Будівельні технології, як і цифрові, розвиваються дуже стрімко. Основний напрямок їх розвитку – забезпечення дешевизни і надійності споруд. Наприклад, технологія незнімної опалубки для фундаменту стрічкового типу дозволяє навіть при досить скромному бюджеті отримувати швидку будівництво бетонних і залізобетонних конструкцій, які відрізняються високими теплоізоляційними показниками.

Потрібно зауважити, що такий вид монолітного будівництва з’явився досить давно, більше 15 років тому і в останні роки набув особливу популярність. В першу чергу тому що технологія цілком доступна і дозволяє отримувати відмінну теплоізоляцію. Такі будинки будуються протягом декількох діб. Зазвичай технологія застосовується при будівництві невеликих котеджів. Зниження витрат на будівництво (за умови використання якісних будматеріалів) становить до 40-45%!

Технологія установки незнімної опалубки для фундаменту стрічкового типу: нюанси будівництва

Зміст статті

  • 1 Технологія установки незнімної опалубки для фундаменту стрічкового типу: нюанси будівництва
  • 2 Технологія зведення стін за допомогою незнімної опалубки: нюанси будівництва
  • 3 Як зробити саму незнімну опалубку своїми руками
  • 4 Де купити блоки незнімної опалубки
  • 5 Відео

Установка незнімної опалубки для фундаменту має кілька переваг перед традиційними методами будівництва і перше з них-це можливість отримувати вкрай «теплий фундамент», який відповідає чинним пожежним нормам. Завдяки чудовим якостям пінопласту фундамент захищений від цвілі і грибків, надмірної вологи і гарантовано прослужить навіть в дуже важких кліматичних умовах понад 80 років.

Покупець повинен ретельно стежити за якістю блоків, вони мають високу щільність (вагу одного може становити більше 1,5 кг), ідеальну форму, при стикуванні не утворюють щілин, з’єднуючись герметично. Жодних підпирали елементів у таких конструкціях бути не повинно, блок повинен встановлюватися сам по собі. Всередині він має спеціальні пази, за допомогою яких бетонна суміш зчіплюється зі стіновими поверхнями.

Постачальник матеріалів повинен бути перевіреним, товщина стінок опалубки повинна бути більше 15 мм інакше вона просто не витримає тиску бетону і буде роздуватися.

Далі, завантаження бетону в конструкцію повинна проходити тільки вручну, застосування бетононасосів неприпустимо.

При купівлі блоків дивіться на їх якість, воно повинно бути ідеальним, блоки не повинні кришитися або відшаровуватися. Інакше вам буде вкрай складно очищати бетонну конструкцію від усіх цих залишків пінополістиролу.

Зазвичай така технологія застосовується для побудови невеликих будинків, тому заливка бетону вручну не становить великих труднощів.

Установка незнімної опалубки для стрічкового фундаменту

Виготовлення стрічкового фундаменту з незнімних блоків досить просте за своєю технологією: у порожнину між плитами опалубки заливають бетон, якщо за проектом потрібна підвищена міцність, то вставляється арматура. Після заливки бетону і його застигання нічого не знімається, а пінопласт виконує роль утеплювача.

Зазвичай заливку бетону виробляють шарами, обв’язка арматури проводитися в самих блоках і не становить проблем. При виконанні робіт над фундаментом слід враховувати точне геометричне розташування блоків в траншеї. Допускається закопування або обкопування блоків до виконання бетонних робіт. Часто їх зміцнюють додатковими елементами, так як якщо виникнуть які-небудь труднощі, буде неможливо встановити, чи є текти бетону або порушення геометрії фундаменту. За підсумком користувач отримує теплий і захищений фундамент, при знижених на 30-40% витрат на будівельні роботи зі зведення нульового рівня.

Технологія зведення стін за допомогою незнімної опалубки: нюанси будівництва

Будівництво монолітних будинків за допомогою незнімної опалубки має багато спільного зі звичайним монолітним будівництвом. Наприклад, фундамент повинен мати випуски арматури з бетону, це необхідно для забезпечення монолітності всієї конструкції будинку.

Далі, як і в будь-якої іншої конструкції, потрібно подбати про гідроізоляцію фундаменту, інакше волога з грунту по ланцюжку може проникнути у стіни.

При укладанні блоків опалубки стін на фундаменті необхідно розміщувати таким чином, щоб вся арматура проходила тільки крізь їх порожнини, лише на третьому ряду блоків можна скорегувати положення у відношенні до горизонтального рівня. За загальним принципом процес установки пінопластових блоків-форм нагадує цегляну кладку, тут теж існує перев’язка елементів між собою.

Установка пінопластових блоків-форм нагадує цегляну кладку

Для стін вашого монолітного будівництва з використанням пінопластової опалубки потрібно використовувати армований каркас, що складається не тільки з вертикальній, але і горизонтальної арматури, покладеної в кожному ряді блоків. Заливати бетон можна вже після монтування трьох рядів блоків. Зазвичай їх так і заливають, через кожні три ряди.
Зведення стін за допомогою незнімної опалубки

Блоки повинні бути щільними і не кришитися, інакше будуть порушення геометрії стін.

Також дуже важливо якісно з’єднувати самі блоки та пов’язувати їх в ряди інакше можуть бути просочування бетону та порушення геометрії (видавлювання порожнин пінопласту назовні).

З практики застосування заливки бетону вручну є пріоритетним способом. При правильному виконанні всіх робіт і якісних блоках вибудувати стіни можна за один робочий день.

Як зробити саму незнімну опалубку своїми руками

Незважаючи на той факт, що до незнімної опалубки з пінопласту пред’являються досить жорсткі вимоги, виготовити її можна спробувати і самому. Зазвичай технологія вимагатиме збільшення товщини стіни на 10-15 сантиметрів. Сенс в тому, щоб помістити в бетонну стіну утеплювач (пінопласт або полістирол товщиною 100 міліметрів). У таких конструкціях роль незнімної опалубки виконує плоский шифер, а сам утеплювач розміщується ближче до зовнішньої частини монолітної стіни.

Виготовлення незнімної опалубки своїми руками

Для такої саморобної конструкції знадобиться подбати заздалегідь про виготовлення об’ємного арматурного каркасу, що має вертикальні і горизонтальні елементи.

Зазвичай каркас простіше пов’язати окремо, і лише потім помістити в порожнину опалубки.

Загалом, технологія будівництва така ж: після установки каркаса арматури і приміщення теплоізоляційного матеріалу, відбувається заливка бетону. Серед недоліків цієї технології є досить істотний — необхідність в армуванні з двох сторін, від теплоізолятора і протилежної стінки.

Зазвичай встановлювати таку опалубку складно, необхідно робити спеціальні упори для дотримання однакових розмірів стін, тісними елементами виступають зазвичай металеві шпильки з різьбленням, що регулюють товщину стін закручуванням гайок з шайбами.

Крім того, фасад будівель з такої саморобної незнімної опалубки не вийде оштукатурити декоративними штукатурками, єдиним прийнятним варіантом стане використання вентильованих фасадів, так званого сайдинга. Однак технологія має та перевага, якщо між бетоном і шифером буде целофанова прокладка, то опалубку можна буде легко зняти. Це головна перевага перед пінопластової незнімною опалубкою, адже якщо захочеться зняти останню (пінопласт) з внутрішньої сторони стін, вам доведеться докласти багато зусиль і часу.

Потрібно зауважити, що серед всіх конструкцій будівель, монолітні будинки є найбільш міцними і довговічними. Для всіх, хто зважився будувати свій дім, така технологія буде найбільш прийнятною і доступною.

Де купити блоки незнімної опалубки

Незнімна опалубка з пінополістиролу

В останні десять років купити незнімну опалубку з пінополістиролу можна не тільки в імпортних постачальників, але і у вітчизняних компаній, зайнятих випуском будівельних матеріалів.

При виборі того чи іншого постачальника краще переконатися в якості продукції особисто, тому закупівлі через інтернет краще скасувати.

Більшість будівельників настійно рекомендують якщо і користуватися такою технологією, то обов’язково перевірити якість пінопластових блоків особисто. Вони повинні бути міцними і щільними (вага одного блоку більше 1,5 кілограма) мати точні геометричні розміри, добре стикуватися один з одним.

Якщо ви побачите, що ці блоки кришаться, з них сиплеться пінопластова крихта, а самі вони м’які і легко деформуються при незначному зусиллі брати їх категорично заборонено. Якщо ви купите такі, то вам доведеться розбавляти бетон і підпирати опалубку зовнішніх сторін, щоб вона не випиналася назовні або зовсім не зламалася.

Купувати блоки слід у офіційних дилерів або безпосередньо у підприємств. Варто зауважити, що транспортування таких блоків теж досить клопітка справа і якщо постачальник не надає послуги доставки, то потрібно буде подбати про вантажівці відповідної місткості.

Відео

Подивіться відео про те, як зробити незнімну опалубку.