Далеко не скрізь є можливість встановити гіпсокартонний стелю на каркас з металевого профілю, а тому для деяких проектів майстра вибирають дерево. Як встановлюється підвісну стелю на дерев’яному каркасі, ми і розповімо сьогодні.

 

На каркас з дерева можна встановлювати не тільки гіпсокартон, але й інші матеріали обробки, які будуть якісно формувати стельову поверхню. Це досить цікавий процес з безліччю індивідуальних нюансів, а тому ми вважаємо, що вивчити його слід більш докладно. Звичайно ж, майстрам, які працюють з профілем трохи простіше, адже основна база даних робіт практично ідентична, а от новачкам слід бути уважніше.

Який матеріал необхідний

Стельовий каркас з гіпсокартону будується з дерева – дерев’яного бруса і спеціальної монтажної рейки, за допомогою якої й робиться обрешітка. Також, монтаж може відбуватися і на сам брус, який закріплений на поверхні стельового перекриття.

Крім дерев’яних матеріалів, знадобляться петлі і підвіси, кріплення і розпірні клини для регулювання монтажу брусків.

Інструмент для установки

З інструментами все дуже просто. По-перше, у вас повинна бути хороша ножівка для нарізки матеріалу, по-друге, дриль і шуруповерт для роботи з закріпленням матеріалів, в-третіх, стандартний інструмент з домашнього набору – молоток, плоскогубці і так далі.

Звичайно, для проведення всіх робіт знадобляться шпателі і монтажний ніж для гіпсу, спеціальна насадка (балерина або коронка) для отворів під освітлення, кисть або валик для грунтовки і фарбування, але це вже дещо інші процеси.

Також рекомендуємо прочитати:Який стелю краще: з гіпсокартону або натяжна
Чи можна кріпити гіпсокартон до сирим рейках
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Дуже важливо заздалегідь визначити всі необхідні матеріали та інструменти для проведення робіт, щоб в майбутньому, нестача чого-небудь не зупинив процес.

Розмітка

Підвісна стеля на дерев’яному каркасі можливо встановити якісно лише у разі планування робіт і коректної розмітці. Це нескладно зробити, головне дотримуватися технологію і загальноприйняті розміри, кроки відступів під час монтажу.

Отже, починати розмітку варто з висоти стелі, а точніше, відстані відступу майбутнього стелі від основного стельового перекриття. Дані розрахунки ви можете провести, відштовхуючись від простору, який необхідно приховати стелею. У цьому просторі може бути, скажімо, вентиляція або декоративне освітлення стелі, а тому варто враховувати розміри систем і устаткування при розрахунках відступу.

Також слід розуміти, що середній відступ від стелі становить 10-12 см, і в цьому випадку можна використовувати тільки брус, якщо відстань збільшується на кілька сантиметрів, обов’язковим буде монтаж підвісної стелі на брус та рейку, якщо відступити від перекриття необхідно більш серйозне відстань, або ви хочете працювати відразу з рейкою або тонким брусом, знадобляться петлі і підвіси.

Після розмітки висоти стелі переходимо до розмітки прокладки підстави. Через кожні 80 см ставимо лінію розмітки, по якій і далі буде закріплений брус. Якщо монтаж буде відбуватися на монтажну рейку, то поперек брусків потрібно буде зробити розмітку під несучі елементи, через кожні 30-60 см, в залежності від вимог до жорсткості і міцності стелі.

Установка

В першу чергу, визначаємося з відстанню від підвісної стелі до основного перекриття, адже, як пам’ятаєте, від цього залежить вигляд монтажу – на брус, брус і рейку, або ж брус, встановлений на підвісах. По лініях розмітки кріпимо брус на куточок або просто кріпимо його до перекриття. Якщо ж установка відбувається на підвіси, встановлюємо їх через кожні 40-50 см по лініях розмітки, і потім виробляємо в них монтаж бруса. Далі, по брусу та готової розмітці під монтажну рейку встановлюємо обрешітку і переходимо до процесу обшивки стелі.

Дерев’яний каркас, ще до початку робіт, необхідно обробити спеціальними захисними засобами. Обробка антисептиками і засобами від вологості і горіння значно збільшать термін служби – дерево не поведе, він не потріскається і не розбухне, комахи не зможуть зіпсувати деревину і так далі.

Обшивка

Існує кілька варіантів обшивки підвісної стелі. Наприклад, ви можете вибрати OSB плиту або ж звичний для нас гіпсокартон. Звичайно, завжди є можливість встановити пластикові панелі або навіть дерев’яну обробку, але сьогодні мова піде саме про гіпсокартон.

Установку слід починати з цілих аркушів гіпсу чи кусків найбільшого розміру. Листи необхідно ставити в шаховому порядку, що значно посилить конструкцію. Обов’язково дотримуйтесь та рекомендаціями фахівців з відстанню між шматками ГКЛ. Всього 5 мм між листами врятують матеріал від можливих проблем в майбутньому, так як будь-яке механічне напруження візьме на себе вже шпаклівка, закладена в шов.

Установка відбувається на саморізи, для чого вам знадобиться шуруповерт, значно прискорює роботу.

Кожен етап установки стелі (і навіть не важливо, каркас якого типу), вимагає від вас дотримання певних вимог. Основним з них вважається постійна перевірка рівнів і ровностей, адже якщо збитися в одному місці, стеля може бути косою, що обов’язково позначиться на якості конструкції і її зовнішньому вигляді.

Оздоблення

Незалежно від каркаса, сама робота з ГКЛ ніяк не змінюється. Спочатку відбувається якісна грунтовка поверхонь і швів, які відразу і прокладаються шпаклівкою. Далі, закладення швів стрічкою і знову шпаклівкою, вирівнювання дефектів стелі і затирка поверхні після висихання матеріалу. Цілком реально, що шпаклювати стелю буде кілька разів, а тому не забувайте про якісний грунті всій поверхні для роботи, який забезпечить хороший контакт матеріалів.

Крім того, обов’язково варто передбачити матеріал декоративного оздоблення, адже шпаклівка під шпалери або фарбу під відрізняється.

Монтаж підвісної стелі на дерев’яний каркас (відео)