Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

Технологія обігріву приміщень за допомогою систем тепла підлога стає сьогодні все більш популярною. В залежності від типу нагрівальних елементів, теплі підлоги випускаються в декількох модифікаціях, що дозволяє застосовувати будь-яке покриття для підлоги. Важливим аспектом якісної та ефективної роботи таких опалювальних систем є правильно виконана теплоізоляція. Щоб не витрачати даремно дорогоцінний тепло, використовується підкладка під теплу підлогу. Вона створюється з матеріалів з тепловідбивним дією.Зміст

 • Якою повинна бути підкладка під теплу підлогу?
 • Підкладка під ламінат для теплих підлог
 • Підкладка для водяної теплої підлоги
 • Особливості укладання підкладки під інфрачервона тепла підлога
 • ? Якою повинна бути підкладка під теплу підлогу?

  В якості підкладки під теплу підлогу використовуються поліпропілен або спінений поліетилен, які покриті лавсановою плівкою з металізованим шаром. Шар металізації сприяє рівномірному розподілу тепла, а спінений поліетилен перешкоджає «догляду» тепла в стяжку.

  Крім того, підкладка з піноматеріалу для теплої підлоги володіє низькою теплопровідністю і це запобігає передачі тепла в стяжку та перекриття. Допустима температура для такої пористої підкладки досить висока (до 90°С), що дозволяє укладати труби теплообмінника або гріючий кабель прямо на лавсанову плівку з шаром металізації. Крім високих теплоізоляційних і гідроізоляційних якостей, підкладка володіє високою відбивною і звукоізолюючої здатністю. Потрібно відзначити, що розмітка на підкладці у вигляді сітки дозволяє укласти нагріваючий кабель згідно розрахунковому кроці.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Розмітка на підкладці у вигляді сітки дозволяє укласти нагріваючий кабель згідно розрахунковому кроці.

  Важливо знати! Використання підкладки при влаштуванні будь-яких обігрівальних систем теплих підлог дозволяє зберегти від 85 до 90% теплового випромінювання, значно скорочуючи енергетичні витрати.

  ? Підкладка під ламінат для теплих підлог

  Ламінат – дуже популярне сьогодні підлогове покриття. Він недорогий і зручний при укладанні. Плануючи установку теплої підлоги, треба передбачити застосування підкладки, яка відгородить ламінат від теплої підлоги і підстави. Якщо не зробити цього, з часом на ділянках підлоги, де є проміжки між ним і основою, обов’язково з’явиться люфт. При ходьбі по таким місцям ламинатное покриття буде стукати і видавати звуки.

  Щоб уникнути цих неприємностей, під ламінат укладають спеціальну підкладку товщиною 2-5 мм. Сьогодні під ламінат випускається спеціалізована підкладка, з підвищеною теплопровідністю. Вона вирішить відразу кілька проблем: стане додатковим утеплювачем, послужить амортизатором між покриттям і основою, вирівняє залишкові перепади підстави, запобігти пошкодженню ламінатних дощок і виникнення скрипу.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Підкладка під ламінат запобіжить пошкодження ламінатних дощок і виникнення скрипу.

  Її встановлюють між системою «тепла підлога» і підлоговим покриттям – ламінатом. Більшість виробників ламінату рекомендують в якості найбільш підходящого матеріалу для підкладки під ламінат рулонний поліетилен. Підкладка під ламінат під теплу підлогу з поліетилену відмінно поєднується з такими лужними будматеріалами як бетон і цемент, вона стійка до впливу хімічних речовин, мікроорганізмів (бактерій, плісняви).

  ? Підкладка для водяної теплої підлоги

  Теплі водяні підлоги дуже популярні серед споживачів завдяки таким перевагам, як економічність і зручність монтажу в будь-якому приміщенні. При облаштуванні водяної теплої підлоги важливим моментом є застосування спеціальної підкладки. З яких матеріалів її виготовляють?

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Рулонна пробка в якості підкладки під тепла підлога

  На водяна тепла підлога підкладка може бути з екструдованого пінополістиролу, з рулонної пробки, изоплата, але найпоширеніший матеріал – спінений полістирол.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Підкладка під теплу підлогу — екструдований пінополістирол

  Підкладка спрямує потік теплого повітря вгору, забезпечуючи ефективну роботу конструкції в цілому. Завдяки високотехнологічному виробництву, пінополістирольна підкладка під водяний тепла підлога придбала ряд позитивних якостей, таких як:

  • теплоізоляція;
  • звукоізоляція;
  • низький рівень вологопоглинання;
  • економічність;
  • легкість;
  • пожежна безпека;
  • простота укладання;
  • екологічність;
  • стійкість до перепадів температури;
  • довговічність (термін служби 100 років).

  Важливо! Наявність на підкладці самоцентруються замків дає можливість легко провести монтаж пінопластових плит, а їх форма — зручно розташувати труби в спеціальних каналах, без використання додаткових кріплень.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Бобишки на поверхні пінопластових плит дозволяють укласти труби без додаткових кріплень.

  ? Особливості укладання підкладки під інфрачервона тепла підлога

  Щоб плівкова тепла підлога функціонував в суворій відповідності з інструкцією, необхідно, щоб усі його елементи були правильно змонтовані.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Тепловіддзеркалюючий підкладку під плівковий підлогу укладають відбиває стороною вгору

  Це стосується в першу чергу підкладка під теплу підлогу:

 • Підкладка під інфрачервоний тепла підлога може бути виконана з листів ДВП, з магнезитової плити. У цьому випадку її стелять безпосередньо на стяжку, яка була попередньо накрита алюмінієвою фольгою.
 • Якщо підкладка під плівкова тепла підлога виготовлена у формі полімерної металізованої плівки, її укладають під плівку з інфрачервоними резисторами відбиває стороною вгору. Даний матеріал екологічний, тонкий, гнучкий і еластичний.
 • Ізоляцію необхідно укласти суцільним масивом по всій площі. З’єднання окремих полотен виконується монтажем встик, шви проклеюються в обов’язковому порядку скотчем чи липкою стрічкою. Це створить додаткову паро – і гідроізоляцію. При необхідності матеріал можна склеювати.

  Підкладка під теплу підлогу, яку вибрати?

  Шви між полотнами підкладки обов’язково проклеюються скотчем

 • У висновку хочеться підкреслити ще раз важливість використання підкладки при створенні сучасної опалювальної системи в своєму будинку. Саме вона дасть можливість скористатися всіма перевагами, якими наділені системи теплих підлог. Грамотно утеплений будинок збереже тепло в собі, а не віддаватиме його в навколишнє середовище.