Навіть самий якісний і дорогий ремонт можна зіпсувати одним незграбним рухом». Не ті фіранки, не та меблі або «стирчать» назовні проводи миттєво «калічать» інтер’єр, перетворюючи його з шикарного в безглуздий. Але якщо портьєри або диван можна швидко замінити, то як же бути з проводами — доведеться руйнувати стіни, щоб їх заховати подалі від очей? Зовсім ні, адже є плінтус з кабель каналом, який легко і невимушено приховає купу електропроводів і кабелів в собі.

Плінтус з кабель каналом — відмінна можливість прибрати всі дроти з очей геть

Зміст

 • Переваги плінтуси з кабель каналом
 • Види плінтусів з кабель каналом
 • Технологія монтажу плінтусів
 • Особливості монтажу пластикових плінтусів на різних типах поверхонь
 • ? Переваги плінтуси з кабель каналом

 • Природно, найголовніше перевага плінтуси з кабель каналом — можливість монтажу прихованої проводки. Буквально ще кілька років тому всі дроти і кабелі доводилося ховати в стінах, витрачаючи на штроблення і подальшу закладення дір величезну кількість часу і сил. Ну а ледачі просто кріпили всі дроти прямо поверх плінтусів за допомогою спеціальних дужок, що виглядало дуже «несимпатично». Пізніше з’явилися пластикові кабель-канали, які хоч і справлялися з проблемою, але теж не додавали в інтер’єр затишку, адже вони розташовувалися прямо на стіні і нехай не дуже, але привертали до себе увагу.Загалом, варіантів впоратися з купою дротів багато, але самий естетичний — звичайно ж, плінтус.
 • Пластиковий плінтус підлоговий з кабель каналом відрізняється високою гнучкістю, що дозволяє його монтувати навіть нерівних стінах і підлогах. А в поєднанні з прогумованими краями він здатний забезпечити ідеальне прилягання до будь-якої поверхні.
 • Пластикові плінтуса дивно невибагливі в експлуатації. Їх легко мити і чистити від забруднень. Вони не вигоряють на сонці і не вимагають періодичного оновлення у вигляді їх фарбування.
 • Ну і остання перевага плінтуси з кабель каналом — його універсальність. Асортимент цих виробів відкриває перед дизайнерами море можливостей, адже випускаються вони практично в будь-якій кольоровій гаммі.
 • ? Види плінтусів з кабель каналом

 • Плінтус з кабель каналом, розташованим по центру.
 • Плінтус із змінною верхньою частиною, по суті і є кабель каналом.
 • Перший вид плінтусів зустрічається частіше, але сам кабель канал в таких виробах досить вузький і не зможе вмістити в себе більше 4-5 проводів, проте можливе їх розміщення та в проміжку, сформованому між стіною і плінтусом. Другий тип менш поширений, але він набагато зручніше в плані розміщення в ньому товстих кабелів і проводів. А ось технологія монтажу обох видів абсолютно однакова.

  ? Технологія монтажу плінтусів

  Монтувати плінтус пластиковий з кабель каналом нескладно, набагато складніше його вибрати в магазині, адже асортимент дійсно величезний. Правда, це стосується тільки кольорової гами, форми і ширини плінтуса, а от з його довжиною можуть виникнути проблеми, адже випускається він у стандартному розмірі — 2,5 метра.

  Починати монтаж плінтуси з кабель каналом необхідно від внутрішнього кута кімнати в напрямку найдовшою стіни. При цьому врахуйте, якщо довжина стіни менше 2,5 метрів, то доведеться провести нехитрі виміри і обрізати плінтус до потрібного розміру. При цьому робити діагональний зріз не потрібно, так як для оздоблення кутів передбачені спеціальні накладки, які легко можна підібрати під колір плінтуса.

  Монтаж плінтуса з кабель каналом не вимагає діагональних спилов

  Проводити обрізку плінтуса потрібно акуратно, намагаючись не пошкодити його краю, адже в іншому випадку буде досить складно встановити накладку. Для цих цілей краще всього підійде ножівка з дрібним зубом.

  Наступний крок — просвердлювання отворів у стінах. Для цього потрібно заміряти відстань від нижнього краю плінтуса до середини кабель каналу (зазвичай 1-3 см), а потім це ж відміряти відстань від поверхні підлоги. Буде краще, якщо ви за допомогою маркера або олівця нанесете лінію, яка стане орієнтиром. Однак врахуйте, що і на підлозі, і на стінах можливі нерівності, які пізніше «вилізуть» в вигляді щілин між плінтусом і поверхнями стін і підлоги. Тому в місцях вибоїн найкраще зробити додаткові заміри і підсилити ці ділянки за допомогою зайвого дюбеля або саморізи.

  Отвори в стінах рекомендується проробляти на відстані 50-60 см один від одного (можна і частіше, якщо цього вимагають стіни або підлогу). Якщо стіни бетонні, то отвори відразу ж можна вставляти дюбелі діаметром 5-6 мм.

  Покрокова фото інструкція з монтажу плінтуси з кабель каналом

  Коли робота зі стінами закінчена, можна переходити до розмітки плінтуса. Для цього потрібно від’єднати від нього декоративну смужку, закриває кабель канал, і намітити місце першого отвору, виходячи з розмітки стін. Отвори в плінтусі можна робити звичайним шилом чи тонкої викруткою.

  Тепер можна прокласти ті дроти, які вам у найближчі роки не знадобляться: антенний кабель, інтернет-кабель та ін. Їх можна укласти за плінтусом, залишивши місце в кабель каналі для інших проводів.

  Далі виробляється установка плінтусів з кабель каналом допомогою шуруповерта або звичайної викрутки і монтаж куточків. Після того, як всі елементи закріплені на стінах, можна укладати дроти і кабелі. Останній крок — закрити кабель канал декоративною смужкою.

  Види накладок для плінтусів і їх застосування

  ? Особливості монтажу пластикових плінтусів на різних типах поверхонь

  Для стін з інших матеріалів, наприклад для стін з гіпсокартону, передбачені спеціальні кріплення, які значно полегшують установку плінтусів. Крім цього, можна взагалі уникнути викруток і шурупувертов, якщо просто приклеїти плінтуса на рідкі цвяхи. Правда, якщо ви вирішите скористатися цим методом монтажу, то ваші стіни повинні бути ідеально рівними, так як при наявності вибоїн і інших дефектів плінтус може не приклеїтися або ж приклеїтися з нерівностями і щілинами.

  На дерев’яні поверхні плінтус рекомендують все ж не приклеювати, а закріплювати на саморізи.

  Якщо ж у вас виникне потреба прокласти ще один або кілька кабелів вже після того, як плінтус був встановлений, то просто зніміть декоративну кришку кабель каналу і покладіть в нього всі дроти.

  Пластикові плінтуси з кабель каналом — відмінна альтернатива традиційним шпонованим і дерев’яних плінтусів. Та нехай вони виглядають дещо штучно, зате зручність, що вони привнесуть у ваше життя, неоціненно.