Нарешті-то нескінченний ремонт підходить до свого завершення. Залишилося тільки вибрати підлогове покриття, укласти його, розставити меблі, аксесуари і можна радіти життя в новій, затишній квартирі. Але все не так просто, адже після біганини по магазинах у пошуках підходящих шпалер, фарби і шпаклівки, сил на те, щоб розібратися, що краще керамограніт або плитка, вже практично не залишилося. Давайте шукати істину разом.

Керамограніт або плитка, а може бути плитка під керамограніт?

Зміст

 • Переваги та недоліки керамічної плитки
 • Керамограніт і його характеристики
 • Що ж краще вибрати?
 • ? Переваги і недоліки керамічної плитки

  Безперечно, керамічна плитка — найбільш популярне підлогове покриття в Росії. Зумовлено це, насамперед, її довговічністю і міцністю. Ні лінолеум, ні паркет, ні ламінат не можуть похвалитися такими технічними характеристиками. А вже асортимент, представлений у магазинах, не дає ні найменшого шансу покупцеві піти додому з порожніми руками. Але що ще позитивного, крім краси і багатства вибору, притаманне керамічній плитці?

  Керамічна плитка — різноманіття кольорів, фактур, дизайнів

 • Як вже говорилося, міцність. Саме цей параметр відіграє одну з найважливіших ролей при виборі підлогового покриття і якщо плитка правильно укладена, якщо при її монтажі не були допущені помилки, то межа її міцності може досягати 30 тис. тонн на кв. м.
 • Жорсткість. Керамічна плитка навіть при максимальних навантаженнях на розрив не гнеться і не деформується. Чим товще виріб, тим вище твердість.
 • Гігієнічність. Доглядати за плиткою просто і легко, адже вона має дуже низький коефіцієнт поглинання. Плями, бруд і пил їй не страшні, та й хімічні атаки з боку домочадців теж — масло, бензин, помада, фломастери, взуттєвий крем — все це видаляється звичайною водою, причому безслідно.
 • Вогнестійкість і вогнетривкість. В процесі виготовлення керамічну плитку обпалюють при високій температурі, а деякі її види піддаються даного процесу не один раз. Саме тому такі вироби взагалі не горять, а при нагріванні не виділяє отруйних речовин, небезпечних для людини.
 • Стійкість до вологи і пари, що дозволяє використовувати кераміку в ванній кімнаті, туалеті, на кухні.
 • Є і один негативний момент: керамічна плитка з часом може вигоріти, а малюнок на її поверхні може частково стертися.

  Плитка керамічна плитка — широкі можливості для польоту фантазії

  ? Керамограніт і його характеристики

  Багато хто вважає, що прикрасивши підлогу у своїй квартирі керамогранітом, можна назавжди забути про такі речі, як стійкість до механічних впливів, міцність і зносостійкість. Нібито керамограніт винесе все. Але ця думка трохи помилково. Справа в тому, що більшість виробників використовують при виготовленні своєї продукції глазур. Особливо це стосується виробів з яскравими малюнками на поверхні. У цьому випадку міцність плитки і її зносостійкість визначаються не властивостями самого керамограніта, а властивостями глазурованого шару, які зазвичай набагато гірше. Така плитка також як і кераміка схильна до стирання, сколів та вигоряння.

  Глазурований керамограніт — природна краса в оболонці

  Набагато більш міцне покриття можна отримати, використовуючи полномассивный керамограніт, однак такі вироби мають одну, хоча і не дуже істотний недолік — невеликий вибір декоративних рішень.

  Переваги керамограніта:

 • Постійність та глибина кольору по всьому об’єму плитки, що особливо важливо в умовах кухні та ванної, адже мити підлога в цих приміщеннях доводиться мало не щодня, а значить, висока ймовірність швидкого стирання поверхні.
 • Висока міцність і твердість, які досягаються за рахунок особливої технології пресування і випалення.
 • Зносостійкість.
 • Морозостійкість.
 • Низький коефіцієнт водопоглинання.
 • Екологічність.
 • Недоліки:

 • Крихкість при транспортуванні, що в принципі притаманне і керамічній плитці.
 • Складність у різання й обробки.
 • Керамограніт — міцне, надійне і дуже красиве покриття

  ? Що ж краще вибрати?

  Керамограніт обов’язковий до використання в тих приміщеннях, в яких температура може опускатися нижче нуля і можливий вплив опадів. До таких приміщень належать веранди, тераси, відкриті балкони, лоджії. Покриття в цьому випадку має не тільки витримати злива чи град, але і зимовий холод. Керамічна плитка тут не доречна — вона не здатна протистояти примхам погоди.

  А ось в передпокою або на кухні керамограніт зовсім не обов’язковий, адже в цьому приміщенні немає таких екстремальних умов, як на вулиці — керамічна плитка ж, навпаки, буде тут як не можна до речі — красива, міцна, надійна.

  Полномассивный керамограніт рекомендований фахівцями для укладання в приміщеннях з високою прохідністю. Офіси великих компаній, магазини, торгові центри, салони краси — ось основна сфера застосування керамогранітної плитки. Як бачите, квартир у цьому списку немає.

  Керамічна плитка завдяки своїм характеристикам зносостійкості і міцності, достатні для тривалої експлуатації в умовах квартири або заміського будинку, цілком актуальна і може скласти здорову конкуренцію керамограніту. Однак, і тут є кілька тонкощів. Наприклад, кераміку з глянцевою поверхнею не рекомендують використовувати у ванних і передпокоїв, так як частинки піску і землі, принесені з вулиці, можуть легко подряпати блискучу площину. Найбільш доречна в цих приміщеннях плитка з матовою, злегка шорсткою поверхнею — ризик зіпсувати покриття мінімальний, так і впасти на такій підлозі практично неможливо.

  Але є ще один нюанс — боязнь зашкодити керамічну плитку падіння важкого предмета. Багато росіян, які мали «щастя» жити в СРСР, пам’ятають, якою була підлогова плитка в ті часи. По-перше, її було не дістати, а по-друге, вона мала низькі показники міцності, настільки низькі, що падіння граненого склянки могло розколоти покриття на дрібні шматочки. Цей страх досі сидить в глибинах підсвідомості багатьох росіян. Однак, він абсолютно нічим не обґрунтований, адже сучасні технології й матеріали, використовувані при виробництві керамічної плитки, у багато разів перевершують ті, що застосовували раніше.

  Звичайно, маючи на меті розколоти покриття, ви це зробите, але якщо плитка правильно укладена, то ймовірність «позитивного» результату прагне до нуля. А ось якщо монтажем займався дилетант, який під час роботи думав тільки про те, як би швидше втекти, то навіть сама міцна і надійна плитка може не витримати випадкового удару. Тому довіряйте укладання плитки професіоналам — тільки вони знають всі тонкощі і нюанси процесу, а значить, покриття прослужить довго.

  Що ж маємо в підсумку? Підсумок не однозначний: і плитка, керамограніт володіють високими характеристиками міцності, стійкості і жорсткості. Керамограніт — відмінний варіант для холодних, неопалюваних приміщень. Плитка — відповідне покриття для кухні, ванній, передпокої. Однак, керамограніт цілком може замінити собою керамічну плитку, в той час як остання не в змозі змагатися з погодними аномаліями. У будь-якому випадку, вибір тільки за вами.