Поміняв процесор, монітор не включається: як знайти причину несправності

Поміняв процесор, монітор не включається: як знайти причину несправностіПри пошуку оперативної пам’яті ви можете побачити згадка про її сумісність з процесорами AMD або Intel. Не хвилюйтеся, це не означає, що одне не буде працювати для іншого.

Як перевірити чи сумісний монітор і процесор

Зміст статті

 • Як перевірити чи сумісний монітор і процесор
 • Як перевірити підключення
 • Які бувають ще причини?

Часто ОЗП поставляється з двома профілями «XMP», установленими виробником, які оптимізовані для конкретного мікропроцесора. Більшість мікропроцесорів будь-якої марки зазвичай працюють з цими профілями, хоча іноді може знадобитися невелика налаштування для більш високих номінальних швидкостей.

Щоб переконатися, що ваша материнська плата сумісна, вам потрібно подивитися, з яким роз’ємом і чіпсетом сумісний ваш мікропроцесор. Така перевірка потрібна, наприклад, коли після того, як змінив монітор або процесор, монітор не включається.

Сокет відноситься до фізичного роз’єму на материнській платі, який утримує ваш мікропроцесор на місці. Це можна легко визначити, просто подивившись розмір сокета для процесора і материнської плати, які ви збираєтеся використовувати.

ДОВІДКА! Якщо спробуєте з’єднати мікропроцесор з неправильним типом сокета, ви можете зіпсувати процесор і / або материнську плату. Тоді без заміни та додаткових витрат не обійтися

Як перевірити підключення

Поміняв процесор, монітор не включається: як знайти причину несправності

Перший крок до того, щоб з’ясувати, чи працює процесор вашого ПК, — подивитися, що станеться відразу після його включення. Це пов’язано з тим, що багато материнські плати видають різні звукові сигнали, щоб вказати на проблеми. Інший спосіб — підключити процесор до тестового комп’ютера, що має працююче обладнання і сумісний з мікропроцесором, який необхідно протестувати. Вам слід працювати з внутрішнім обладнанням вашого ПК, тільки якщо у вас достатньо досвіду в ремонті комп’ютера, щоб уникнути його подальшого пошкодження.

 • Від’єднайте шнур живлення від обох комп’ютерів (на ноутбуці також вийміть акумулятор). Зніміть радіатор і мікропроцесор комп’ютера, який, як ви підозрюєте, має несправний електронний блок; також видаліть мікропроцесор і радіатор з тестового комп’ютера, якщо ще цього не зробили.
 • Підключіть мікропроцесор і радіатор до другого тестового комп’ютера, який використовує процесор того ж типу. Підключіть шнур живлення.
 • Увімкніть комп’ютер. Якщо комп’ютер не завантажується в BIOS або видає однакову послідовність звукових сигналів, цілком ймовірно, що процесор не працює.
 • Які бувають ще причини?

  Поміняв процесор, монітор не включається: як знайти причину несправностіПрийміть до уваги той факт, що навіть якщо ви вважаєте, що ваш електронний блок пошкоджений, швидше за все, це не так.

  ДОВІДКА! Найчастіше симптоми, які, на вашу думку, вказують на пошкодження, пов’язані з проблемами, які не мають відношення до вашого електронного блоку.

  Перш ніж робити кроки з діагностики проблем, подумайте про те, чи зустрічалися в недавньому минулому дві основні причини пошкодження — електричні проблеми, такі як стрибок напруги або збій в роботі пристрою, або рідина в комп’ютері. Потім зніміть кришку корпуса, щоб оголити нутрощі комп’ютера, отримаєте керівництво користувача і приступите до з’ясування, чи дійсно пошкоджений ваш процесор.