Підготовка підлоги під паркетну дошку – важливі моменти

Паркетну підлогу гарний, акуратний, бездоганний. Ходити по ньому одне задоволення, але все, що стосується його укладання викликає зовсім інші почуття. Особливо лякає перспектива займатися залиті стяжки, адже паркетна дошка вимагає ідеально рівної основи. А якщо ще врахувати той факт, що сучасні підлогові покриття володіють досить високими якісними характеристиками, то підготовка підлоги під паркетну дошку може затягнутися на невизначений термін у зв’язку з підвищеними вимогами до основи. Про те, як правильно підготувати підлогу до укладання паркету та паркетної дошки, які вимоги пред’являються до основи і які методики для вирівнювання підлоги використовують фахівці і піде мова в даній статті.

Підготовка підлоги під паркетну дошку  важливі моменти

Підготовчий етап у будь-якій справі має вирішальне значення. Укладання паркету — не виняток

Зміст

 • Вирівнювання підстави за допомогою бетонної стяжки
 • Фальшполи, як ідеальна основа для паркетної дошки
 • ? Вирівнювання підстави за допомогою бетонної стяжки

  Взагалі процес вирівнювання основи за допомогою бетонної стяжки складається з декількох етапів:

 • виставлення нульового рівня
 • виставлення маяків
 • заливка стяжки
 • вирівнювання підстави правилом
 • Однак, навіть такої кропіткої роботи буде недостатньо, якщо ви вирішили прикрасити свій будинок паркетної дошкою. Бетонна стяжка дозволяє лише частково нівелювати основні перепади висот, які на даному етапі можуть становити від 1 до 7 див. Саме тому наступним кроком на шляху до ідеального підлозі буде заливка самовирівнюється суміші. Бетонит це буде, чи будь-яка інша суміш — не важливо, головне — скоротити розмір перепадів до мінімуму.

  Підготовка підлоги під паркетну дошку  важливі моменти

  Вирівнювання бетонної стяжки самонивелирующейся сумішшю — відмінний спосіб створити рівне покриття

  Після висихання верхнього шару необхідно укласти листи вологостійкої фанери, які дозволять зробити підлогу більш теплим і захистять паркет від вологи.

  Безумовно, можна укласти паркетну дошку прямо на бетон, виключивши із списку робіт заливку самонивелирующейся суміші та укладання фанери, але таке нехлюйство може призвести до сумних наслідків, які ви можете спостерігати в муніципальному житлі. В таких квартирах паркет приклеюється за допомогою мастики прямо на бетон. У підсумку плашки вже через рік починають розхитуватися, скрипіти і випадати з своїх гнізд.

  Не забувайте і про гідроізоляцію. Таким чином, у вас вийде чотиришарове підстава: бетонна стяжка, бетонит, гідроізоляція, вологостійка фанера.

  ? Фальшполи, як ідеальна основа для паркетної дошки

  Існує два варіанти фальшпідлог:

 • конструкція у вигляді регульованих лаг
 • конструкція по регульованій фанері
 • У першому випадку використовуються стругані бруски з різьбовими наскрізними отворами для вкручування в них болтів, які в подальшому стануть опорою для лаг. Ці болти можна буде регулювати по висоті, вибираючи підходящий для вашої квартири рівень.

  Завдяки тому, що лаги не стикаються з підставою бетонної підлоги, простір під ними провітрюється, створюючи комфортні умови для довгої експлуатації паркету. В результаті такого вирівнювання підлоги виграють всі: паркет живе довше ви живете краще, адже температура всередині приміщень і температура підлоги будуть мати однакові значення.

  Підготовка підлоги під паркетну дошку  важливі моменти

  Вирівнювання основи підлоги за допомогою фальшпідлог по лагах — швидкий і вірний спосіб додати підлозі бажані характеристики

  Крім цього, фальшполи на регульованих лагах мають ще кілька переваг:

  • вони легко збираються — достатньо лише викрутити або закрутити болти
  • з ними просто міняти висоту підлоги, створюючи цікаві дизайнерські рішення, наприклад, подіуми для ліжка або обідньої зони
  • з ними можна не боятися аварійних ситуацій, пов’язаних з водою, адже якщо волога потрапить під підлогу, паркет від цього ніяк не постраждає
  • під лагами можна провести різні комунікації.

  Другий варіант підійде для тих квартир, в яких висота стель досить низька для того, щоб монтувати в них фальшполи на регульованих лагах. Конструкція на регульованій фанері виключає використання лад, а значить, максимальна висота підйому фальшпола від верхньої точки підстави буде не більше 3 див.

  В даному випадку використовуються спеціальні пластикові втулки, різьба у яких розташована всередині. Вони вставляються в отвори, попередньо просвердлені в фанери, а потім в них закріплюються ж пластикові болти-стійки. Фанера жорстко закріплюється через болти на підставі статі металевими дюбелями, а її вирівнювання відбувається за рахунок обертання болтів ключем.

  Підготовка підлоги під паркетну дошку  важливі моменти

  З фанерою вирівнювання підстава — процес швидкий

  Коли перший шар фанери покладений повністю і доведений до досконалості, потрібно застелити другий. Укладаються листи фанери другого шару вразбежку з першим, щоб повністю перекрити всі стики. Кріпити фанеру потрібно на саморізи.

  Переваги фальшпідлог:

  • швидкий монтаж
  • ніякого бруду і пилу
  • економія грошей
  • високі звуко – і теплоізоляційні характеристики
  • надійність — гарантія на підлоги 50 і більше років
  • можливість збільшити висоту підлоги
  • зменшення навантаження на перекриття
  • істотне продовження строків служби фінішного покриття

  З бетонної ж стяжкою все складніше: заливати її не довго, але довго її вирівнювати, а ще довше чекати, коли ж вона висохне. Терміни робіт по монтажу паркетної дошки у випадку вирівнювання підстави за допомогою стяжки можуть зрушитися на цілий місяць, адже бетон сохне не менше 28 днів.

  Який із способів підготовки підлоги під паркет виберіть ви, справа ваша, проте пам’ятайте, що паркетна дошка любить, коли підстава під нею бездоганно рівне і ідеально гладке.

  Підготовка підлоги під паркетну дошку  важливі моменти