Будівництво каркасних будинків користується популярністю в багатьох країнах. Про нього відомо більше 200 років. Перші конструкції будинків були каркасно-рамкові. Але з розвитком технологій з’явилася можливість зведення каркасно-щитових конструкцій. Тут використовують готові щити. Їх збирають в одному місці і доставляють на будівельний ділянку. Ці два типи будинків і є зараз найбільш поширеним.

Різновиди каркасно-рамкової будівництва

Зміст статті

 • 1 Різновиди каркасно-рамкової будівництва
 • 2 Переваги каркасно-щитових будинків
 • 3 Переваги каркасних будинків
 • 4 Найпоширеніші помилки при будівництві каркасних будинків
 • 5 Особливості будівництва
 • 6 Недоліки каркасних будинків
 • 7 Недоліки каркасно-щитових будинків
 • 8 Відео

Різновиди каркасно-рамкової будівництва

Існують такі різновиди в каркасно-рамковій будівництві:

 • Канадські;
 • Фінські;
 • Фахверкові.
 • Біля будинків, зведених за першою технологією, несучі конструкції закриті. Тому каркас буде захищений від впливу з природним середовищем. І буде можливість замінити обшивку повністю або частково. Найчастіше доводиться замінювати нижні дошки, які знаходяться біля землі.

  Більш довговічними, пожежобезпечними вважаються будинки, побудовані за цією технологією. Це стає можливим завдяки використанню спеціальних засобів і антисептиків, що захищають матеріал від пошкодження і спалаху.

  Для будинків, які зводяться по другій технології, використовують щитові блоки. З’єднуються вони шиповым способом і монтуються на каркас. Щити з деревини також перш піддаються обробці. Ці конструкції володіють високими сейсмічними властивостями і вони вітростійкі.

  Фахверкові будинки зводять за німецькою технологією. Відмінною рисою цієї технології є те, що брус каркаса не закривають обшивкою. Такі будинки мають багато переваг, але суттєвим недоліком є те, що каркас контактує з зовнішнім середовищем. І його доведеться періодично фарбувати або обробляти, щоб він не прийшов в непридатність.

  Якщо ви хочете детальніше прочитати про кожен тип будинків, то подивитеся форуми. Зазвичай там багато обговорень і відгуки про будинках, крім цього є думки експертів.

  Переваги каркасно-щитових будинків

  Серед основних переваг щитових будинків можна виділити:

  • Будинок будується дуже швидко, так як технологія використовується схожа на панельне житлове будівництво;
  • Вартість доступна;
  • Для дому не потрібен важкий, повноцінний монолітний фундамент, підійде і мелкозаглубленний;
  • Пожежобезпечні;
  • Хороша теплоізоляція;
  • Цілорічне зведення.

  Переваги каркасних будинків

  • Довговічність. Але для цього необхідно використовувати для спорудження якісний матеріал і згодом виправляти пошкодження;
  • Екологічність;
  • Зводяться швидко і вартість їх доступна;
  • Мінімальна Усадка, тому можна відразу робити обробку, коли закінчені основні роботи;
  • Мають невелику вагу, тому навантаження на фундаментснижена;
  • Можна приховати прокладені комунікації.

  Поширені помилки при будівництві каркасних будинків

  Поширені помилки при будівництві каркасних будинків

  При будівництві каркасних будинків допускаються кілька поширених помилок. Познайомившись з ними, ви напевно зможе їх уникнути.

  Першою помилкою є те, що можуть використовувати деревину недостатньо просушену. Згодом це призведе до того, що дерево деформується, коли просохне. А це може призвести до того, що будинок перекосить, і вивернутися деякі саморізи і цвяхи. Пошкодиться не тільки будову, але також оздоблювальні матеріали з утеплювачем.

  Щоб деревина добре просохла їй знадобиться кілька днів, тут поспішати не можна. Ці вимоги необхідно дотримуватися, щоб дошки і брус не вигиналися і не лопалися. Після сушіння деревину відразу потрібно обробити захисними засобами від вогню і гризунів.

  Основа цих будинків – це каркас. Якщо він зроблений якісно, будинок або прибудова до будинку буде міцним. Тому не можна обійти увагою вертикальні стійки, які схильні до бічних навантажень. Посилити їх можна діагональними зв’язками. Роблять це або з використанням розпірок, або обшиваючи будинок OSB-плитами або фанерою, або набивши дерев’яну обрешітку. Дошки для обрешітки закріплюють під кутом, з проміжком 5-7 див.

  Обшивку з фанери або OSB використовують найчастіше. Їх товщина повинна бути 10 мм не менше. Плити на каркасі потрібно якісно закріпити за допомогою саморезов не менше 4 див.

  Якщо біля фундаменту відсутня гідроізоляція, згодом із-за впливу ґрунтових вод він почне гнити. І через кілька років його потрібно буде замінювати. А зробити це не тільки складно, але і дорого.

  Щоб цього не сталося брус нижньої обв’язки необхідно захистити від фундаменту з допомогою шару гідроізоляції.

  Каркасний будинок

  Ще однією помилкою є відсутність гідро – і пароізоляції. Це негативно відіб’ється на утеплення. Волога при попаданні в утеплювач викличе деформацію, і він не зможе виконувати свої функції. Також це призведе до того, що в ньому заведуться комахи.

  До проблем може призвести недотримання кроку, коли монтуються вертикальні стійки. Крок повинен відповідати ширині плити утеплювача. Якщо його ширина — 0,6 м, то і крок між стояками має бути 59-60 див.

  Якщо погано закріплені вертикальні стійки, це також може привести до проблем.

  Для кріплення крім саморізів використовуйте додатково і кілька цвяхів. Їх забивають під кутом з двох сторін. Всі стики повинні бути якісно закріплені.

  Особливості будівництва

  Особливості будівництва

  Також при будівництві будинків з дерева потрібно враховувати свої особливості. Це відноситься і до електропроводки. Проводку в них роблять найчастіше відкритим способом.

  При такому способі знадобиться жорсткий кабель, який поміщають у подвійну або ж в потрійну ізоляцію з вогнетривкого матеріалу. Кріплять кабель спеціальними скобами. Для проведення із звичайною ізоляцією, під кабель необхідно покласти азбестову або металеву вогнетривку прокладку, Вона повинна виступати з двох сторін на 10 мм.

  Ще проводку роблять в гофрованій трубі, як на фото нижче. Технологія тут схожа з технологією відкритої проводки, але кабель укладають у гофротруби з жаростійкого матеріалу зроблений у відповідності з необхідними нормами. Кріпиться вона за допомогою кліпс. У таку трубку можна укладати два кабелі або більше. Виглядати така проводка буде акуратніше, ніж відкрита. Недоліком цього методу є те, що з перетяжкою кабелю виникнуть в майбутньому складності. Але зате цей спосіб вважається більш безпечним, збільшуючи захист проводки від різних пошкоджень. При цьому способі також можливо використовувати жорсткі труби з пластику.

  Прихована електропроводка в гофрованій трубі

  Інший спосіб проводки може бути зроблений за допомогою електротехнічних коробів. На сучасному ринку вони є різних кольорів і розмірів, тому нескладно буде вибрати ті, що підійдуть найкраще до інтер’єру. Також при такому способі у вас з’явиться можливість зміни конфігурації прокладки проводки і буде можливість додаткового розміщення розеток і вимикачів.

  Але для виконання цього способу проводки не обійтися без деяких навичок і якісних інструменту. А ось прокладку в кабель-канали можна робити тільки коли деревина повністю висохла. Інакше дерево може пожолобитися і короб деформується. Цей спосіб вважається найбільш оптимальним, але він є і найдорожчим.

  Є ще один варіант прокладки електропроводки – це прихований. Він досить небезпечний для таких типів будинків. Тому його можна виконувати в металевих трубах. Це є обов’язковою вимогою для такого способу. І всередині труба перед використанням повинна бути оброблена, наприклад, оцинкований або забарвлений. Труби укладаються під певним ухилом, щоб міг стікати конденсат.

  Можна використовувати металеву трубу, а гофровану. В такому випадку зменшаться витрати, і також зменшиться пожаробезопасность будівлі.

  Недоліки каркасних будинків

  Недоліки каркасних будинків

  Незважаючи на те, що у каркасних будинків багато переваг, є і свої недоліки.

  Серед недоліків каркасних будинків варто відзначити:

  • Пожежна безпека. Значно зменшити ризик дозволить використання спеціальних просочень, виконана по технології проводка, правильний монтаж опалювальних приладів;
  • Якщо ви захочете повісити на стіну щось важке, її доведеться посилити, або забивати цвях в місці, де знаходиться балка;
  • Звукоізоляція в них значно поступається цегляним будинкам;
  • Якщо будинок проникнуть гризуни з ними буде складно впоратися.

  Недоліки каркасно-щитових будинків

  Недоліки каркасно-щитових будинків

  У щитових будинків також є свої недоліки:

  • Перепланування неможлива;
  • Висота будівлі не більше 2-х поверхів;
  • Готові щити можуть бути з неякісною ізоляцією і утеплювачем;
  • У них відсутня ударна звукоізоляція;
  • В утеплювачі можуть завестися гризуни.

  Відео

  Подивіться відео про будівництво своїми руками каркасно-щитового будинку за 30 днів.