Як відомо, при монтажі систем теплої підлоги одним з найважливіших етапів є пристрій стяжки. Від її якості буде залежати надалі експлуатаційні характеристики системи в цілому. Звичайна бетонна суміш не підходить для пристрою стяжки під теплу підлогу, так як вона недостатньо міцна і рухлива. Перепади температур, які при експлуатації системи теплої підлоги неминучі, можуть порушити цілісність стяжки і призвести, зрештою, до виходу з ладу всієї обігрівальної системи. Щоб цього не сталося, в бетонний розчин додають пластифікатор для теплої підлоги, поліпшує механічні і теплофізичні характеристики бетонної стяжки.Зміст

 • Для чого потрібен пластифікатор?
 • Властивості пластифікаторів
 • Види пластифікаторів для систем теплих підлог
 • Застосування пластифікаторів для стяжки
 • Висновок
 • ? Для чого потрібен пластифікатор?

  Якість будь-стяжки теплої підлоги можна підвищити простим способом — за рахунок добавки пластифікатора при монтажі. Оскільки стяжка буде постійно то нагріватися, то охолоджуватися, необхідно підстрахуватися, щоб уникнути утворення тріщин.

  Завдяки використанню пластифікатора, розчинність цементу збільшується. Потрапляючи в бетонний розчин, пластифікатор утворює міцне зчеплення з частками мінералів цементу, завдяки чому стяжка стає більш міцною і пластичною. Під час непомітних для нас рухів грунту, стін і всього будинку зусиллям на розрив піддається і стяжка теплої підлоги. Якщо ж вона пластична, то здатна витримати чималі навантаження.

  ? Властивості пластифікаторів

  Пластифікатори, які застосовуються для стяжки при монтажі теплої підлоги, володіють наступними позитивними якостями:

 • При їх додаванні з бетонної суміші виводяться бульбашки повітря, а щільність стяжки зростає. В результаті підвищуються теплоізоляційні властивості суміші при її затвердінні і, як наслідок, зростає ефективність системи обігріву.
 • Значно зростає розчинність бетонної суміші без підвищення співвідношення цементу і води. Витрата води зменшується при цьому приблизно на 15-20%, а міцність стяжки збільшується на всі 30-50%.
 • Заливка стяжки для підлоги з підігрівом набагато спрощується, оскільки при додаванні пластифікатора суміш стає більш пластичною. Розчин заповнює весь простір: система обігріву швидко і надійно обволікається складом.
 • Стяжка, в яку додали пластифікатор, швидше сохне.
 • Пластифікатори не провокують процеси корозії арматури і комунікаціях.
 • Сучасні пластифікатори стяжки для теплої підлоги є абсолютно екологічними продуктами.

  Сучасні пластифікатори стяжки для теплої підлоги — абсолютно екологічні продукти

  Вони не токсичні, їм не властивий неприємний запах. Перераховані вище властивості пластифікаторів здатні залишатися незмінними тривалий час.

  ? Види пластифікаторів для систем теплих підлог

  Всі види пластифікаторів для теплих підлог підвищують міцність цементної стяжки. Але кожен вид володіє ще і набором додаткових функцій – один збільшує пластичність, інший прискорює твердіння, третій дає можливість працювати з складом при мінусовій температурі. Фахівці добавки поділяють на такі види:

  • рідкі пластифікатори;
  • сухі пластифікатори;
  • протиморозні добавки;
  • поліамідні армуючі волокна.

  Слід зазначити, що вартість пластифікуючої добавки залежить від її витрати і якісних характеристик. Прийнято вважати, що на кожен квадратний метр теплої підлоги витрата якісного пластифікатора становить 0.4 – 1л. Існують недорогі марки складів, проте витрата у них набагато більше. Тому, набуваючи більш дешеву добавку при більшій витраті витрати можуть виявитися значно вище.

  ? Застосування пластифікаторів для стяжки

  Пластифікатор вводиться в бетонну суміш одночасно з іншими компонентами – цементом, водою, заповнювачем. Всі інгредієнти перемішують в бетономішалці протягом 1,5 годин, отримуючи в результаті однорідну цементну суспензію.

  Для водяної теплої підлоги застосовують такий вид пластифікатора, який запобіжить утворенню пустот в масі розчину. Так як бетон наливають прямо на труби водяної системи обігріву, дуже важливим якістю стяжки в даному випадку є витримування сильних навантажень і недопущення механічного пошкодження трубопроводу. З цієї причини шар стяжки повинен становити не менше 2,5 див. Пластифікатор допоможе зробити бетонний розчин більш густим і одночасно еластичним.

  Пластифікатор для стяжки водяної теплої підлоги повинен запобігти механічне пошкодження труб

  Для електричного теплого поластяжка виконується із сухих бетонних сумішей. Але проста суміш бетону з піском не буде володіти високою міцністю, тому, щоб підвищити надійність, в неї додають клейкі речовини, що роблять стяжку пластичною.Така стяжка набагато легше укладається, вона міцніша. Підлогове покриття виходить більш рівним і після висихання не піддається деформаціям.

  Стяжка для електричного теплого статі з додаванням пластифікатора більш міцна і еластична

  ? Висновок

  З винаходом пластифікаторів укладання бетонної стяжки виконується набагато швидше і легше. Якщо раніше після заливки підлогу потрібно було обробляти граблями з тонкими голками, щоб вивести бульбашки повітря, то тепер цю операцію виконує сама бетонна суміш, в яку додали пластифікатор. Використання теплої підлоги тепер стало більш безпечним, а його поверхня – більш рівною і гладкою.