Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздобленняБільшість людей, здійснюючи ремонт своєї квартири, досить ґрунтовно підходять до вибору матеріалів для облицювання всіх поверхонь кожної кімнати. Для розробки дизайну теж йде чимало сил і часу. А враховуючи те, що в якості інтер’єрного акценту найчастіше використовують стельову поверхню, то економія коштів, виділених на преображення житла для багатьох стає пріоритетною, правда, не завжди доречною завданням.

Адже на відміну від декорування стін і підлог, яке можна здійснити самостійно для створення дизайнерських стельових конструкцій, що мають кілька рівнів і містять деталі складної геометричної форми, потрібно залучити фахівців. Тому найчастіше скорочення витрат досягається завдяки використанню недорогих матеріалів для облаштування та облицювання простенького і невигадливого стелі в прихожей. Насправді ж ця економія вельми сумнівна, враховуючи квадратуру такого приміщення.

Критерії вибору та специфіка обробки

Передпокій по праву може називатися своєрідною візитною карткою кожного будинку, адже це приміщення є першим куточком квартири, з якими ознайомлюється кожний, хто вперше приходить до вас в гості. Причому небагатьом вдається пройти далі цієї кімнати, так як не завжди виникає така необхідність.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

А адже зустрічають по одягу, тому дизайн передпокою — важливий момент, якому варто приділити не менше часу, ніж облаштування гостинного залу і затишній спальні.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

З урахуванням того, що передпокій часто має невеликі габарити, то в якості головного елемента інтер’єру краще за все обрати стельову поверхню. При цьому існують певні нюанси, правила і критерії, з урахуванням яких з простенької передпокою можна створити предмет захоплення для кожного, хто ступить на поріг вашого будинку.

Також рекомендуємо прочитати:Дизайн стель з гіпсокартону
Які стелі краще: натяжні або з гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Нюанси оформлення стелі в прихожей:

 • Дзеркало або мозаїка. Оптичне збільшення габаритів передпокою є пріоритетним завданням при розробці дизайну цього приміщення. Тому для декорування стелі найчастіше застосовують глянсову світловідбиваючу обробку. Найбільш цікаво виглядає стеля в передпокої виготовлений з гіпсокартону, поверхня якого задекорована скляною мозаїкою або суцільним дзеркальним полотном. У сукупності з правильно встановленим освітленням (у даному випадку найкраще підійдуть настінні бра) і великими дзеркалами на стінах передпокій з похмурою кімнати перетворитися в світле і просторе приміщення. При реалізації такого прийому слід пам’ятати про почуття міри.
 • Освітлення. Навіть найпростіший однорівневий стеля з гіпсокартону пофарбований білою вододисперсійною фарбою буде виглядати досить привабливо, якщо правильно підібрати і розмістити освітлювальні прилади на його поверхні. А при установці гіпсокартонної окантовки навколо натяжна системи в нішу можна закласти неонову або світлодіодне підсвічування, світло якої додасть поверхні чарівний перелив відтінків і візуально зробить вище висоту стін. При виборі вбудовуваних світильників рекомендується звертати свою увагу на дизайн незвичайних освітлювальних приладів. Адже часто саме вони є єдиним художнім елементом стельової декорації.
 • Колірна гамма. Ніколи не варто використовувати в маленькому передпокої темні тони для декорування стельового простору. У цьому приміщенні найкраще дотримуватися класичного варіанту обробки поверхонь кімнати: підлоги – найтемніші, стіни – на пару тонів світліше, а стеля – саме яскраве і світле пляма в інтер’єрі. Більшість передпокоїв кімнат не висвітлюються природними джерелами світла, тому найчастіше вони мають похмурий вигляд. Вирішити це питання можна застосувавши матеріали для декорування стелі і стін пофарбовані у світлі тони. Особливо виграшно виглядають оранжеві та ясно-зелені відтінки. Непоганим варіантом є і класичні бежеві відтінки, а також білий колір.
 • Кесонні конструкції. Досить цікаво виглядають в передпокої кесонні стелі. Подібні конструкції візуально створюють об’ємний ефект. Непоганою альтернативою можуть послужити дворівневі стелі з гіпсокартону, перший ярус яких буде мати вигляд квадратних заглиблень, всередину яких (або по периметру, або точно по центру кожного фрагмента) буде закладена відповідна підсвічування.
 • Висота стелі. Якщо стеля в передпокої дуже низький (менше 2,50 м), то замість установки підвісних стель краще все ж зайнятися реставрацією базової стельової площі одним із класичних способів. Для нерівних стель доведеться нанести шар штукатурки, а потім приступити до нанесення фінішного декоративного матеріалу.
 • Незвичайний стиль. Додати стельової поверхні передпокою нотку модерну дозволять встановлені криволінійні деталі. Для економії висоти приміщення звивисті візерунки з ГКЛ можна приклеїти на гіпсокартонну облицювання завчасно встановленого стельового короби.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Типи лицьової обробки

Стельову поверхню передпокою можна своїми руками облицювати за допомогою різних матеріалів, використовуючи для їх кріплення та нанесення безліч будівельних прийомів. Все це калейдоскопічне різноманітність можна звести до двох великих група, причому кожна з них має основні видові напрямку.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Підвісні стельові системи

Поява подібних видів стель дозволило в значній мірі спростити, а часто і повністю виключити трудомісткі оздоблювальні процеси. В основі подібного споруди є підсистема, деталі якої можуть бути виготовлені як з дерева, так і з металу з антикорозійним напиленням.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Подконструкция має точки кріплення як зі стінами приміщення, так і з поверхнею базової стелі. Отримана основа зашивається облицювальним матеріалом.

Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

Найбільш вагомими перевагами такого типу лицьової обробки стелі, у передпокої є такі особливості:

 • Зниження трудовитрат на реалізацію ремонтних робіт;
 • Швидкість монтажу, який нескладно здійснити своїми руками;
 • Можливість реалізовувати різні по складності і техніці виконання дизайнерські проекти стельових споруд, що встановлюються в передпокої;
 • Можливість швидко і якісно приховати недоліки базової стелі, а також комунікаційні системи, електропроводи та інші неестетичні елементи, які часто присутні на стелі передпокою;
 • Підвісна стеля дозволяє поліпшити теплоізоляцію приміщення і знизити рівень шумопроводности. Для цих цілей в порожнину, що утворилася між підсистемою підвісної конструкції і лицьовий обробкою закладається шар ізоляційного матеріалу;
 • Сучасні підвісні стелі, встановлювані в передпокої, досить прості в обслуговуванні, причому їх експлуатаційний термін може досягати кілька десятків років.
 • Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

  Серед усієї безлічі підвісних стельових систем найбільшою популярністю для встановлення в передпокої користуються:

  • Гіпсокартонні підвісні стелі, що складаються з одного рівня, так і з декількох ярусів. Подібний дизайн стельових систем є сьогодні найбільш поширеним і затребуваним. Пов’язано це не тільки з ціновою доступністю необхідних матеріалів, але і з простотою реалізації монтажних робіт без залучення професійної допомоги. Причому однорівневий стеля з гіпсокартону можна встановити в передпокої виключно своїми руками, навіть без підтримки товариша-напарника.
  • Рейкова підвісна стеля також часто встановлюється в передній кімнаті. Облицювальні рейки мають невелику вагу, тому закріпити їх до конструкції самостійно не складе праці. Металеві панелі мають різні види напилення, що додають їм не тільки декоративний вигляд, але і захищають облицювальний матеріал від корозійних процесів. Найбільшою популярністю користуються рейки з напиленням «під срібло», «під дерево» і «під золото». Але подібні панелі не призначені для створення складних дизайнерських елементів стельової конструкції.
  • Підвісна стеля з пластикових панелей. Ще одним різновидом попереднього виду є підвісні стелі, в якості облицювання яких застосовуються пластикові панелі. Виглядають такі конструкції досить бюджетно і підійдуть хіба що для декорування стельового простору передпокою громадської організації або офісу. Крім того, з часом пластикова стельова облицювання втрачає колір, відновити який вже неможливо.
  • Натяжні стельові системи виглядають досить сучасно. Передпокій з такою стелею буде здаватися більш просторою. Дуже цікаво виглядають підвісні конструкції, полотна яких встановлюється неонове освітлення. Для додання дизайнерської виразності можна встановити полотно з нанесеним візерунком фотопечатным способом, наприклад, із зображенням фрагмента небосхилу, проте своїми руками таку конструкції змонтувати дуже складно.
  • Кессонірованний стелю в передпокої додасть приміщенню більш строгий і представницький вигляд. Подібні конструкції встановлюють люди, які цінують стриманість класики і витонченість аристократизму. Безсумнівно, ця стельова система більше підійде для просторого холу з високим базовим стелею. Найчастіше колір і фактура ячеичного стелі збігаються з облицюванням меблів, розміщеної в приміщенні.

  Усе про натяжні стелі (відео)

  Класичні прийоми обробки лицьової

  Часто для економії коштів, а також при наявності невисоких стін в приміщенні для реставрації стелі в прихожей застосовують традиційні способи обробки лицьової, серед яких найбільш часто використовуються такі, як:

  • Побілка стельового простору своїми руками є найбільш дешевим способом обробки стельової площі в передпокої.
  • Обклеювання шпалерами, також досить часто застосовується для декорування стелі у вищезазначеному приміщенні. Сучасні виробники шпалер пропонують різноманітні типи подібних облицювальних матеріалів, які дозволяють підкреслити загальну інтер’єрну задумку.
  • Покриття базової стелі декоративною штукатуркою є досить трудомістким способом обробки поверхні. Але, тим не менш, він застосовується для обробки стельового простору в передпокоях приватних квартир.
  • Фарбування стелі. Її слід здійснювати при наявності ретельно підготовленої поверхні, в іншому випадку всі огріхи і недоліки попередніх робіт будуть дуже чітко проглядатися на тлі отриманого покриття.

  Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

  Потрібно сказати, що описані вище способи обробки стелі в прихожей слід здійснювати після того, як поверхня буде вирівняна за допомогою штукатурної обробки.

  Підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою: специфіка вибору оздоблення

  Цей процес досить трудомісткий, крім того, без необхідних навичок виконати таку роботу якісно, на належному рівні не вийде, а, отже, доведеться наймати кваліфікованого фахівця.

  Дизайн стель в передпокої (відео)

  Галерея: підвісні стелі з гіпсокартону для передпокою (20 фото)