Зміст

 • Як можна використовувати полікарбонат?
 • Огородження, що розмежовують ділянки
 • Створення на ділянці окремих зон
 • Будуємо паркан з полікарбонату
 • Облаштування воріт

Для огородження земельних ділянок найчастіше використовують камінь, метал, дерево або матеріали на їх основі. Порівняно нове рішення для облаштування воріт і огорож – полікарбонат.

Ворота з полікарбонатом

Застосування полікарбонату для зведення воріт, заборів і огорож можна назвати справжнім викликом чинним стереотипам.

На думку багатьох, головне призначення парканів – захистити господарів ділянки від непроханих гостей. Естетична сторона не згадується взагалі.

А що, якщо поєднати, здавалося б, непоєднуване? Монументальність з витонченістю, неприступність з нестандартністю і красою. Прикладом подібного руйнування стереотипів є застосування полікарбонату.

Як можна використовувати полікарбонат?

Багато асоціюють полімери з навісами або теплицями. Паркани, виготовлені з полікарбонату – багато хто навіть не уявляють, як це може бути. А властивості цього матеріалу дозволяють вільно застосовувати його для будівництва воріт, парканів та огорож.

Що являє собою полікарбонат? Це особливий вид полімерного пластику. Розрізняють такі його види.

 • Стільниковий – фактура його нагадує комірки стільників. Клітинки розрізняються за формою (залежно від цього, листи відрізняються за характеристиками).
 • Монолітний. Нагадує по своїй текстурі органічне скло (хімічний склад у них абсолютно різний). Його товщина – від 2 до 5 мм.

Які ж властивості полікарбонату важливі, щоб будувати паркани і навіси з цього матеріалу?

 • Полімер відмінно пропускає світло. Монолітний полікарбонат за цією характеристикою не поступається навіть скла. Для сотового полікарбонату цей показник трохи нижче.
 • Мала маса (лист сотового полімеру розмірами 12 м х 2,1 м важить близько 10 кг).
 • Листи стільникового полікарбонату завдяки особливій текстурі є прекрасним шумовим ізолятором.
 • Простота в монтажі, у догляді і експлуатації.
 • Висока міцність. Тут треба зробити деякі застереження. Дуже міцний монолітний полікарбонат. Стільниковий його різновид, при всіх наявних перевагах, значно поступається по міцності багатьом матеріалам.
 • Доступна ціна (за вартістю полімерний лист можна порівняти з профільним листом).

Мабуть, єдиний недолік полікарбонату – його невелика ударостійкість. Не можна зводити паркани з такого матеріалу в місцях, де мають місце випадки вандалізму.

У той же час, поєднання полімеру з іншими матеріалами виглядає дійсно приголомшливо. Наприклад, дуже добре виглядає поєднання кованих воріт і полікарбонату (кування робить конструкцію міцною; полімер обмежує оглядовість території).

Розглянемо більш докладно, як і де можна використовувати полікарбонат (є випадки, коли це – чи не єдиний варіант).

Різні види полікарбонату

Огородження, що розмежовують ділянки

Зрозуміло, два різні ділянки повинні бути розділені між собою. Якщо сусід – неприємний тип, кращий варіант – відокремитися від нього високим міцним парканом. А якщо ви підтримуєте хороші відносини? Застосування будь-якого з традиційних матеріалів проблеми не вирішить: все одно вийде суцільна загородка.

Зовсім відмовитися від спорудження паркану – теж не варіант. Все-таки у кожного з вас своя ділянка. Паркани із стільникового полікарбонату дозволяють вирішити відразу кілька завдань.

По-перше, ми все-таки розмежували дві ділянки.

По-друге, стільниковий фактура матеріалу обмежує можливість подивитися, що ж робиться у сусіда на ділянці.

І, по-третє, така огорожа майже не дає тіні (для рослин, які ми плекаємо на дачах, це просто чудово).

Використання такого нестандартного матеріалу дозволить вирішити деякі питання ландшафтного дизайну. Використання відтінків зеленого кольору дозволить такого огорожі бути майже непомітним на тлі буйної дачної зелені. А можна, навпаки, створити яскравий колірний контраст.

Створення на ділянці окремих зон

Найяскравіший приклад – облаштування дитячого майданчика на ділянці. Використовуючи полікарбонат для влаштування огородження, ми створюємо ефект особистого простору для дитини. У той же час, завдяки прозорості монолітного полікарбонату, діти постійно знаходяться під наглядом дорослих.

Відмінно виглядають навіси для автомобіля. Навіси з полікарбонату можуть бути як прямий, так і аркової форми. Бажано витримати навіси в тому ж стилі, що і решта конструкції (ворота, паркан тощо).

Будуємо паркан з полікарбонату

Для чого використовується полікарбонат, — більш або менш ясно. З’ясуємо кілька нюансів роботи з цим незвичайним матеріалом.

Паркани краще всього будувати із стільникового полікарбонату. За ціною він набагато доступніше, ніж монолітний варіант. Виняток становлять ситуації, коли потрібно отримати прозору конструкцію. Розрізати аркуші можна за допомогою ножиць, ножа, болгарки або електричного лобзика.

Товщина листів повинна складати від 10 мм. З листів товщиною від 8 до 10 мм виготовляють навіси та перекриття. У такому разі, за міцність споруди можна не турбуватися.

Який колір полікарбонату вибрати – вирішувати вам. Кольорові листи коштують трохи дорожче (приблизно на 5%).

Будівництво паркану починається з установки опорних стовпів. Глибина ям під стовпи – близько 80 див. Проводиться підсипка стовпів щебенем (з обов’язковим контролем вертикальності їх установки). Бажано залити бетоном стовпи (або хоча б гарненько утрамбувати землю).

Відстань між стовпами – близько 2 м. Після цього закріплюються (найчастіше, методом зварювання) горизонтальні деталі майбутньої огорожі (не менше трьох: у верхній, у нижній частині огорожі і посередині).

Встановлення стовпів

Нарізка листів полікарбонату виробляється приблизно на 10 см більше, ніж відстань між горизонтальними планками. Кріпляться такі листи за допомогою саморізів

Отвори під саморізи роблять на 5 мм більше, ніж діаметр (враховується можливість розширення аркушів під дією високої температури). Для кращого закріплення листів використовуються спеціальні підкладки-шайби.

Листи стикуються між собою за допомогою спеціальних планок Н-подібної форми. Зверху і знизу листи закриваються планками П-подібної форми. У нижніх планках бажано просвердлити отвори, для того, щоб стікала дощова вода.

Облаштування воріт

Якщо ми облаштували паркан з полікарбонату, бажано витримати і ворота і хвіртку в такому ж стилі. Ворота з полікарбонату стільникового типу – небажаний варіант (його ударостійкість невелика).

Проблему можна вирішити двома шляхами: використати монолітний полікарбонат або скомбінувати матеріали (наприклад, поєднання кування і полікарбонату).