Плінтус – це штрих, що завершує оформлення статі, що є важливою деталлю майбутнього інтер’єру. Саме тому основні виробники паркетної дошки і ламінату виробляють фірмові марки плінтусів, ідеально поєднуються з покриттями для підлоги своїх колекцій. Але завжди можна знайти і плінтус універсальний, який підійде до більшості дизайнерських проектів. Плінтус МДФ є недорогим, оптимальним і гарним рішенням для оздоблення підлоги з паркетної дошки і ламінату, а також для завершальної обробки стін, покритих панелями на МДФ-основі.Зміст

 • Структура плінтуса МДФ і його переваги
 • Як підібрати плінтус до підлоги
 • Варіанти кріплення плінтуса з МДФ
 • Плінтуси МДФ під фарбування
 • ? Структура плінтуса МДФ і його переваги

  Основою даного плінтуса є МДФ – дрібно дисперсна фракція. Це словосполучення в точності відображає структуру матеріалу і перегукується з європейської абревіатурою Medium Dispersion Fibreboard. Матеріал дуже схожий на ДСП, але більш чистий з екологічної точки зору: в процесі його виготовлення не використовуються епоксидна смола і фенол – пресування проводиться вакуумним методом.

  На основу з лицьового боку виробу при високій температурі і під тиском приклеюється оздоблювальний шар – просочена барвниками папір. Така технологія виключає відшарування верхнього шару з плином часу. Поверх паперу наноситься меламінове покриття, яке захищає майбутній плінтус від проникнення вологи і утворення стійких забруднень. Меламін витримує також вплив ультрафіолету, тому плінтус не вицвітає навіть при попаданні на нього прямих сонячних променів. Верхній шар захищає покриття від запилення. Ця якість особливо корисно, якщо для обробки підлоги використовувався плінтус МДФ модного білого кольору або інших світлих тонів і на ньому забруднення добре видно. Не можна не відзначити також, що такий плінтус добре миється і не потребує спеціального догляду, при цьому він відноситься до дешевих плінтусів. Його єдиний мінус – зайва крихкість, і, як кажуть виробники — «недостатня здатність опору поверхневих пошкоджень».

  ? Як підібрати плінтус до підлоги

  При виборі плінтуса береться до уваги його колір і форма. Забарвлення плінтусів даного виду можуть бути самими різними – від світлих, неяскравих до імітують натуральний малюнок каменю і дерева.

  Зазвичай колекції плінтусів пропонуються покупцям компаніями – виробниками ламіната на додаток до їх основної продукції, причому вони ідеально поєднуються з декором підлогового покриття.

  Плінтуси від виробників ламінату ідеально поєднуються з декором підлогового покриття

  Це зручно, оскільки не доводиться витрачати час на пошуки підходящої для оздоблення підлогового покриття.

  Іноді, щоб додати кімнаті оригінальність, використовують і контрастні відтінки.

  Контрастний відтінок плінтуса надає кімнаті оригінальність

  Але за правилами дизайну рекомендується, щоб відтінок плінтуса і обрамляемого підлогового покриття збігався, або відрізнявся на один тон. В деяких інтер’єрах колір плінтуса комбінують з відтінком двері. Цікаво виглядає поєднання світлого підлоги з дверима і плінтусом темних відтінків. Якщо встановлений стельовий плінтус, то можна підібрати в тон підлоговий аналог.

  В деяких інтер’єрах колір плінтуса комбінують з відтінком двері

  Виробники випускають також забарвлені вироби, які можна пофарбувати у будь який колір за спеціальній таблиці RAL. Принцип стандарту кольори RAL – поділ кольорів на діапазони і присвоєння індивідуального номера. Спеціальна розкладка сполучуваності допомагає підібрати потрібний відтінок фарби або колір оздоблювального матеріалу. Клієнт тепер не обов’язково показує майстру зразок потрібного відтінку кольору, а лише називає його номер згідно шкалою, щоб фахівець придбав необхідний фарбувальний склад.

  Форма плінтуса МДФ може бути ідеально рівною, прямокутної або фігурної. Вдало підібрана форма дозволить додати інтер’єру завершений вигляд кімнати.

  Увага! Висота плінтуса підбирається по висоті кімнати і дверних прорізів. Якщо кімната має у висоту більше 3 метрів, плінтус, обрамляє підлогу, повинен мати висоту понад 5 див.

  ? Варіанти кріплення плінтуса з МДФ

  До монтажу плінтуса приступають після завершення укладання підлогового покриття. На цьому етапі ремонту важливо подумати, яким способом його кріплення до стіни краще скористатися. Вибираючи метод кріплення підлогового плінтуса, ви визначаєте заздалегідь, як він буде потім демонтуватися при необхідності. Легко зніматися з планок або важче відкріплятися з клею або цвяхів. Але який би метод не був обраний вами, важливо не пошкодити покриття підлоги.

  Найпростіший варіант кріплення плінтусів МДФ – це використання клею або рідких цвяхів. Цей спосіб застосовується для кріплення планок, що не мають кріпильного каналу. Потрібно зауважити, що для даного методу поверхня стін повинна бути максимально рівною. Використовуючи клей або рідкі цвяхи для кріплення плінтуса, необхідно неухильно дотримуватися інструкції до застосування цих нехитрих матеріалів. Клей наноситься на площині плінтуса, які стикаються з поверхнею підлоги і стіни. Потрібно тільки заздалегідь підігнати розміри плінтуса і провести розрахунок всіх параметрів.

  Важливо! Розпилювання плінтуса МДФ під певним кутом здійснюється за допомогою спеціального інструменту, який називається стусло. Це пристосування дає можливість відпиляти ножівкою по дереву фрагмент плінтуса, який потрібен для акуратного оформлення зовнішніх і внутрішніх кутів кімнати.

  Розпилювання плінтуса МДФ під потрібним кутом за допомогою стусла

  Досить часто застосовується кріплення плінтусів МДФ за допомогою саморезов з дюбелями. Даний спосіб передбачає просвердлювання отвору в стіні, в яке вставляється дюбель (щоб забезпечити більшу щільність зчеплення), і вже в нього вкручується саморіз.

  Існує більш зручний спосіб кріплення за допомогою кліпс, засувок і кріпильних рейок,що полегшують процес монтажу.

  Кріплення плінтуса МДФ з допомогою кліпс

  Цей спосіб передбачає наявність на тильній поверхні плінтуса кріпильних каналів. Монтаж плінтуса на спеціальні кліпси проводиться наступним чином:

  • на підготовлену поверхню стіни кріплять пружинні кліпси за допомогою шурупів або саморізів. Відстань між ними – 60 див. Кліпси можуть бути замінені кріпильними рейками;

   Кріплення пружинних кліпс з використанням саморізів

  • впритул до стінки прокладають дроти: їх потрібно приховати за плинтусной планкою;

   Прокладання проводу до стінки

  • далі проводиться монтаж планок на кліпси: плінтус прикладають до поверхні стіни так, щоб кріпильні канали в точності збіглися з виступами на кліпсах або рейках. Легким натисканням конструкція надійно закріплюється на кріпильних елементах. При необхідності планку так само легко можна зняти, а потім швидко поставити на місце.

   Закріплення конструкції на кріпильних елементах

  Щоб встановити плінтус з МДФ на кріплення, необхідно акуратно підігнати і обрізати його.

  Встановлюючи плінтус, потрібно пам’ятати, що при його неправильному монтажі не виключені пошкодження плінтуса або кріплення. Тому потрібно використовувати тільки справні комплектуючі та інструменти. Взагалі кріплення плінтуса – робота досить непроста, вимагає вміння і знання деяких нюансів. Тому тим, хто не дуже добре розбирається в цьому ділі, краще запросити професіоналів.

  ? Плінтуси МДФ під фарбування

  Незважаючи на гладку поверхню плінтуса МДФ, його фарбування можна назвати простою. Володіючи досить великою пористістю, при фарбуванні його ворс піднімається, надаючи йому не дуже акуратний вигляд. Щоб уникнути цього використовується спеціальна грунтовка, і піднявся ворс знімається шліфуванням. Після цього у два шари наноситься вирівнюючий грунт, з проміжною шліфовкою. Лише після його остаточного висихання на поверхню плінтуса наноситься фарбувальний склад, який виконує декоративну і захисну функцію.

  Технологія фарбування плінтуса МДФ має свої особливості

  Підбираючи фарбу по стандарту кольору RAL, що дуже зручно, плінтус можна пофарбувати в колір, що співпадає з основним кольором інтер’єру приміщення, або ж підібрати контрастний, з допомогою якого можна вигідно підкреслити оригінальну форму плінтуса. Для обробки спальні або вітальні можна підібрати «глухі» кольори, тоді як в дитячій підійдуть плінтуси яскравих відтінків, відповідні дизайну приміщення.

  Плінтус МДФ можна пофарбувати в колір, що поєднується з основним кольором в інтер’єрі

  Плінтуси МДФ – екологічні, міцні і довговічні вироби, які допускають багаторазовий монтаж та не змінюють з часом свої геометричні характеристики, не притягують пил, стійкі до забруднення і допускають вологе прибирання. Така підлогова оздоблення – незвичайне і модне рішення в облаштуванні житлового простору.