У Росії неохоче купують підкладку під ковролін, наївно вважаючи, що він і без неї себе «чудово відчувати». А даремно! Європейці і американці в питаннях будівництва та оздоблення приміщень пішли набагато далі росіян і їх практиці можна довіряти. Так от, для них підкладка під ковролін — це само собою зрозуміле при купівлі м’якого покриття. Ними давно доведено, що цей матеріал дозволяє багаторазово збільшити термін служби ковроліну, робить його м’якше і комфортніше для ходьби. Які ж види підкладок під ковролін існують? Як вибрати якісну основу і навіщо взагалі вона потрібна? Про все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Підкладка під ковролін. Примха чи реальна користь?

Зміст

 • Чи можна обійтися без підкладки?
 • Підкладка і паркет
 • Види підкладок під ковролін
  • Пінополіуретанові підкладки
  • Поліуретанові підкладки
  • Підкладки з гумової крихти на основі полиджута
 • Тонкощі покупки
 • ? Чи можна обійтися без підкладки?

  Обійтися без підкладки можна, але чи потрібно це вам? Дивіться самі! З підкладкою ваш ковролін прослужить вам в два рази довше, ніж без неї, адже виникає між покриттям і основою підлоги тертя призводить тільки до одного — до швидкого зносу. До того ж, деякі види м’яких покриттів мають достатньо малу товщину, що позначається на комфортності матеріалу — ходити по такому ковроліну, звичайно, краще, ніж по голому полу, але ніжок не дуже-то приємно.

  Ще один плюс застосування підкладки під ковролін — можливість укладання покриття на нерівне основу. Природно, мова не йде про стяжці, суцільно покритої «ямами і канавами», але цілком припустимо настил ковроліну на основу з незначними дефектами.

  Крім цього, підложка служить додатковим тепло-, звуко – і гідроізолятором, а значить підлога у вашому домі завжди буде теплим і сухим. Ну і останній момент: підкладка може істотно заощадити ваші гроші, так як її поєднання з тонким ковроліном коштує набагато менше навіть найдешевшого довговорсового покриття.

  ? Підкладка і паркет

  Окремим пунктом хочеться виділити укладання ковроліну на паркет і паркетну дошку. У цьому випадку застосування підкладки обов’язково, оскільки навіть самий ідеальний з точки зору викладення паркет створює підвищене навантаження на килимове покриття в місцях з’єднання паркетних плашок. Для якісного укладання килимового покриття на паркет фахівці рекомендують використовувати метод стрейчинг на грипперных рейках. Звичайно, такий варіант кріплення кілька пошкоджує паркет, але подібна жертва необхідна для більш тривалої експлуатації ковроліну.

  Гріпперная рейка дозволить якісно укласти ковролін на паркет

  ? Види підкладок під ковролін

  Існує кілька видів підкладки під ковролін. Кожен з них має свої особливості і переваги, але як зорієнтуватися нехай і в невеликому, але асортименті?

  ? Пінополіуретанові підкладки

  З назви зрозуміло, що даний вид підкладок складається з пінополіуретану — матеріалу, який володіє високими показниками тепло – і гідроізоляції. Така підкладка відмінно зарекомендувала себе не тільки в міських квартирах, але і в медичних установах, офісах, готсиницах. Завдяки їй зможете домогтися відчуття повного єднання з власним житлом, адже пінополіуретан, до всього іншого, є ще і прекрасним звукоізолюючим матеріалом.

  Використовувати підкладку з пінополіуретану можна як на ідеально рівних підставах, так і на поверхнях з невеликими дефектами, головне, щоб основа була сухою.

  Пінополіуретанова підкладка добре приховує нерівності стяжки

  ? Поліуретанові підкладки

  Поліуретанові підкладки кілька товщі пінополіуретанових і мають додатковий верхній шар з поліетилену, який захищає матеріал від вологи. Даний вид підкладок ідеальний у разі укладання ковроліну методом стрейчинг. Існує ще один тип поліуретанових підкладок з повстяним верхнім шаром. Такий матеріал прекрасно звукоизолирует приміщення і приховує нерівності підстави. Випускаються поліуретанові підкладки як на паперовій основі, так і на основі штучного джуту.

  Поліуретанова підкладка під ковролін з захисним поліетиленовим шаром — відмінний спосіб утеплити холодну підлогу

  ? Підкладки з гумової крихти на основі полиджута

  Цей вид підкладки можна використовувати не тільки для ковроліну, але і для укладання паркетної дошки і ламінату. Структура підкладки з гумової крихти досить щільна і тверда, але при улаштуванні на неї ковроліну вона стає пружною і еластичною. Даний матеріал відмінно захищає м’яке покриття від вологи, перешкоджає «догляду» тепла з приміщення і прекрасно «відводить» звуки. Бажано використовувати таку підкладку в поєднанні з ковроліном на натуральній основі.

  Підкладка з гумової крихти — міцна основа під ковролін

  ? Тонкощі покупки

  Вибираючи підкладку в магазині варто звернути увагу на наступні моменти:

  • зовнішні дані. Товщина підкладки повинна бути від 5 до 10 мм. Якщо цей параметр нижче норми, то швидше за все перед вами не зовсім якісна підробка.
  • технічні характеристики. Перевірте матеріал на міцність і пружність. Якщо при стисненні підкладки вона не повертає свою форму, залишається м’ятою і неохайною, то варто зупинити свій вибір на іншому варіанті. Якісна підкладка має міцну, пружну структуру, яка швидко відновлюється після будь-яких фізичних впливів.
  • помірна пористість. Підкладка повинна «дихати», інакше в приміщенні може з’явитися запах затхлості і вогкості.

  Що ж, потрібна підкладка під ковролін вам тепер відомо, залишилася справа за малим — вибрати ту, що ідеально підійде під ваш покриття. Нехай м’який ворс кожен день радує ваші ніжки!