Підлога — це набагато більше, ніж просто поверхню, з якої кожен з нас стикається щодня. З точки зору професіоналів, підлога — складна конструкція, що складається з чорнової основи, вирівнюючого шару і фінішного покриття. Формування вирівнюючого шару — трудомістка задача, від якості реалізації якої залежить кінцевий результат. І якщо раніше найпоширенішим варіантом створення стяжки вважався «мокрий» спосіб, що має, до речі, чимало мінусів, то сьогодні в ролі вигідною альтернативи виступає підлогу з гвл. Зміст

 • Що таке гвл?
  • Переваги гипсоволоконних листів
  • Технічні параметри
 • Різновиди сухої стяжки з гвл
 • Пристрій підлог з гипсоволокна
  • Деякі особливості монтажу
  • Поради фахівців
  • ? Що таке гвл?

   Гвл (гіпсоволокнисті листи) — обробний матеріал, який виготовляється з армованого гіпсу і распушенной целюлози. Особливості сировини — однорідна структура і висока щільність. Дане поєднання має порівняно з гіпсокартоном і ДВП чимало переваг. За показниками вологостійкості і екологічності гвл немає рівних, саме тому сухі підлоги з гвл застосовуються в сучасному будівництві все частіше.

   Листи гвл для підлоги екологічні і міцні

   Гвл демонструє прекрасні теплозберігаючі та звукоізоляційні характеристики і є найкращою основою та під ковролін, і під ламінат, і під лінолеум. Припустимо монтаж системи «тепла підлога». Через те, що пристрій підлоги з гвл проводиться по «сухому» принципом, ви економите час, сили і гроші.

   ? Переваги гипсоволоконних листів

   Листи гвл для підлоги володіють численними перевагами, які пояснюють підвищений інтерес до цього матеріалу.

   • міцність. Висока концентрація целюлози, яка виступає як надійний сполучний елемент, робить листи міцними і міцними;
   • пожежна безпека. Гіпсоволокно стійко до займання — при впливі вогню страждає лише верхній шар. Однак він не загоряється, а обвуглюється;
   • універсальність. Можна укласти гвл на дерев’яну підлогу або на залізобетонні конструкції, а потім покрити паркетної дошкою, керамогранітом, ламінатом або лінолеумом;

   На гвл можна настелити будь фінішне покриття

   • простота монтажу. Укладання проводиться в мінімальні терміни. До того ж роботи пройдуть без зайвого пилу і бруду;
   • під аркушами легко сховати інженерні комунікації;
   • мала вага полегшує транспортування і укладання;
   • підлоги з гвл не скриплять, не стукають, не прогинаються і здатні витримувати великі навантаження.

   ? Технічні параметри

   Гіпсоволокнисті листи представлені в 2-х варіантах: прості і вологостійкі. Прості оптимальні для внутрішньої обробки приміщень з нормальним рівнем вологості, а вологостійкі стануть вигідним рішенням там, де необхідна гідрофобна прошарок (в кухнях, ванних кімнатах, санвузлах).

   Розміри стандартного листа гвл

   Крім цього існує і інше розмежування. Залежно від розмірів розрізняють стандартні і малоформатні гвл. Перші застосовують не тільки для облаштування підлоги, але і для формування перегородок, вирівнювання стін, створення різноманітних архітектурних елементів. Розміри 1200х1500 мм Другі являють собою 2 листа з пересічними центральними осями, які зміщені у векторних напрямах. Так формується проста замкова система — фальцева. Такі гвл для підлоги розміри мають 1500х500 або 1200х600.

   Розміри малоформатного листа гвл

   Що стосується технічних характеристик, то вони такі:

   • маса — не більше 18 кг;
   • ширина — 50 мм, довжина — 1,5 м, товщина — до 20 мм;
   • корисна площа — 75 кв. м;
   • твердість — від 20 МПа;
   • теплопровідність — до 0,36 Вт/м.

   Транспортувати гвл просто — матеріал пакетувальними і на спеціальних піддонах доставляється до місця призначення. Зберігати листи рекомендується в приміщенні з невисокою вологістю, різати — в горизонтальному положенні на рівній поверхні.

   ? Різновиди сухої стяжки з гвл

   • базовий збірний пів на керамзитовою подушці висотою 2 див. Рекомендується, якщо підстава утеплено і не має значних перепадів по висоті;
   • чорнові підлоги, покриті пінопластом (2-3 см). Оптимальний варіант при наявності нерівностей і необхідності утеплення;
   • збірний пів на полістирольних плитах, покладених на шар керамзиту товщиною в 2 див. Така схема хороша для підлог зі значними перепадами по висоті.

   Схема укладання підлоги з гвл

   Окремо хотілося б зупинитися на збірної стяжки, що включає кілька шарів:

   • паро – і гідроізоляційна прошарку, які поділяють перекриття підлогового «пирога»;

   Це важливо!
   Якщо перекриття із залізобетону, то в ролі прошарку виступає поліетиленова плівка, якщо настилається дерев’яну підлогу, то — пергамін.

   • компенсаційна і шумоізоляційні прокладка. Кромочную стрічку закріплюють шурупами або приклеюють. Випускаються стрічки з різних матеріалів: з базальтової вати, ізолон, пеноплена;
   • вирівнюючий шар;
   • плити гвл, покладені в 2 шари, і стягнуті саморізами.

   ? Пристрій підлог з гипсоволокна

   Робота починається зі стандартною підготовки поверхні. Чорнову підлогу при необхідності ремонтують і шліфують. Якщо основа дерев’яне, то перевіряють надійність кріплення лаг, горизонтальність всіх компонентів конструкції.

   Плити гвл укладають на ретельно підготовлену основу

   Невеликі нерівності можна ліквідувати за допомогою ремонтного розчину, яким заповнюються тріщини і щілини. Для нівелювання западин більше 20 мм застосовують дрібний керамзит. Далі на чорнову підлогу настилають гідроізоляцію. Для бетонної підлоги підійде поліетилен 0,2 мм завтовшки, покладений внапуск, для дерев’яного — паропроникні матеріали (пергамін, парафінований або гофрований папір).

   Пергамін — матеріал для гідроізоляції дерев’яної підлоги

   По контуру підлоги приклеюється ізоляційна стрічка з мінеральної вати або пінополістиролу товщиною в 1 см і шириною 0,1 м.

   Це важливо!
   Ізоляційна стрічка необхідна для виключення спучування і розтріскування аркушів гвл.

   Потім провадиться розкрій гипсоволокна з урахуванням кромочних зазорів і насипається утеплювач. Краще якщо це буде мелкофракционный керамзит, кар’єрний або річковий пісок. Аморфний утеплювач вирівнюється по розмічених за допомогою уровнеметра мітках. Мінімальна товщина засипки — 20 мм.

   Суха підсипка вирівнюється правилом

   Отримані шари утеплюються скловатою або полістеролом, розрізаним на невеликі блоки. Поверх «пирога» монтують плити гвл, при цьому зазор між гипсоволоконными компонентами не повинен перевищувати 1 мм.

   Якщо укладання починається від стіни, розташованої напроти дверей, щоб не травмувати ізоляційну прошарок з плит слід спорудити свого роду «острівці» для переміщення. Монтаж вирівнюючої системи з гвл рекомендується починати від протилежної стіни.

   Після того, як перший шар стяжки покладений листи гвл покриваються дисперсією ПВА або клейкою мастикою. Зверху укладається другий шар сухої стяжки.

   Це важливо!
   Елементи другого шару монтуються перпендикулярно по відношенню до елементів першого.

   Для з’єднання великоформатних аркушів (крім клею) застосовуються саморізи (крок 30 см). Малоформатні листи змащують по периметру клеєм і також скріплюють саморізами, але вже з кроком в 20 див. Зверніть увагу на те, що кріплення, призначений для простого гіпсокартону не підходить, необхідні шурупи з пристроєм для самозенкования і подвійний різьбленням.

   Самонарізи для гипсоволоконних плит

   Турбуватися про великому витраті малоформатного матеріалу не варто, оскільки обрізки, отримані в області сполучень, переносяться на наступний ряд. Укладання гвл на підлогу завершено, залишається лише обробити стики і місця установки саморізів шпаклівкою, видалити залишки виступає кромочной стрічки і гідроізоляції.

   ? Деякі особливості монтажу

   Аркуші підрізають тільки після того, як покладений останній ряд. Іншими словами, — біля стіни, протилежної тій, звідки починалися роботи. Це дозволить домогтися в кожному шарі зміщень 25 см як мінімум, що є головною умовою якісної укладання. В першому шарі ширина між швами не повинна перевищувати 2 мм

   Монтаж другого шару гвл плит

   Подвійні сухі підлоги, склеєні на виробництві, за принципом монтажу нагадують малоформатні плити. За допомогою фальців, на які нанесений клей, відбувається стикування гвл. Фальци, що заходять на стіни, обрізаються, плити стягуються кріпленням.

   ? Поради фахівців

   • розрізати гвл краще на твердій поверхні, використовуючи для цього ножівку або будівельний ніж;
   • при розкрої слід враховувати зазори на крайку ізоляційної стрічки;
   • при необхідності створення фігурних отворів зробіть в плитці проколи і використовуйте круглі фрези;
   • стики листів обробляти грунтовкою обов’язково. Для армування кромок найчастіше застосовують серп’янку (липку стеклотканевую сітку). Шпаклівка наноситься в 2 шари.

   Листи гвл — рівна підлога без зайвих клопотів!

   Підлога з гвл — прекрасна можливість отримати ідеально рівну поверхню, на яку можна без проблем укладати будь фінішний матеріал. Неважливо буде це плитка, паркет або мармолеум — бездоганний результат гарантований, адже плити гвл , без сумніву, впорається з поставленим завданням по облаштуванню чорнової підлоги краще інших матеріалів! Залишається переконатися в цьому на практиці!