Підготовка підлоги під стяжку — це обов’язковий захід, що передує собою найважчий етап у вирівнюванні основи — заливку цементно-піщаного розчину. Саме від того, як буде проведена підготовка, багато в чому залежить і якість стяжки, і її характеристики, і її довговічність. Тому не варто нехтувати цим пунктом. Про те, як правильно підготувати основу підлоги перед заливкою стяжки і що входить в дану процедуру і піде мова в цій статті.

Підготовка підлоги під стяжку — найважливіший етап на шляху до ідеального підлозі

Зміст

 • Закладення тріщин і зачистка підстави
 • Ґрунтовка підстави
 • Приклеювання стрічки демпферної
 • Розмітка підлоги
 • Установка маяків
 • ? Закладення тріщин і зачистка підстави

  Саме перше, що вам необхідно зробити, — оцінити якість підстави. Якщо воно виглядає на «тверду четвірку», тобто має незначні дефекти у вигляді дрібних вибоїн, ям, горбків, то можете спокійною переходити до наступного етапу — прибирання та очищення підлоги від сміття і пилу. Але якщо до «четвірки», так і «трійка» — не варіант, то доведеться зайнятися відновленням підлоги.

  Найчастіше доводиться закладати щілини між плитами перекриттів. Для цього можна використовувати той же розчин, який ви будете заливати на підставу в якості стяжки. Тут все досить просто, так як особливих навичок не потрібно: залийте розчин в щілини, розрівняйте його шпателем і дайте підсохнути. Не намагайтеся робити «заплатки» ідеальними, це ні до чого, адже поверх них все одно буде залита стяжка.

  Закладати тріщини і щілини можна звичайним цементно-піщаним розчином

  Після того, як всі великі дефекти усунені, можна зайнятися очищенням підстави від сміття і пилу. Якщо раптом під шаром цементного пилу ви виявите гладкі блискучі лисини, то доведеться взяти в руки металеву щітку або шліфувальну машину для їх зачистки. Такі «плями», якщо, звичайно, їх залишити недоторканими, можуть стати причиною відшарування стяжки, що в підсумку призведе до її деформації.

  Коли всі зачищене і прибрано, потрібно «пробігтися» по всіх стиків і кутів з пилососом, щоб остаточно позбутися від залишків пилу.

  ? Ґрунтовка підстави

  В якості грунтовки можна використовувати спеціальні заводські розчини для сильно всмоктуючих поверхонь (бетон, якраз і належить до таких поверхнях). Правда, варто уникати продуктів, в інструкції до яких написано, що стяжку можна заливати прямо на неподсохшую грунтовку. Не ризикуйте краще!

  Грунтувати основу потрібно два рази, причому другий шар потрібно наносити тільки після повного висихання першого. Бажано не користуватися валиком, так як він не здатний «проникнути» в дрібні нерівності, а ось широка кисть відмінно впорається з завданням.

  Ґрунтовка дозволяє поліпшити адгезію стяжки з підставою

  ? Приклеювання стрічки демпферної

  Для ізоляції стяжки від стін необхідно використовувати демпферну стрічку, яка виконує відразу три функції:

 • Гідроізоляція стиків і кутів
 • Ізоляція стін
 • Компенсація температурних змін стяжки.
 • Простіше кажучи, ізоляційна стрічка дозволяє запобігти просочуванню води, що міститься в стяжці, на нижні поверхи і розтріскування стяжки в процесі її висихання.

  Демпферну стрічку можна купити в будь-якому будівельному магазині, але можливі і інші варіанти, наприклад, можна її зробити з підручних матеріалів. Руберойд, поліетиленова плівка, гідроізол — відмінно підійдуть для ізоляції стяжки від стін і стиків.

  Готову демпферну стрічку наклеювати на стіни дуже просто: зніміть захисний шар і притисніть стрічку клеючим складом до стіни. Стикується стрічка внахлест, а в кутках її необхідно підрізати тільки знизу, в місці, де вона буде стикатися з підлогою.

  Монтаж демпферної стрічки обов’язковий при вирівнюванні підлоги методом «мокрої» стяжки

  Якщо ж ви вирішили зробити демпферну стрічку з підручних матеріалів, то наріжте гідроізоляційний матеріал на смуги шириною приблизно 30-50 см і покладіть їх по периметру приміщення з заходом на стіну (висота заходу повинні бути трохи більше, ніж висота майбутньої стяжки). Після цього за допомогою рідких цвяхів приклейте стрічку до стіни. У місцях з’єднання двох шматків робіть нахлест не менше 15 див.

  Після повного висихання стяжки, що стирчать зовні краю стрічки обріжте гострим ножем.

  ? Розмітка підлоги

  Для того, щоб виконати промерку існуючого підлоги в приміщенні (квартирі) і нанести розмітку на стіни, необхідно накреслити горизонтальну лінію, яка за всіма правилами повинна в підсумку замкнутися, причому максимально допустиме зміщення в цьому випадку допускається в розмірі 1-2 мм. Так звана «лінія горизонту» повинна розташовуватися на висоті приблизно в 1 метр від рівня підлоги (можна і менше).

  Для нанесення лінії можна використовувати лазерний або водяний рівень, ватерпас. Останній рекомендується в тому випадку, якщо ви будете заливати стяжку в одному приміщенні, а не у всій квартирі.

  Розмітка підлоги лазерним рівнем — швидкий і надійний спосіб намітити всі необхідні для стяжки точки

  Лазерним рівнем завдати «лінію горизонту» найпростіше. Для цього його ставлять у центрі кімнати і направляють на одну із стін. Зробивши позначки по кутах, рівень повертають до наступної стіни. Таким чином розмічають всю кімнату. Якщо ж необхідно зробити розмітку квартири, то після того, як ця процедура виконана в одному приміщенні, промінь спрямовують в дверний отвір для отримання його проекції на стіні коридору або сусідньої кімнати. Потім лазерний рівень переносять у центр наступного приміщення і повторюють маніпуляції.

  Лазерним рівнем можна швидко розмітити відразу всі кімнати в квартирі

  Визначення нульового рівня

  Коли «лінія горизонту» нанесена на всі стіни, потрібно визначити нульовий рівень підлоги. Для цього за допомогою лінійки або рулетки проводять виміри відстаней від лінії до підлоги. Саме мінімально з них і буде нульовим рівнем. Ну а далі все елементарно: від точки нульового рівня відкладаємо відрізок вгору, дорівнює товщині майбутньої стяжки. Заміряємо відстань від цієї точки до «лінії горизонту» і переносимо цей розмір на всі стіни приміщення або квартири.

  ? Установка маяків

  На цьому етапі у багатьох виникають проблеми, оскільки правильно виставити маяки не так-то просто. Однак є спосіб, який дозволить значно скоротить час проведення цієї процедури.

  Для виставлення маяків вам будуть потрібні саморізи і металеві профілі. Візьміть один саморіз і вкрутіть його біля одного з кутів на висоту трохи нижче рівня стяжки. Після цього встановіть на нього будь-рейку (металеву або дерев’яну) торцем і позначте на ній точку перетину з лінією горизонту», яку ви намітили на стіні раннє.

  Наступний саморіз закрутіть в іншого кута і повторіть все ті ж маніпуляції, що і з першим саморізом. Встановивши на нього рейку, переконайтеся в тому, що зазначена на ній точка збігається з «лінією горизонту». Якщо є відхилення вгору або вниз, то просто підкрути саморіз до потрібно рівня.

  Розмітивши таким чином весь підлогу, ви отримаєте ідеальну основу для установки маяків.

  Установка маяків під стяжку на цементні горбки

  Маяки повинні якось закріплюватися на підлозі. Для цього на кожен саморіз потрібно насипати купку розчину і після цього викласти на ці купки маяк, щільно притиснувши його до саморізами. Прибравши надлишки розчину, потрібно дати маяках підсохнути і як слід зафіксуватися на підставі.

  Всі! Підлога готова до заливання стяжки.