Покрокова інструкція: як зашити вікно гіпсокартоном самостійно

Покрокова інструкція: як зашити вікно гіпсокартоном самостійноУстановка нових вікон в квартирі вимагає певної уваги, але не менш серйозно слід віднестися і до укосів на вікнах, адже саме вони захищають якість зробленого процесу і облагороджують віконний отвір. Як зробити укоси для вікон з ГКЛ своїми руками – підкажуть фахівці.

Регіон

Оздоблення вікон гіпсокартоном своїми руками значно заощадить сімейний бюджет і утеплить житлове приміщення.

Якщо ви обзавелися новим вікном, так як старе не виконувало своїх основних функцій через ветхість, потрібно як можна швидше обробити стіну.

Виконати укоси потрібно встигнути до настання холодів, так як не завжди вікно може бути поставлено якісно і навколо конструкції можуть утворюватися містки холоду.

Для того щоб обшити стіну своїми руками навколо вікна гіпсокартоном, необхідно лише вміти монтувати каркас, мати навички в різанні матеріалу та знати роботу зі шпаклеваными сумішами.

Правильна послідовність робіт

Всі ми згадуємо про укосах вже в той момент, коли вікна встановлені, а навколо них досить негарне видовище – із швів стирчить піна, в отворі залишилася облущенная фарба, подекуди цвяхи з стін і дрантя (залишки утеплення і моментів встановлення старих вікон) і так далі. Все це дуже неприємно, і все це нам необхідно буде прибрати перед установкою.

Також рекомендуємо прочитати:Як обшити стіни гіпсокартоном своїми руками
Оздоблення балкона гіпсокартоном
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Але найголовнішим моментом є те, що прибрати все необхідно не тільки до установки укосів, але і обов’язково до встановлення самих вікон.

Коли пластикові вікна з класним склопакетом або ж елітні дерев’яні вікна вже встановлені, махати коло них молотком, шпателем або іншим інструментом вже не дуже правильно, адже можна в мить розбити той виріб, яке обійшлося вам в кругленьку суму, ну або покалічити його до невпізнання.

Обробка віконних укосів своїми руками включає в себе обов’язковий етап – етап підготовки отвору для монтажу наступної конструкції. Цей етап ігнорувати не бажано, так як він багато в чому спрощує всі наступні роботи.

Отже, сама підготовка. Коли старе вікно демонтовано з отвору, обов’язково приберіть скла і раму, адже вони нам більше не потрібні і будуть тільки створювати перешкоди подальшій роботі. Тепер перед нами порожній віконний отвір, обшарпаний, побитий часом і багатьма шарами спроб декоративно його прикрасити. Збиваємо фарбу, витягаємо з стіни цвяхи, здираємо каучукові наповнювачі зі стін і старе ганчір’я – матеріали, якими раніше так любили герметизувати вікна (а потім ми думаємо, звідки в приміщенні зловісні мікроорганізми). Загалом, у результаті ми повинні отримати чистенький віконний отвір, в який встановимо пластикове або дерев’яне вікно, і приступимо до обробки укосів гіпсокартоном.

Покрокова інструкція: як зашити вікно гіпсокартоном самостійно

Способи монтажу

Обробка укосів ГКЛ своїми руками включає в себе монтаж вирізаних за розміром гіпсокартонних листів у віконний отвір. Існує два основних способи кріплення ГКЛ листів до поверхні – безкаркасний і включає в себе пристрій обрешітки. Вибір певного методу буде залежати від декількох факторів, основним з яких є результат вылома старого вікна, який впливає на сам отвір.

В першу чергу, давайте з’ясуємо, як саме ми будемо встановлювати гіпсокартонні укоси. Бути може, на клей, а цілком реально, що і на каркас, адже можна досить ефектно обробити вікно, створивши навколо нього якісь конструкції і форми. Ми розглянемо більш практичний і зручний варіант, який під силу буде використовувати кожній людині, а не тільки профі, який і так прекрасно розуміє, як зробити укоси для вікон з ГКЛ.

Монтаж на клей

Монтаж можна здійснити тільки на клей, без зайвих елементів, але це тільки в тому випадку, якщо стіни рівні, а працює з ними профі. Установка укосів на клей дасть можливість трохи заощадити на спеціальних планках, але може збільшити витрати на клей. Крім того, тут доведеться постійно працювати з рівнем, що дуже незручно.

Правильний монтаж – на планку і клей

Щоб знизити тимчасові витрати і втрати нервових клітин, вам необхідно буде лише один раз попрацювати з рулеткою і рівнем, закласти потрібні розміри в порізку матеріалів і розмітку віконного отвору, далі ж, дані інструменти не знадобляться.

Зробивши розмітку, на металопластиковий профіль або дерев’яну раму вікна акуратно встановлюється спеціальна L-образна планка, яка буде фіксувати гіпсокартон зі бік склопакету. Вона фіксує і направляє готову панель ГКЛ, стає візуальним і фізичним рівнем для неї. З іншого ж боку, де готова панель для зашиття укосу буде прилягати до стіни, у нас буде наступне – закладка клею спочатку, далі вирівнювання і притискання до стіни на кілька дюбелів, закладення кута (стику отвору і гіпсокартонної панелі) перфоуглом – спеціальним елементом для вирівнювання кутів.

Отже, розуміючи процес та його етапи, можна приступати. В послідовність у нас закладена встановлення планок, установка панелі ГКЛ, її приклеювання та фіксація (фіксація необхідна для того, щоб планка не «поїхала» по клейовому складу, а залишилася в тому положенні, яке нам необхідно. Тим більше, що внутрішній тиск та зміна рівня установки панелі ГКЛ може створити і утеплювач, який часто закладається в укоси). В загальному, так і вчинимо, але перед подальшою обробкою, яка необхідна після установки гіпсокартонних укосів на вікна, потрібно буде дати підсохнути нашої конструкції, а точніше, клейового складу всередині неї.

Покрокова інструкція: як зашити вікно гіпсокартоном самостійно

Оздоблення

Тут немає нічого складного, тим більше що ми вже кілька разів докладно розглядали подібний процес. Вам необхідно буде покласти грунт на матеріал, дати йому просохнути, встановити перфоуглы, добре прошпаклювати укоси і вивести кути, як внутрішні, так і зовнішні.

Коли шпаклівка підсохне, її потрібно буде затерти до ідеально рівної поверхні і нанести декоративну обробку, найчастіше, це просто біла або світла фарба, яка доповнює вікно в будь-якому приміщенні.

Будь ласка, не забувайте використовувати спеціальні вимірювальні прилади, перевіряйте себе і зняті розміри кілька разів, обов’язково регулюйте роботу рівнем, щоб вам не довелося починати все заново вже після того, як процес був завершений.

Вам залишилося врахувати тільки єдине правило: постарайтеся оформити укоси, як можна швидше. Нове вікно не дуже поєднується з обдертим віконним прорізом, крім цього, якщо не зашити стіну біля вікон вчасно – відсутні укоси будуть відмінними містками холоду в холодну пору року.

Як зробити укоси з гіпсокартону на вікнах (відео)