Зміст

  • Вибір матеріалу
  • Монтажні роботи
  • Поради по установці

Останнім часом нові конструктивні рішення все більше полегшують наше життя. Тому серед багатьох автолюбителів величезною популярністю стали користуватися підйомно поворотні ворота для гаража. Це не дивно, адже вони завдяки своїй конструкції не тільки зручні в експлуатації і не потребують додаткового догляду, але ще економлять корисну площу, як всередині, так і зовні гаража.

Гаражні ворота сконструйовані у вигляді стулки-щита. Підйомно поворотні механізми при відкриванні піднімають його під стелю боксу. Така конструкція дуже добре підходить для невеликих гаражів. Зробити своїми руками ворота не складе ніякої праці, при цьому всі комплектуючі та матеріали доступні.

Вибір матеріалу

Перш ніж встановлювати підйомно поворотні ворота своїми руками потрібно підготувати необхідні матеріали.

Підйомно-поворотні ворота під дерево

Щоб виготовити найпростіші гаражні ворота своїми руками знадобляться наступне:

• дерев’яний брус;
• металеві пластини і куточок;
• полози;
• кронштейни;
• направляючий профіль;
• ворітної полотно.

Найчастіше в якості полотна використовуються оцинковані листи, поверхня яких захищена спеціальним покриттям. Щоб гараж виглядав більш естетично, полотно можна покрити декоративними панелями з дерева або пластика, на вагу конструкції це сильно не вплине. Також не виключено їх утеплення, для цього використовується пінопласт або інші легкодоступні матеріали.

Монтажні роботи

Перед тим як встановлювати гаражні підйомно поворотні ворота, потрібно в отворі і на стінах провести підготовчі роботи. Статеве покриття можна зробити вже після калібрування механізму.

Щоб виготовити своїми руками каркасну раму необхідно взяти три бруска, які між собою скріплюються за допомогою металевих куточків або пластин. Два з них розташовуються подовжньо, один поперечно. Далі рама приставляється до отвору, і робляться точні виміри, коли короб буде готовий, його закріплюють до стін анкерами.

Конструкція підйомних воріт

Потім необхідно зробити заміри під елементи, що з’єднують полози і стіни. Після виконання робіт, зазначених точках робляться отвори. Щоб надалі не було проблем при відкритті, і підйомно поворотні ворота працювали без тертя і заклинювання елементів, верхній кронштейн потрібно трохи виносити вперед по відношенню до іншої конструкції. Коли рама буде вирівняна і укріплена, всі щілини заповнюються монтажною піною.

Щоб своїми руками зібрати полотно, потрібно з металевих куточків зробити раму і нашити на неї листи металу або дерева. Потім проводиться монтаж направляючих профілів. Після чого в них встановлюється вже зібране полотно і з’єднується з пружинами і важелями. Це і є підйомно поворотні механізми, які призводять гаражні ворота в рух.

Щоб уникнути корозії, попадання всередину опадів або різних предметів, а також механічних ушкоджень, кромки полотна необхідно закрити металевою смужкою. Щоб не допустити зруйнування монтажної піни і проникнення в гараж протягів, стики між рамою і стіною оштукатурюються і зашиваються металевими накладками.

Фото воріт

Поради по установці

1. Щоб забезпечити найменшу тертя при русі стулки, шарнірні системи краще монтувати відразу.

2. При монтажі своїми руками напрямних елементів потрібно враховувати, щоб вони були розміщені строго горизонтально, інакше гаражні ворота можуть заклинити в будь-який час. Для вирівнювання направляючих можна використовувати шайбу, підкладаючи її швелером.

3. Щоб підйомно поворотні гаражні ворота були повністю безпечні, особливо якщо вони оснащені противагою, на короб встановлюються страхувальні опори. Для їх регулювання використовується спеціальна ручка.

4. Підйомно поворотні механізми таких воріт регулюються натягом пружини, тоді стулка буде триматися стійко в будь-якому положенні. Щоб своїми руками відрегулювати натяг пружини, потрібно використовувати натяжні гайки.

На гараж можна встановити не тільки механічні підйомно поворотні ворота, для відкриття яких необхідно використовувати ручну силу. Зараз існує безліч різних приводів, якими також можна оснастити гаражні ворота і тоді для їх відкриття досить натиснути необхідну клавішу. Встановити такий привід буде зовсім не складно, а ваш гараж стане ще більш зручним.