементно-піщана стяжка і лінолеум

  Зі стяжкою метушні не менше. По-перше, її пристрій досить складно, а по-друге, сохне вона майже місяць. Проте в разі її правильної заливки ваш підлога буде ідеально рівною і готовим до укладання лінолеуму на 100%.

  Існує два варіанти розвитку подій:

 • коли стара стяжка має значні перепади висот (від 2 до 10 см)
 • коли стяжка має незначні перепади в межах 2 см, але не більш.
 • У першому випадку вам доведеться провести масштабну операцію під назвою «Заливка цементно-піщаної стяжки» зі всіма витікаючими звідси наслідками: розміткою, виставленням нульового рівня і маяків, заливкою суміші і її вирівнювання, висушуванням стяжки і обробкою її грунтовкою для кращого зчеплення мастики з підставою. Загалом, робота грандіозна.

  Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу

  Бетонна стяжка теж повинна бути бездоганною

  У другому випадку ви відбудетеся «малою кров’ю» — достатньо буде лише заливки самовирівнюється суміші типу бетонит і ваше підстава стане придатним для настилу на нього не тільки лінолеуму, але і паркету, ламінату і ковроліну.

  Якщо планується настилати натуральний лінолеум, то основа обов’язково повинно оброблятися спеціальним клеєм, який миттєво схватываясь, не дасть покриттю зрушуватися з місця. ПВХ-покриття можна укладати без нанесення клейових складів, просто фіксуючи полотна за допомогою плінтусів.

  ? Підготовка деревоволокнистих плит під лінолеум

  Ще один варіант підстави — суха стяжка, яка виконується або з ДВП або фанери, або ГВЛ. Така підстава хоч і досить міцне, але не настільки, щоб служити десятиліттями, тому під час проведення підготовчих робіт перед укладанням лінолеуму листи ДВП, ГВЛ і фанери слід також ретельно оглянути на наявність різних ушкоджень, розмоклих ділянок і дефектів.

  Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу

  Суха стяжка повинна бути «сухий» і рівною

  Якщо кількість пошкоджень не значно, то можна обійтися частковою заміною аркушів. Якщо ж дефектів занадто багато, то доцільніше повністю замінити підставу на нове, так як будь-які відколи і виїмки можуть стати причиною псування нового лінолеуму. Місця з’єднання плит і ділянки з закрученими саморізами необхідно закрити шпаклівкою.

  В цілому, підготовчі роботи, що передують укладання лінолеуму, практично нічим не відрізняються від аналогічних заходів, але націлених на монтаж паркету, ламінату або керамічної плитки. Адже основу в будь-якому разі повинно бути рівним.

  Підготовка підлоги під лінолеум: тонкощі процесу